Nárok na výplatu RD při druhé rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 09:39
Narok na vyplatu RD při druhe rodičovske

Hezky den, prosim o radu ohledne naroku na radnou dovolenou.jsem zamestnana na dobu neurcitou (za dobu prvni materske ovsem doslo k prodeji firmy ve ktere pracuji vcetne zmeny vedeni a ucetnich a bohuzel jsem tehle moznosti nevedela). V prosinci 2018 jsem nastupovala na druhou PPM ktera navazovala na prvni RP.Ted na druhy rodicak jsem nastoupila 7/2019,bohuzel jsem nevedela ze mam narok na proplaceni řádné dovolené a zjistila to nahodou az ted. Otazka zni, mohu tedy pozadat o proplacení řádné dovolené i ted kdyz uz jsem na rodičáku? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 08.08.19 09:44

Ja si myslim, ze proplaceni je mozne pouze pri ukonceni pracovniho pomeru.

Lendeš
Kelišová 6830 příspěvků 08.08.19 09:51

Proplatit jde jen při konci pracovního poměru. A čerpat nemůžeš, pokud jsi v práci na RD, nejde mít dvě dovolené současně. Čerpat budeš až skončí RD, ale bude se ti za dobu na RD v daném roce krátit za 100 a více zmeškaných směn. Případně by ses musela domluvit se zaměstnavatelem na přerušení RD, vyčerpání dovolené a zase pokračování v RD. S rodičovským příspěvkem to nesouvisí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 10:04

@Lendeš takze rodičovsky príspevek mi bude dal chodit. rodicovskou dovolenou v praci lze prerusit pisemne? A na jak dlouhou dobu? Mate prosim nekdo info jak to lze prakticky provest.

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 08.08.19 10:07
@Anonymní píše:
@Lendeš takze rodičovsky príspevek mi bude dal chodit. rodicovskou dovolenou v praci lze prerusit pisemne? A na jak dlouhou dobu? Mate prosim nekdo info jak to lze prakticky provest.

Ne to by vám rodičák nechodil, kdyby jste ho pozastavila, nez vycerpate dovolenou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 10:13

@zuzkaholl takze prakticky to lze udelat tak, ze pozadam v praci o vyplatu radne dovolene, prerusim na urade rodicovskou napr na tri dny.pote znovu necham rozbehnout rodicovskou. obnasi to nejake rizika stran ukonceni prac smlouvy nebo snizeni zakladu rodicovske?

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 08.08.19 10:14

Já po ukončení mateřské zároven čerpala v práci dovolenou (takže laicky mi byla proplacená), a zároven jsem už měla rodičák. Navazoval mi hned po mateřské.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 08.08.19 10:18
@zuzkaholl píše:
Ne to by vám rodičák nechodil, kdyby jste ho pozastavila, nez vycerpate dovolenou

Ale chodil. To s tim nema nic spolecneho. Muzete chodit do prace a pobirat RP.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 08.08.19 10:20
@Anonymní píše:
@zuzkaholl takze prakticky to lze udelat tak, ze pozadam v praci o vyplatu radne dovolene, prerusim na urade rodicovskou napr na tri dny.pote znovu necham rozbehnout rodicovskou. obnasi to nejake rizika stran ukonceni prac smlouvy nebo snizeni zakladu rodicovske?

Zadna vyplata dovolene neni. Bud ji vyberete, ze mate dovolenou nebo pri konci PP vam bude proplacena. RD resite se zamestnavatelem. Na urade resite RP, ktery s tim nijak neni spojen.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 10:32

@Cenarius takze na urade nic resit nemusim. domluvim se v praci, aby mi prerusili rodicovskou, pozadam o vybrani dovolene, podle dni na ktere mam narok. Tudiz mi bude chodit rodičovsky přispěvek a z prace mi dojde proplacena dovolena kterou vyberu.je to tak? Jsem z toho jelen.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 08.08.19 10:41
@Anonymní píše:
@Cenarius takze na urade nic resit nemusim. domluvim se v praci, aby mi prerusili rodicovskou, pozadam o vybrani dovolene, podle dni na ktere mam narok. Tudiz mi bude chodit rodičovsky přispěvek a z prace mi dojde proplacena dovolena kterou vyberu.je to tak? Jsem z toho jelen.

Teoreticky ano, prakticky te s tim nejspis poslou do haje, neb nemaji duvod to delat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 10:41

A jeste tedy jeden dotaz, na urade mam cerpani rp vyreseno, ale do prace jsem nic nehlasila ani nepodavala zadny dokument. Za minuleho vedeni jsme meli uzasneho personalistu, ekonoma i ucetni takze spoustu veci clovek nemusel zjistovat a resit. Ted proste tápu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 10:45

@j.a.n.i1 v praci jsem teda zadnou zadost( nebo oznameni )o rodicovske dovolene zatim nepodavala, takze jsem na ni v praci zatim nenastoupila. pouzr jse. Informovala kdyz jsem nastupovala na materskou ale to je neco jineho

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 08.08.19 11:53

Tak asi záleží na zaměstnavateli, já si ji vybrat nemohla, prý bych nemohla pobírat po tu dobu dovolené RD. Ale asi to dělají všade jinak, jak se asi kdo vyspí @Cenarius

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 08.08.19 12:14
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 v praci jsem teda zadnou zadost( nebo oznameni )o rodicovske dovolene zatim nepodavala, takze jsem na ni v praci zatim nenastoupila. pouzr jse. Informovala kdyz jsem nastupovala na materskou ale to je neco jineho

A to jako aktualne chodis do prace?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama