Nárok na volbu RP více zaměstnavatelů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 08.09.19 22:55
Nárok na volbu RP více zaměstnavatelů

Googluju, ale nenacházím. Najde se prosím někdo, kdo mi poradi? Za chvili budu rodit, přecházet budu z jednoho rodicaku na druhý, během prvního mi skončila pracovní smlouva, takže mateřskou mít nebudu. Abych mohla alespoň zvolit výši příspěvku, chci dokládat manželův narok.
Potřebovala bych poradit, jak na to. Od ledna pracuje v Brně, do konce minulého roku pracoval v Ostravě, kde má i trvale bydliště. Co jsem zjistila, měl by mít formulář Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rp. Tento formulář potvrzuje zaměstnavatel a potom teprve OSSZ nebo jen OSSZ? Jde mi o několik věcí. Zaprvé, jestli stačí potvrzení od brněnského zaměstnavatele a OSSZ nebo bude muset řešit i toho ostravského. Nebo je důležité jeho trvale bydliště a bude muset na ostravskou OSSZ tak či tak? A řeší se to předpokládám teprve až budu mít rodný list dítěte? Já potom půjdu s rodným listem, žádostí o RP a potvrzením od manžela z OSSZ na sociálku?
Předem moc děkuji, pokud někdo bude tak hodný a poradí.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67851 příspěvků 08.09.19 23:06

@Kacenka20 Jen od zaměstnavatele, kde je k datu narození dítěte a od zaměstnavatele potřebuje přílohu k žádosti o nemocenské / PPM, tu odevzdá na OSSZ a na základě té potvrdí OSSZ formulář, o kterém píšeš. Jo a vyřizuje to OSSZ podle sídla zaměstnavatele.

Lendeš
Kelišová 6831 příspěvků 09.09.19 08:53

@Kacenka20 Nepotřebuje formulář Potvrzení o nároku na dávky…, ale formulář Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku.

Váš příspěvek
Reklama