Nárok na styk prarodiče s mou dcerkou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 16:29

Nárok na styk prarodiče s mou dcerkou

Dobrý den, řešil někdo, že si prarodič zažádal o možnost styku s mou dcerou (vnučka) soudní cestou? Jak to probíhalo a jak to dopadlo? Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18402
19.10.21 16:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, řešil někdo, že si prarodič zažádal o možnost styku s mou dcerou (vnučka) soudní cestou? Jak to probíhalo a jak to dopadlo? Moc děkuji.

Pokud neexistuje relevantni duvod, aby se nestykali, tak bude styk urceny. To chces? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 16:45

Přítel s jeho mamkou nemá dobré vztahy, jeho máma hodně pije, jen to u případného soudu bude slovo proti slovu. Takže prostě momentálně nevím jak se k tomu postavit. Dceři je rok a půl a babičku viděla 2× a vždy to byla hrůza, hádky i před ní.

• Citovat
  • Nahlásit
13551
19.10.21 16:45

Znam takovy pripad. Vysoudili 1 den v mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 16:49

@Šarlota4
Tak doufám, že nakonec k soudu nedojde. Její babička bydlí 350 km od nás, auto nemá. To nevim jak by se praktikovalo.

• Citovat
  • Nahlásit
27024
19.10.21 16:50

Tak pokud je babička nasoska, fakt bych se nebála, že to dotáhne až k soudnímu stání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21394
19.10.21 16:54

Zkus se zeptat na OSPODu, ti by to mohli vědět a poradit Ti, co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21055
19.10.21 17:31
@Anonymní píše:
@Šarlota4
Tak doufám, že nakonec k soudu nedojde. Její babička bydlí 350 km od nás, auto nemá. To nevim jak by se praktikovalo.

tak pak bych nedělala nic a čekala. Takoví mají plnou pusu řečí a skutek utek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
19.10.21 17:37

Prarodič nemá nárok na nic, není rodič. Dítě má nárok na prarodiče nebo jinou osobu, ke které má citovou vazbu. Takže ten styk musí být v jeho zájmu. Stačí jen dokázat, že to v zájmu dítěte není. Což zřejmě styk s alkoholičkou není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
19.10.21 18:09
@Anonymní píše:
Přítel s jeho mamkou nemá dobré vztahy, jeho máma hodně pije, jen to u případného soudu bude slovo proti slovu. Takže prostě momentálně nevím jak se k tomu postavit. Dceři je rok a půl a babičku viděla 2× a vždy to byla hrůza, hádky i před ní.

Nechci strašit, ale vzpomněla jsem si na příspěvek jedné diskutující Lucinda73291 (12.3.21 12:28):
https://www.emimino.cz/…rankovani/3/

Bohužel je to možné, přítele máma je manipulat s psychyckou nemocí (asi). Jeho tatínka celý život deptala, zakazovala, obviňovala, podváděl než se rozvedli. Celé přítelovo dětství bylo o hádkách, neustálým stěhování k jiným strejdům a vrácení se zpět k tátovi. K alkoholu měla lepší vztah než ke svým dětem. Byla 3× na léčení, 3× to vzadala jako že je v pořádku. Řídila auto v opilosti, dělala naschváli. Přítel ani jeho sourozenci se s ní po rozvodu nestýkali a platí to do teď. Projevila zájem až když se švagrové narodil syn, ta ji ho nechtěla dávat tak si soudně vymohla styk, všechny ty pobyty na léčení atd… Uhrála jako že je v pořákdu, nalhala tam plno věcí jaká je chudinka a soud ji přiklepl povinný styk s vnoučetem. Švagrová se odvolala ale i tak to nepomohlo. Musela ji ho dávat na jeden víkend na přespání v měsíci a v týdnu 3 dny (pod dohledem). Malému byly 3, všechno klapalo tak si už myslela že je v pořádku… Až se jednou opila, sedla s malým do auta a vybourala se. Malý to nepřežil jelikož nebyl v sedačce a ani jinak připoutány… Tchýně sedí ve vězení, švagrova se léčila na psychiatrii a teď už má druhého syna, je to pár let ale nezapoměli. Tohle vím od přítele takže to není má zkušenost a vím jen co mi řekli, v tu dobu jsme spolu nebyly.
Dala bych to anonymně je to citlivé ale nechci být nařknuta že si vymýšlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
19.10.21 18:35
@Anonymní píše:
Přítel s jeho mamkou nemá dobré vztahy, jeho máma hodně pije, jen to u případného soudu bude slovo proti slovu. Takže prostě momentálně nevím jak se k tomu postavit. Dceři je rok a půl a babičku viděla 2× a vždy to byla hrůza, hádky i před ní.

Takže o styk ještě není zažádáno? V tom případě bych jsem nestresovala, ale pro každý případ nějaký důkaz jak chodí někde nalítá by se šiknul :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.21 18:49

Teď jste mě fakt dostli…jak si proboha může soud přiklepnout prarodiči právo na styk? To si jako moje dítě může nárokovat téměř kdokoliv? Moje matka mě vyhodila v 9. měsíci z domu, protože se jí nezmlouval můj přétel - otec dítěte. Vyhrožuje, že si styk vymůže - myslela jsem, že je to blbost, ale teď koukám, že v tomhle absurdistánu je možné všechno. Přítel není čech, takže v případě, že se o to opravdu pokusí se odstěhujeme do zahraničí - víte někdo, jak to funguje potom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4471
19.10.21 19:55

@Kristýna.Kristýna prarodič není téměř kdokoli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6141
19.10.21 20:39
@Anonymní píše:
@Šarlota4

Ta jen vyhrožuje a nic nepodá. Pokud ano, trvej na kontakt v místě bydliště dítěte - u dítěte do 6 let, trvej jen kontakt v přítomnosti tebe nebo manžela, případně, že si babička musí vyzvednout a vrátit dítě v místě bydliště dítět. Máš klid, to ona nedá. Ale nebála bych se, jen vyhrožuje a stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6141
19.10.21 20:41

@Kristýna.Kristýna prarodiče - tvoji rodiče nebo rodiče partnera jsou kdokoliv? To jako vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat