Narození dítěte na výročí úmrtí někoho blízkého?

13.12.19 12:48

Narození dítěte na výročí úmrtí někoho blízkého?

Zdravím, můj děda zemřel 8.12.1997, měl tehdy 62 let. Jeho smrt mě velmi vzala, protože jsem ho měla jako druhého tátu. Když jsem v roce 2007 čekala páté dítě, termín porodu jsem měla na začátku ledna 2008. Ale Nikolas se narodil o 4 týdny dříve a to 8.12.2007 přesně deset let po smrti mého dědy.

Hlavně mě neukamenujte…je to jen náhoda, nebo cokoliv.

Dědovi přezdívali Nikos, tak jsem nakonec dala jméno Nikolas.

Stalo se něco takového někomu? :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.12.19 12:51

Ano, neteř na 15.výročí smrti mojí mamky (pro ni babičky) - která zemřela když jsme byli hodně malí). A také byla dříve - o více jako šest týdnů.

Příspěvek upraven 13.12.19 v 12:53

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.12.19 12:52

Já mám taky dítě narozené v termínu úmrtí mě mámy. Kdysi mi kartářka řekla, že se mi narodí máma… :roll: no a asi tím bylo myšleno toto. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.12.19 12:54

Mám v okolí něco, co by mohlo být trochu podobné. Kamarád má v březnu narozeniny a přesně na to datum zemřel jeho otec na rakovinu…Víc to rozebírat nebudu, je to taková smutná souhra náhod…

• Nahlásit
  • Citovat
21278
13.12.19 12:55
@Florka22 píše:
Zdravím, můj děda zemřel 8.12.1997, měl tehdy 62 let. Jeho smrt mě velmi vzala, protože jsem ho měla jako druhého tátu. Když jsem v roce 2007 čekala páté dítě, termín porodu jsem měla na začátku ledna 2008. Ale Nikolas se narodil o 4 týdny dříve a to 8.12.2007 přesně deset let po smrti mého dědy.

Hlavně mě neukamenujte…je to jen náhoda, nebo cokoliv.

Dědovi přezdívali Nikos, tak jsem nakonec dala jméno Nikolas.

Stalo se něco takového někomu? :think: :think:

Hele, můj děda zemřel rok před tvým a náš syn měl původní termín porodu taky 8.12. Narodil se až další den. Nic zvláštního v tom nevidím, prostě jsme spolu spali a dítě se uchytlo zrovínka na jaře, aby se narodilo takhle hezky před Vánoci. Nám většina členů rodiny odešla před svátky, takže v tom nic extra magického nevidím.

A syn dostal jméno po dědovi. Ale z druhé strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1071
13.12.19 12:58

Já se narodila v den, kdy můj praděda zemřel. A v roce máme jen přehozené dvojčíslí.

Nechci psát konkrétní data, tak příklad: praděda zemřel 1.8.1928, já se narodila 1.8.1982

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
13.12.19 13:02

Zrovna letos se mi narodila dcera na 20.vyroci umrti meho dedy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2223
13.12.19 13:04

Priteluv deda 5.5., pritel 10.10. a dcera 12.12.
Pritel mel s dedou velky, silny vzath. Je po nem. Dcera taky pobrala ty,,nejlepsi,, vlastnosti po tatovi :P :P narodila se o 4 tydny drive. Na umrti nikoho to nebylo. Ale i tak me ty jejich pouta a datumy hodne fascinujou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
13.12.19 13:09

Však to znáte Pán Bůh vzal, Pán Bůh dal. Já na to věřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12174
13.12.19 13:16

Já zjistila, že jsem těhotná jeden den. A druhý zemřela moje prateta, která pro mě byla jako druhá prababička. Jestli to má spojitost nevím, ale vždycky říkala, že někdo musí odejít, aby se jiný mohl narodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 13:17

Pry kdyz se nekdo narodi na vyroci úmrtí nekoho blízkého tak se ten člověk vratil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
13.12.19 13:23

Já jela do porodnice z dědečkova pohřbu. Žádnou záhadu v tom nevidím. Možná ten pocit taky záleží na tom, jaký má člověk k zesnulému vztah :nevim:. Když člověk ještě nemá sílu se rozloučit, hledá v podobných událostech znamení. Syn s mým dědou nejspíš nic společného nemá. Spíš bych řekla, že jeho narození a následné zdravotní komplikace pomohly moji mamince se se smrti svého táty rychleji vyrovnat, resp. byla najednou zaměstnaná jinymi myšlenkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48840
13.12.19 13:55

No, šance na narození v konkrétní datum je 1:365 (i kdybys měla jen jedno dítě a zemřel ti jen jeden blzký příbuzný, s počtem dětí úmrtí je to násoně méně), lidí vyhrávaj ve sportce s mnohem nižšíma pravděpodobnostma. Ale jo, někdy jsou ty náhody takové symbolické, až člověka zamrazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 14:02

My si s mužem říkáme, že nám osud dost nevhodně dává najevo, že jsme měli mít pouze jedno dítě. Protože když jsem byla těhotná podruhé, byla jsem na pohřbu jeho dedy, chvíli po narození syna byl pohřeb jeho babičky. A když jsem byla těhotná potřetí, byly v rozmezi jednoho měsíce pohřby mého strýce a naši kamarádky. Život za život. Ale nejspíš jen náhoda…

• Nahlásit
  • Citovat
21278
13.12.19 14:08
@P4ja píše:
Já zjistila, že jsem těhotná jeden den. A druhý zemřela moje prateta, která pro mě byla jako druhá prababička. Jestli to má spojitost nevím, ale vždycky říkala, že někdo musí odejít, aby se jiný mohl narodit.
Že to platí v Africe a v Číně nebo Indii. Tam se množí geometrickou řadou :roll: Rok má jen 365 dní. Holt se někdy ty datumy sejdou.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama