Narození dítěte do 300 dnů po rozvodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
221
22.10.21 05:35

Narození dítěte do 300 dnů po rozvodu

Hezký den, prosím řešil jste někdo stejnou situaci, ohledně narození dítěte do 300 dnů po rozvodu? S manželem jsme rozvedení, čekám miminko s novým přítelem a aby mohl být po porodu zapsán jako jeho otec, tak musíme po narození dítěte podat k soudu Souhlasné prohlášení nás tří, kde bývalý manžel popře otcovství, přítel otcovství potvrdí a já se připojím. Nikde na netu ale takové prohlášení nemohu najít, jakou má mít formu, jak má takové prohlášení vypadat a kvůli jednomu papíru nechci zase platit právníkovi, ráda bych to sepsala sama. Prosím tedy někoho, kdo takovou situaci řešil, zda byste mi poradili, jak takové prohlášení sepsat nebo aspoň co má vše obsahovat?
Předem děkuji 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
746
22.10.21 05:59

Nejde o souhlasné prohlášení, bude to normálně soudní stání. Musíš podat k soudu návrh na zbavení otcovství, všichni tři se tam dostavite. Bývalý řekne že není otec, současný řekne že je otec, ty řekneš kdo je otec. Přítomen je i ospod.
Vím to, řešila jsem před 5 lety…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3618
22.10.21 06:01

Neni jednodussi se vdat za noveho pritele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.10.21 06:02

@Bobule321 Tak teď jsem z toho zmatená :mrgreen: Všude čtu, že stačí podat to souhlasné prohlášení nás tří a že nás třeba ani soud nepozve a podá jen rozhodnutí na matriku dle tohoto našeho prohlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.10.21 06:04

@Ernais Jsem rozvedená ani ne půl roku, nechci se znovu vdávat nebo aspoň prozatím ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4290
22.10.21 07:23
@aneta_ka píše:
@Ernais Jsem rozvedená ani ne půl roku, nechci se znovu vdávat nebo aspoň prozatím ne.

Tak hlavne ze cekas decko s novym chlapem :mrgreen:
To me vzdy tak bavi jak na svatbu je brzo a na decko uz idealni cas :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
22.10.21 07:28

Taky jsem to slyšela jen tak, že dítě bude přiřknuto manželovi a pak se může dojít na soud, kde tímhle „prohlášením“ uděláte změnu v RL :think:
A že jediným řešením, jak by mělo dítě v RL rovnou svého biologického otce, je svatba před narozením dítka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2554
22.10.21 07:58
@Kaileee píše:
Tak hlavne ze cekas decko s novym chlapem :mrgreen:
To me vzdy tak bavi jak na svatbu je brzo a na decko uz idealni cas :zed:

Ptala se snad zakladatelka na naše názory na uzavření manželství a na to, kdy je vhodná doba na pořízení dítěte?
Neptala, vůbec nic Ti do toho není a na tyhle výlevy je zakl. určitě hrozně zvědavá :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.10.21 07:59

@Kaileee Ježiš to je naše věc ne :D Už jsem jednou vdaná byla a prostě to tak necítím, nechci se znovu vdávat. Nevím co to má co společného s tím, že spolu čekáme dítě..Spousty párů spolu žije x let s dětmi a nesezdaných. Navíc dítě přišlo neplánovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
22.10.21 07:59
@aneta_ka píše:
@Bobule321 Tak teď jsem z toho zmatená :mrgreen: Všude čtu, že stačí podat to souhlasné prohlášení nás tří a že nás třeba ani soud nepozve a podá jen rozhodnutí na matriku dle tohoto našeho prohlášení.

To vás třeba soud nepozve ale budeš to. muset podat tam. Určitě ti právník řekne. Každopádně bude mít tvoje dítě po narození v rl manžela. Pokud se nevdas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.10.21 08:00

@Mar__tanka1983 To všechno mám pozjišťované, jde mi jen o to, že nevím jak sepsat to prohlášení na soud, jak ten dokument má vypadat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
22.10.21 08:05
@aneta_ka píše:
@Kaileee Ježiš to je naše věc ne :D Už jsem jednou vdaná byla a prostě to tak necítím, nechci se znovu vdávat. Nevím co to má co společného s tím, že spolu čekáme dítě..Spousty párů spolu žije x let s dětmi a nesezdaných. Navíc dítě přišlo neplánovaně.

No, vaše věc to určitě je. Jen jste do toho zatáhli to dítě. Které bude mít v rl cizího pána a ten bude mít právo má informace o něm. Stejně tak, kdyby se něco dělo, tak za otce dítěte dle práva budou považovat tvého ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.10.21 08:16

@P4ja Bože, jsme všichni tři dospělí lidi, exmanžel je s tím v pohodě, nebude nám v ničem bránit :roll: Nebude mít v RL cizího pána, ale člověka, kterého dobře znám a měla jsem s ním rodinu :D A jedná se jen o pár dnů/týdnů, než bude v RL biologický otec. Proto to taky řešíme ne :roll: Myslím, že malému miminku je naprodto jedno, koho bude mít v RL po narození :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4290
22.10.21 08:31
@aneta_ka píše:

No chudak decko fakt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4290
22.10.21 08:32
@prokr píše:
Ptala se snad zakladatelka na naše názory na uzavření manželství a na to, kdy je vhodná doba na pořízení dítěte?
Neptala, vůbec nic Ti do toho není a na tyhle výlevy je zakl. určitě hrozně zvědavá :roll: :roll: :roll:

A co je tobe do toho co ja komentuju? Starej se o sebe. Asi si dalsi takova chudinka jako zakladatelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat