Narovnala se vám zakloněná děloha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 16:35
narovnala se vam zaklonena deloha?

Ahojte holky,

jsem ted ve 12tt a ceka me prvotrimestrialni screening. Na poslednich 2 vysetrenich mi doktor rekl, ze delohu pres bricho proste nemuze najit, protoze je tak silne zaklonena a musel me vysetrit vaginalne.

Zeptala jsem se ho, zda to souvisi s tim, ze jsem prvni dite rodila cisarem, na to mi rekl, ze NE.

Nedalo mi to a neco jsem si o tom precetla na netu a jsem dost zdesena. Vetsinou se udajne deloha narovna sama od sebe do 12-16tt, ale ta moje se k tomu evidentne vubec nema. Pak se pry doporucujou cviceni a lezeni na brise. Na brise lezet nezvladnu, z toho se mi po 10min dela spatne, cvicit mohu a budu, ale gynekolog mi zadne cviceni nedoporucil. On se vubec tvari, jako by to nebyl zadny problem, pritom pokud se deloha nenarovna, muze me cekat i operace.

Dale me samozrejme mystifikoval s tim, ze to s cisarem nesouvisi. Srusty po cisari mohou zpusobit, ze se deloha nenarovna vubec, protoze je prirostla. U prvniho tehotenstvi jsem zaklonenou delohu nemela, ve 12tt me na screeningu vysetrovali zcela normalne pres bricho a ted po cisari ji mam zaklonenou a to tak silne, ze pres bricho nevidi ani jeji okraj.

Holky, muzete se prosim podelit o zkusenosti? Jsem docela vystresla strachem.

Reakce:
Filzefina
Kecalka 222 příspěvků 24.06.19 16:54

Mela jsem to taky a kolem 16. tydne se to samo narovnalo. Taky jsem mela strach, ale dr rikal, ze preci nebudu nosit dite na zadech, tak se narovnat musi :lol:

Kbelar
Povídálka 20 příspěvků 24.06.19 17:14

Fakt se narovná, taky jsem to měla u druhého těhotenství - teprve po prvním těhotenství se děloha ukládá do jedné z poloh, při prvním je přímo a při zavinování se u čtvrtiny žen uloží dozadu. Ležení na břiše i cvičení na narovnání je mýtus (viz doc. Koucký od Apolináře a jeho odpovědi v poradně na porodnice.cz). Mně se jí dokonce snažil můj doktor manuálně narovnat, aby se mu vzápětí zase hned překlopila dozadu :) Dneska už se tomu směju, že jsem se nezaptala na vyššim pracovišti dřív a dělala na gauči psí kusy…Takže ti rozumim, mně se srovnala v 15tt. Klid a zdravím

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 24.06.19 17:18

Vždycky se narovnala a po porodu zase spadla dozadu, žádné problémy mi to nikdy nedělalo, ale teda císaře jsem nikdy neměla, takže nevím, co to s tím udělá.. jinak se mi stalo myslím dvakrát, možná i třikrát, že v tom prvním screeningu nebylo vidět a museli spodem

Adulka24
Echt Kelišová 7986 příspěvků 24.06.19 17:20

Taky mám zakloněnou dělohu. A ještě v 18tt mi dělala ultrazvuk vaginalne ;) Neboj, ona se růstem sama spraví, vůbec se tim neznepokojuj ;)

Margery
Extra třída :D 11813 příspěvků 24.06.19 17:20

Měla jsem zakloněnou dělohu a normálně se narovnala :kytka: :kytka:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15075 příspěvků 24.06.19 17:31

Také se mi narovnala. Jen při druhem těhotenství to hodně bolelo, kvůli srustum. Ještě mas čas

ibetula
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 24.06.19 18:52

Mela jsem dozadu vzdy, i pred prvnim porodem, v prubehu tehotenstvi se srovna a po porodu se zase zakloni. Prvni porod normalne, druhy cisarem, a uz je vzadu zase. Nikdo to neresil jako problem, jen to vaginalni vysetreni kolem 12 tt no, pres bricho to jeste neslo.

Cheriffka
Kecalka 380 příspěvků 24.06.19 22:19

Pred prvnim tehu jsem mela zaklonenou. Pak bohuzel byla revize pro zt, zustala zaklonena. Po necelem roku od revize (a bez dalsiho tehu) mi dr na kontrole rekl, ze je vzprimena a do dalsich 2 mesicu byla uz normlane dopredu. Sama od sebe :nevim: ale taky mi tenkrat rikali, ze se prevrati sama v tehotentsvi.

