Narození miminka před obdržením oddacího listu

122
14.9.19 16:44

Narození miminka před obdržením oddacího listu

Ahoj všem, netuším pod kterou kategorii téma umístit.
Jsem ve 31tt. a na čtvrtek máme v plánu svatbu. Nic velkého, hlavně úřední úkon kvůli mimi. Moje otázka je (ačkoliv mi předčasný porod oficálně nehrozí), nevíte někdo jak by to bylo kdyby se Mimi narodilo po svatbě, ale dříve než dostaneme oddací list? Nezařazovali jsme nic na matrice ohledně otcovství protože jsme věděli, že se vezmeme.
Děkuji za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.9.19 16:54

Oddací list je pouze doklad - rozhoduje skutečné datum svatby (zápis do matriky). Sex taky můžeš mít už v den, kdy ti je patnáct, přesto, že občanku ještě fyzicky nemáš v ruce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
14.9.19 16:56

@Prof. Farnsworth
Takže bude přítel (v té době jiz tedy manzel) už normálně zapsán v rodném listě dítěte? Děkuju, jsem hned o něco klidnější, že to nebude problém kdyby náhodou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15863
14.9.19 17:08

@Prof. Farnsworth občanku v dnešní době můžeš mít mnohem dřív než sex :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22407
14.9.19 18:41
@vokishka píše:
@Prof. Farnsworth občanku v dnešní době můžeš mít mnohem dřív než sex :lol:

Přesně tak. Mé dítě má občanku od 3 měsíců věku. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22407
14.9.19 18:42
@Kiwijeta píše:
Ahoj všem, netuším pod kterou kategorii téma umístit.
Jsem ve 31tt. a na čtvrtek máme v plánu svatbu. Nic velkého, hlavně úřední úkon kvůli mimi. Moje otázka je (ačkoliv mi předčasný porod oficálně nehrozí), nevíte někdo jak by to bylo kdyby se Mimi narodilo po svatbě, ale dříve než dostaneme oddací list? Nezařazovali jsme nic na matrice ohledně otcovství protože jsme věděli, že se vezmeme.
Děkuji za info

V pohodě, ty budeš mít už lísteček, že už je po svatbě a kdyby něco tak to udělají dle zápisu na matrice, který tam už bude, i když vy nebudete mít papír.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 18:55
@vokishka píše:
@Prof. Farnsworth občanku v dnešní době můžeš mít mnohem dřív než sex :lol:

Ano, zejména pokud jsi obezní nevzhledný chlapec :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
15.9.19 06:47
@Prof. Farnsworth píše:
Ano, zejména pokud jsi obezní nevzhledný chlapec :mrgreen:

Jelikož občanku můžeš mit v době, kdy ještě neumíš ani chodit, tak vzhled ani váha nebude to podstatné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 08:28
@j.a.n.i1 píše:
Jelikož občanku můžeš mit v době, kdy ještě neumíš ani chodit, tak vzhled ani váha nebude to podstatné…

To měla být narážka na to, že takový chlapec je rád, když si vrzne do třiceti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
15.9.19 08:56
@Prof. Farnsworth píše:
To měla být narážka na to, že takový chlapec je rád, když si vrzne do třiceti ;)

Ktera je v dobe, kdy maji obcanky rocni deti, zcela mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama