Narozeninová večeře pro hosty - poradíte?

472
23.4.08 19:03

Narozeninová večeře pro hosty - poradíte?

Ahojky,
naše Nelinka bude slavit svoje 2 narozeniny a budeme tu mít takovou menší oslavu s cca 12 hosty. Proto bych chtěla poradit nějaké chutné asi nejlépe teplé jídlo, co jde podávat s pečivem a bylo tak nějak pro tuto příležitost vhodné. Jestli víte nějaké jídlo klidně i za studena tak sem s ním. Ráda se nechám inspirovat. Na druhou stranu abych zase nemusela celou oslavu prostát u plotny. Vůbec mě nic nenapadá. Přemýšlela jsem sekanou, špekáčky na pivu, obložený talíř, pečené kuře - to už jsem kdysi na oslavu dělala, takže opravdu netuším, čím je pohostím :? Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
23.4.08 19:07

Ahoj,
tak my milujeme slany strudl. Muzes tam dat, sunku, salam, syry, potrik kecupem, vajicka, no proste tam muzes nacpat cokoliv a dat upecet, je to pomerne rychle a muze se to jist, jak teplne tak studene. Moc dobre je to i s uzenym a zelim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.08 19:36

Ahoj.
Babička má pro podobné příležitosti předchystány plněné kuřecí rolky s bram. salátem. Vše je uděláno dopředu a rolky se prohřívají v troubě. Jsou mňam, mňam.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.4.08 19:41

Jojo, ta kuřecí roláda je opravdu výborná, dá se jíst za tepla i za studena s chlebem nebo čímkoliv jiným! Specialstka je na ni moje mamka, já už ji jednou taky kdysi dělala, ale už si to mc nepamatuju. Takže kdybys porjevila zájem, písni a já se pozeptaám na přesný recepis. Jo, u nás ještě vždycky frčí zapékané toasty - jednoduché, ale vděčné a oblíbené jídlo, do kterého se dá nacpat úplně vše :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
23.4.08 19:57

A co ugrilovat kuřecí křídla a k tomu zeleninový salát + nakrájený bagety, po tom se můžeme umlátit my a když máme návštěvu, tak si taky moc rádi dají, je to takový fajnový jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
23.4.08 21:39

Já vždycky sklidím pochvalu za špízky. Dělám je nejlépe k kuřecích nebo krutích prsou (nejlepsi jsou ovsem kureci stehenni rizky) a píchám je na špejle přestrižené na půl. Takže jsou to takové akorát malé špízky, aby šli jíst rukama i příborem. Dělám buď s paprikou - maso, cibule, paprika, maso, cibule, paprika atd. nebo na sladko - maso, cibule, broskev (mango apod. vse co bude drzet pohromade), maso, cibule, broskev.
Maso se nalozi rano pred pripravou, vecer pred oslavou si to napicham, takze se to odlezi jeste pres noc a den a hodinou pred oslavou strcim do trouby a jen parkrat otocim. Ji se teple a vyborne jsou i studene.

At se oslava vydari !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
23.4.08 21:42

A pak se jeste moc dobra a celkem neobvykla na oslavach syrova rolada. Slupicka je vlastne platkovy syr a vnitrek je lucina s olivama. Kdybys chtela navod jak na to, napis.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
23.4.08 21:47

My děláme většinou kombinace kotel něčeho masovýho - krůtí guláš nebo tak něco, zeleninovej salát, těstovinovej salát a pak slaný pečený různý tvary z listovýho těsta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19988
24.4.08 09:29

další vděčné jídlo pro velký počet lidí jsou masový kuličky, případně malý karbanátky, k tomu nějaké omáčky - z protlaku, cibulky, pertželky a koření a druhou třeba jogurt (zakysanka) s majolkou, koření, petrželka, případně česnek

nebo bramborový salát ale ne ten vánoční - spíš je takový jarní:
brambory na větší kousky než klasické kostičky, jogurtovo-majolková zálivka, rukola, ředkvičky (třeba i čekanka), pro labužníky doporučuju avokádo, k tomu orestovat kuřecí na nudličky, případně dát jako přílohu k něčemu jinému

a kdybys chtěla moučník, tak závinem rozhodně nic nezkazíš a je to jednoduchý, nebo se dá udělat ovocný salát, nebo ovocná pěna:

v poměru 3:2 bílý jogurt a smetana ke šlehání, hrst dětských piškotů a trocha džemu na přislazení, na ozdobu: dětské piškoty, čokoláda (tekutá / strouhaná), čerstvé ovoce atd. dle fantazie
Všechno dáš do mixéru a na nejvyšší stupeň mixuješ cca 5 min. Nandáš do pohárků, ozdobíš a můžeš podávat.

tak ať se večeře podaří.

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
24.4.08 12:22

Ahoj, tak my pokud to je venku vetsinou grilujeme :

1, nalozene maso vice druhu klidne, kridla kureci, ryby,spizy,cukety,lilky,povarene brambory ve slupce,hermelin atd…

2, nebo mame neco na zpusob franc.brambor ve velkem pekaci ,ktery taky dame na gril a ono se to do hodky udela samo

Kdyz jsme to meli doma, udelala jsem ( bylo nas 6 lidi)masove fondue…vse predem pripravis a lidi si to vlastne delaji sami, ji se to s pecivem a ruznyma omackama, ktere vsecky pripravuju predem

No a taky jsem jednou delala tortily s omackou. Omacka predem a na tortily ktere koupis to naplacas hned :)

oslavam zdar. Nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
24.4.08 22:35

Holky,
moc díky za vaše typy. Všecko zní moc lákavě, úplně tady u toho slintám. :D Písla jsem SZ Adéle o receptík na sýrovou roládu a Ivunce o kuřecí roládu. Nevím jestli by sem jinak nakoukly. :wink: Tak uvidím, zda to nebude nějak moc složitý na přípravu a zkusila bych udělat to. Jinak další typy uvítám.
Moc díky, snad se oslava vydaří. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Abi
3.5.08 16:35

Napadá mě Raclette, je to takovej grilík na stůl s malinkatýma pánvičkama. Na ty pánvičky si každý host dá šunku, slaninu, cibuli, zeleninu, prostě co ho napadne + sýr a zapeče si to. Prodává to v ČR např. Tefal http://www.tefal.cz/…ily+page.htm je to opravdu výborný. Poprvé jsem to měla, když jsem byla u známých ve Švýcarsku. A navíc horní deska jde použít třeba i na nějakej plátek masíčka nebo na klobásky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama