Narození miminka sousedi, co malého dát?

410
4.6.20 14:50

Narození miminka sousedi, co malého dát?

Ahoj, našim sousedům ve vedlejsim domě se narodilo druhé dítko. Nijak extra s nimi nekamaradime, ale i tak jsem si říkala, že bych jim něco malého dala. Oblečení se mi kupovat nechce a z praktických věcí mě napadají jen pleny. Napadá vás, co jiného jim koupit? Kolem cca 200 Kč +-… Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16842
4.6.20 14:55

Chrastitko treba? Ja teda neslyšela, ze by sousedi neco davali k narození miminka, zvlášť kdyz nejsou uplne kámoši :nevim: ja davala naopak sousedum flasku vina, když malý nekolik nocí po sobe jecel :mrgreen: ze bych od nich neco dostala me ani nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2501
4.6.20 15:01
@alicezulice píše:
Ahoj, našim sousedům ve vedlejsim domě se narodilo druhé dítko. Nijak extra s nimi nekamaradime, ale i tak jsem si říkala, že bych jim něco malého dala. Oblečení se mi kupovat nechce a z praktických věcí mě napadají jen pleny. Napadá vás, co jiného jim koupit? Kolem cca 200 Kč +-… Díky.

z mých zkušeností, mě nejvíce potěšili pleny, pak kosmetika pro dítě, typu dětský šampon, sudocrem, olejíček, ubrousky, lahvičky, ale i oblečení, v trochu větší velikosti např. 68 nebo 74… ani chrastítkem neurazíš, co bych nekupovala jsou ty hrací hračky, ne každá maminka zvladá opakující se melodii 50× denně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2497
4.6.20 15:01

Nic bych nedavala, plenama můžeš šlápnout vedle, dala bych třeba chlast když už něco musíš dávat. Jinak jestli se nebavite, může to vypadat i divně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
4.6.20 15:10

Nam se pred par mesici narodilo druhe ditko a misto toho, aby nam sousedi neco davali, bych spis ocenila nabidku, ze mi pomuzou s kocarkem ze schodu :think:. Neni jim totiz blbe kolem me projit a ANI se nezptat, kdyz me tedy vidi se s tim tahnout :zed:.

Kazdopadne k dotazu. Nic bych jim nedavala, pouze bych pogratulovala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
4.6.20 15:11

Me by asi zarazilo, kdyby nam sousedi neco davali, ale my se teda jen sporadicky potkame na chodbe… pokud moooc chces, koupila bych nejakou hracku, treba usinacka nebo neco podobneho (ne hraciho), dnes jsem koupila jednoho za asi 140kc… me by teda nikdo plenkama ani kosmetikou nepotesil, jsem vymysliva :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
4.6.20 15:13
@welovefashion píše:
z mých zkušeností, mě nejvíce potěšili pleny, pak kosmetika pro dítě, typu dětský šampon, sudocrem, olejíček, ubrousky, lahvičky, ale i oblečení, v trochu větší velikosti např. 68 nebo 74… ani chrastítkem neurazíš, co bych nekupovala jsou ty hrací hračky, ne každá maminka zvladá opakující se melodii 50× denně :-)

A zrovna tohle bych treba dostávat nechtěla, plenama se člověk nemusi trefit velikostne, ale i značkou, nebo muze maminka latkovat. Kosmetiku bych si netroufla, někdo ji ani nepoužívá, stejne tak ubrousky. Flasku nepotrebuje pokud koji a opet nemusis se trefit, protoze je spousta velikostí a tvarů a ne každé dítě chce vsechny, asi jako u dudliku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
4.6.20 15:14
@Kriss Tina píše:
Chrastitko treba? Ja teda neslyšela, ze by sousedi neco davali k narození miminka, zvlášť kdyz nejsou uplne kámoši :nevim: ja davala naopak sousedum flasku vina, když malý nekolik nocí po sobe jecel :mrgreen: ze bych od nich neco dostala me ani nenapadlo.

Ty jo, to ja se tesim, az to nasim sousedum od vedle mala poradne osladi, nejsou to zrovna tiche mysky, obcas to poslouchat… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5293
4.6.20 15:16
@prcek.leni píše:
Nam se pred par mesici narodilo druhe ditko a misto toho, aby nam sousedi neco davali, bych spis ocenila nabidku, ze mi pomuzou s kocarkem ze schodu :think:. Neni jim totiz blbe kolem me projit a ANI se nezptat, kdyz me tedy vidi se s tim tahnout :zed:.Kazdopadne k dotazu. Nic bych jim nedavala, pouze bych pogratulovala :kytka:

souhlas, místo malého dárku si myslím, že hlavně maminka ocení, když by si někdo vzal buď kočárek na chvili ven a nebo starší dítko třeba na půl dne zabavil. Ale pokud se moc nebaví, tak upřímně bych se bála dát „cizím“ lidem dítě. Každopádně bych se nabídla, že pokud budou potřebovat, tak, že ráda pomůžu. A nebo mě napadá koupit mamince něco dobrého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
4.6.20 15:19

Nezaváděj tento blbý zvyk dárků. Budou se cítit zbytečně zavázaní a budou to chtít oplatit a uvedeš je do stejné situace - co jim koupit, když o nich nic nevím?! My si dáváme dárky na narozeniny a Vánoce se dvěma rodinama (přátelé) a je to opruz. Co pořád vymýšlet? :zed: Max blahopřání do schránky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
4.6.20 15:19

@Jogo-Bela my mame sousedy v pohodě, ani o nich nevim :D soused kolikrat i pomůže příteli, když se treba potkaj dole na parkovišti a chlap táhne velkej nakup nebo něco, takže mě pak spíš mrzí, když maj nepříjemnost. Ono ani starší dítě, nebo ja když je napominam, nejsme zrovna myšky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
4.6.20 15:24

@Kriss Tina to je fajn :) my v nasem dome spokojeni se sousedy jsme, o tech taky temer nevim, jen o tech z vedlejsiho… videla jsem je snad jednou, za to je je dost slyset, no… jako stylem hadek a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14493
4.6.20 15:25

Cokoladu :D Dobra cokolada najde vzdy nejake vyuziti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
4.6.20 15:25

Máte pravdu, nic jim nedám. :mrgreen: Tak díky za rady. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13955
4.6.20 15:36

@alicezulice Chrastitko, nějakou kosmetiku. A já od svého porodu všem miminkům dávám automaticky něco pro maminku. Čokoládu, čaj, nebo co vím, že má ráda. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama