Narozeniny, svátek a Vánoce v jednom měsíci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAJanicka
Stálice 91 příspěvků 30.11.18 06:10
Narozeniny, svátek a vánoce v jednom měsíci?

Ahoj holky, možná řeším blbost, ale ještě trochu dumáme nad jménem pro našeho chlapečka.
Moc se nám líbí jméno Adam a Matyáš (příjmení Veselý), trošku víc se nám líbí Adámek, ale…termín porodu mám 6.12. Zajímalo by mě co si myslíte o tom, že bude mít vše (narozeniny, svátek a vánoce) v jednom měsíci? Máte to některá třeba podobně u sebe či svého dítěte, a jak to snáší? Děkuji za odpovědi :kytka:

Příspěvek upraven 30.11.18 v 06:24

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 06:16

@PAJanicka ségra má syna Ondřeje, narozeného 24.12. Nikdy jsem nepozorovala, že by to nějak hůř snášel, k narozeninám dostával dárky dopoledne a večer pod stromečkem. Ale ségra děti nerozmazlovala kupou dárků, dostávaly vždycky pár. Jediné, co mu uniklo, byly takové ty oslavy s kamarády, ale to je tím 24. Osobně bych to vůbec neřešila.

PHV
Kecalka 466 příspěvků 30.11.18 06:23

Já se třeba přiznám,že na tohle jsem háklivá a nechtěla jsem ani, aby děti měly v jednom měsíci svátek i narozky.:) Proto jsme volily jména, aby prostě v tom měsíci nebyly, byl to sice boj, muž chce Jiříka,ale jelikož je termín právě v dubnu, čekáme Tadeáška.

kve-tinka
Závislačka 4560 příspěvků 6 inzerátů 30.11.18 06:27

Ja osobne jsem pro zachovani maleho odstupu. Ale je pravda,ze jsem si pro syna vybrala jmeno a az pak jsem hledala,kdy ma jmeniny. Nastesti rozdil dvou mesicu.

LindaPraha
Extra třída :D 14104 příspěvků 30.11.18 06:27

Ja taky dost resila, kdy mam termin porodu a kdy ma vybrane jmeno svatek :) To ma asi kazdy jinak a musis vedet ty. Jestli ti to nevadi, tak dej Adama. Otazka je, co na to za par let bude Adamek rikat :mrgreen:

evušák
Stálice 62 příspěvků 30.11.18 06:33

Ja mam svatek na Stedry den a narozky o 14 dni pozdeji a jako diteti mi bylo lito, ze mam vse tak u sebe, ze vse „probehne“ behem par dni a pak cely rok nic :D

martanek29
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 30.11.18 06:36

Ja mam obe dcery narozene v prosinci, jedna je taky narozena 6.12. a druha je po Vanocich. A s vybiranim darku je to celkem boj…cely rok skoro nic a pak se to nahromadi na prosinec. Jmeno jsme zamerne vybirali tak,aby byl rozdil min.2 mesice.

Elenloth
Závislačka 3865 příspěvků 3 inzeráty 30.11.18 06:37

Jo, máme to podobně. Narozeniny, svátek a Vánoce během 14 dnů. Klukovi bude 6 a zatím to neřeší. Ale u nás se oslavy svátku nikdy moc nehrotily, dostane něco dobrého a je to. Nevidím rozdíl od druhého syna, který má svátek v létě. Myslím, že nejvíc škody nadělají dospělí kecama typu, ze je chudacek atd… :zed:
Jediné, co mě mrzí, že se u nás veškeré narozeniny a svátky kromě jednoho odbudou během 3 měsíců a zbytek roku houby. Ale to si člověk nevybere.

kacakaca
Závislačka 2642 příspěvků 30.11.18 06:41

Mam dceru, ktera ma behem 14 dnu svatek, narozeniny a Vanoce a narozeniny ma navic na svatek druhe dcery (mel tam byt odstup, ale nechtela vydrzet v brise). Nijak ji to nevadi. Jen jak ma svatek hned u narozenin, davame ji pak maly darek, kdyz ma narozeniny sestra. Spis ji mrzela oslava, v lete mame zahradni party a v zime to nejde.

Nell2
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 30.11.18 06:41

Já to tak mám a Nikdy mi to nevadilo. Ségra má narozeniny duben, svátek září a jako Nikdy jsem neviděla rozdíl, prostě to tak je a tečka.

elen-ka
Extra třída :D 12772 příspěvků 21 inzerátů 30.11.18 06:48

@PAJanicka nedala bych. Zkusila bych pohledat jiné jméno. Termín porodu a Vánoce neovlivníme, ale jméno k tomu ano.

danik
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 30.11.18 06:51

Obě mé děti jsou narozené kolem vánoc.
A i když bylo spoustu jmen, které se mi líbily, už jen tím, že by svátek měly v zimě, jsem hledala dál.
Syn slaví svátek v červnu, dcera v říjnu.
Už tak mám pocit, že nevím, co jim koupit na Vánoce a narozeniny za nás, rodiče.
A k tomu kupuju i za obě babičky, dárky na vánoce i narozeniny.
Takže v prosinci dostanou občas i kraviny, jen aby byly nějaké dárky.
Během roku toho potřebují, chtějí dost, což by byly vhodné dárky, ale dostanou to jen tak a pak vymyšlíme pracně dárky na narozeniny.

Takže nejen kvůli dětem, ale i kvůli sobě jsem ráda, že aspoň ty svátky mají mimo zimu.

Inge
Extra třída :D 10934 příspěvků 30.11.18 07:07

Mam prosincoveho Ondřeje a praktické to není. Co kupuju ostatním téměř výhradně k narozeninám/Vá­nocům/svátku, on občas dostane i mimo, protože čekat napr. s kopacakem od března do 30.11. je fakt blbost. A v prosinci pak občas kupujeme kraviny, aby neměl o moc méně než ostatní.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30147 příspěvků 30.11.18 07:14

je to blbé..zvlášť v prosinci..v jiné měsíce v roce by to asi nebylo tak hrozné..ale mít všechno v prosinci, to bych dítěti neudělala..
moje obě děti mají narozeniny a svátek v jednom měsíci a už to je mi líto..ani to zatím neprožívají, tak nevím jak to berou..ale mají pak zvlášt aspon ty vánoce..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 07:20

Já mám svátek a vánoce a narozeniny v rozmezí dvou dnů a vždycky mi to vadilo! Svátek jako bych neměla (ne že bysme je nějak šíleně prožívali, ale je to hezké i jen dát si čokoládu a popřát, ale jindy než na vánoce, kdy sladkého máme kolem sebe miliardu a celkově člověk prožívá svátečně spíš ty vánoce)…o naro­zeninách ani nemluvím! To bylo vždycky „tak tohle ti dáme pod stromek, ale tohle až k narozeninám“ nebo ještě lépe „booože to je hrozný vymýšlet a kupovat tolik dárků“ nebo „to oslavíme až v lednu“…a nic, atd.

Mně to je třeba líto dodnes. Ale samo jsou větší tragédie na světě. :mrgreen: Holt mám smůlu v tomhle zrovna. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >