Narozeniny dort frozen jak na to

1103
16.11.19 09:40

narozeniny dort frozen jak na to

Ahoj,

dcerka bude mít narozky, chce dort frozen, problém je, že si umanula, že chce abych ji ho upekla já, jenže já nejsem zdatná cukrářka, jenže ji nechci zklamat, ona to chce dělat se mnou..

no a představa je, že bude bílo modrý, na webu s cukrářskými věcmi jsem našla figurku Elzy, nějaké modré konfety na posyp, bílé jedlé diamanty na ozdobu..

jenže nevím jak na to, jak udělat tu světle modrou jakoby zmrzlou barvu polevy, nechci nic extra umělého, klidně barvivo, ale nějaké nezávadné, i dražší..ale ne zbytečně chemické..nejjednodušší mi přijde ten poslední s tím, že bych ho nějak ještě doozdobila, nějaké rady a tipy nezkušené cukrářce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18132
16.11.19 09:44

Já bych se na polevu vyprdla a ten dort prostě pomazala krémem, do kterého bych dala barvivo. Jakoby nahý dort a na to nasypat ty vločky a diamanty a navrch postavičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
16.11.19 09:48

Udělala bych něco ve stylu toho druhého - korpus, krém (něco s mascarpone, bude dobře držet) a ten samý krém pak navrch a na boky. Můžeš rozdělit a každý nabarvit jinak, pak jen pomazat. Nahoru klidně figurku a ty diamanty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4920
16.11.19 10:01

Přesně jak píšou holky. Obarvit krém z mascarpone, nahoru figurky a diamanty. Mimochodem figurky bych koupila normálně v hračkářství třeba Bullyland, aby si s nima potom mohla hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
16.11.19 10:05

Já bych Koupila světle modrý a bílý fondan a dort tím obalila.. Pak tam nalepila nějaké hvezdy, jedlé diamanty a dala ty figurky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4309
16.11.19 10:12

Ja som narychlo delala takyto. Je to potazene fondanom a maslovy krem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
16.11.19 10:34

Díky, to mascarpone zní dobře a máme ho rády :D kdybych chtěla zkusit fondan, je s tim práce? nikdy jsem s ním nepracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281
16.11.19 10:41
@PAN66 píše:
Díky, to mascarpone zní dobře a máme ho rády :D kdybych chtěla zkusit fondan, je s tim práce? nikdy jsem s ním nepracovala.

Budeš mít lepší jen krém, pokud si nikdy nepracovala s potahovací hmotou, zbytečně se s tím budeš trápit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
16.11.19 10:42
@PAN66 píše:

Líbí se mi to s tím krémem pomazané na povrchu, vypadá to jako sníh a závěje. A nebude to tak pracné. Figurky z marcipánu a mňam:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4309
16.11.19 10:43

@PAN66 ne neni. ale je ho treba hodne a nechat ho hrubsi inak se trha. Ja to valam na jemno a vzdy sa mi trhne. Ale nejako to vzdy dizdobim :mrgreen: Pozor - voda tie potahovaci hmoty rozpusta. Vyskusane. Takze ked das mascarpone, tak musis cely dort potiahnut napr. maslom. inak ti tu potahovaci hmotu sezete. Vyskusane :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4872
16.11.19 10:45

S fondanem se pracuje dobře, ale chce to trochu cviku a vědět jak na to. Pod fondan se musí dát maslovy krém, jinak za chvili teče. Krém musí být pěkně uhlazeny aby nebyl dort kostrbaty. Mrkni třeba na youtube je tam určitě sousta návodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
16.11.19 10:49

Krem z mascarpone a slehacky, ale do toho 3. se nepoustej. Vypada to jednoduse, ale pokud nemas zkusenosti, tak ho takto rovny a hladky nikdy neudelas. To same s potahovkou. Dej na dort krem, obracenou lzici udelas vlnky a je to. Korpus si upec dostatecne vysoky a 2× ho podrizni. Do 28cm formy delam ze 7 vajec. Muzes pouzit na ozdobu boruvky a zaprasit je nevlhnoucim cukrem (sezenes take v cukr. potrebach) budou vypadat jako zmrzle. At se dari a kdyby nahodou ne… stejne se to sni a ta sranda a cas straveny s dcerkou stoji za to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
16.11.19 11:39

Nejjednodušší je dát na dort jedlý papír, naše holky jsou z takového dortu nadšené. Já v 8. měsíci, tak jsem se ani nesnažila pokoušet se o něco náročnějšího. Dnes slaví mladší 3 roky a počítám, že bude opět úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
16.11.19 12:04

https://www.youtube.com/watch?…

Tady inspirace od Dvou tátů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
17.11.19 11:42