Tucnak123
Stálice 68 příspěvků 25.06.19 15:41

Jsem poprve tehotna, zaklonenou delohu sem mela cely zivot no a narovnavat se mizacla sama az v 5 mesici. Nenechte se vystresovat, telo siurcite poradi. Ve chvilikdy uzby to pro vas bylo nebezpecne, tak teprv doktori zacnou resit;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 19:11

Holky, dekuju za reakce.

Vcera v noci mi zacaly silene zavrate a pretrvavaji dodnes. Premyslim, zda to nejak souvisi s tou zaklonenou delohou. Tlak mam ok, dnes me zrovna merili.

Any111
Kecalka 408 příspěvků 28.06.19 20:41
@Anonymní píše:
Holky, dekuju za reakce.Vcera v noci mi zacaly silene zavrate a pretrvavaji dodnes. Premyslim, zda to nejak souvisi s tou zaklonenou delohou. Tlak mam ok, dnes me zrovna merili.

S dělohou to určitě nic společného nemá :lol:. Spíš se změnou tlaku, horkem, nebo můžou přicházet nevolnosti i klidně takhle pozdě… taky jsem měla poslední dva dny závratě a ještě teď jsem mimo. To počasí mi nedělá dobře

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 21:45
@Any111 píše:
S dělohou to určitě nic společného nemá :lol:. Spíš se změnou tlaku, horkem, nebo můžou přicházet nevolnosti i klidně takhle pozdě… taky jsem měla poslední dva dny závratě a ještě teď jsem mimo. To počasí mi nedělá dobře

jako to horko bych i brala, ale ono dneska bylo vcelku snesitelne. Myslela jsem si, jestli treba ta zaklonena deloha netlaci nejak budto na aortu v brise nebo na pater. Ptala jsem se moji tety, ktera je doktorka, co si mysli ze by to mohlo byt. Nejdrive to hadala na tlak, ale motani hlavy z tlaku je jine. Tohle prijde jako blesk s cisteho nebe a je velmi intenzivni, mam vzdy pocit, ze to se mnou slehne, jdu do kolen, ale behem 2-3 vterin to zase ustava. A nevyvolava to jenom vstavani, coz by ukazovalo na tlak, ale i pohyb hlavy do strany… nebo napriklad kdyz jsem si dnes rano myla vlasy a ponorila jsem hlavu do vody. Malem jsem se utopila a to nezertuju.

Tak na to teta rekla, ze to dokaze delat i krcni pater.

OK, tohle je off topic. Damy prominou. Jen me napadlo, jestli narovnavani delohy moze zpusobovat i takovehle stavy. Delam si docela starosti.

Tucnak123
Stálice 68 příspěvků 29.06.19 15:15
@Anonymní píše:
jako to horko bych i brala, ale ono dneska bylo vcelku snesitelne. Myslela jsem si, jestli treba ta zaklonena deloha netlaci nejak budto na aortu v brise nebo na pater. Ptala jsem se moji tety, ktera je doktorka, co si mysli ze by to mohlo byt. Nejdrive to hadala na tlak, ale motani hlavy z tlaku je jine. Tohle prijde jako blesk s cisteho nebe a je velmi intenzivni, mam vzdy pocit, ze to se mnou slehne, jdu do kolen, ale behem 2-3 vterin to zase ustava. A nevyvolava to jenom vstavani, coz by ukazovalo na tlak, ale i pohyb hlavy do strany… nebo napriklad kdyz jsem si dnes rano myla vlasy a ponorila jsem hlavu do vody. Malem jsem se utopila a to nezertuju.

Tak na to teta rekla, ze to dokaze delat i krcni pater.

OK, tohle je off topic. Damy prominou. Jen me napadlo, jestli narovnavani delohy moze zpusobovat i takovehle stavy. Delam si docela starosti.

Mivam to tez, ale az ted v 7 mesici. Jednak jsme zacli odblokovavat krcni pater a jednak sem zase zacla pit kafe;-) mensi zlo nez sebou nekde svihnout. Ale uplne nejhorsi jsou stavy, kdy nemuzete dychat…casto paradoxne vleze a vsede a to mam pocit, ze se zblaznim nebo udusim. Dnes sem.opet spinila. Bude to proste asi do porodu furt neco. Uz aby bylo miminko venku zdrave. Nejste v tom sama

Váš příspěvek
Reklama