Narozeniny v listopadu a nástup do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
quatruska
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.01.14 10:55

Já mám malou až lednovou 2012, a na zápis jdeme v dubnu.

nozu
Extra třída :D 12501 příspěvků 24.01.14 11:02

Určitě to běž aspoň zkusit. já mám syna říjnového (vloni mu byly 3) a vloni na jaře jsme k zápisu ani nešli, protože u nás je takový přetlak dětí, že to nemělo cenu. letos už půjdeme a bude to snad na jistotu. ale taky se trochu bojím, že to bude těšné…

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 24.01.14 11:06

Synovi budou tři na konci února 2014, u zápisu jsme byli na jaře 2013. Přijali ho, ale s tím, že nastoupí až po 3.narozeninách a od září platíme „udržovací“ školné. Měl přednost, má ségru ve školce.

Marcelka146
Kelišová 5292 příspěvků 24.01.14 11:08

Dcera je narozená v prosinci 2011. K zápisu jde teď v dubnu a nástup od ledna ve 3 letech (pod 3 neberou). Školkovné se platí až od nástupu (v našem případě od ledna).

Jitka1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.14 11:25
@Sibyla0 píše:
@Jitka1976 No akorát nevím, jak to uděláme s tím kojením :oops: :mrgreen:

jdi do některé kojo diskuze…poradí ti…to víš, já kojila před devíti lety..už ani nevím, co to je… 8o 8o 8o :mrgreen:

babetka333
Echt Kelišová 9040 příspěvků 24.01.14 11:32

Dcera je konec listopadu, tenkrát ji do školky nevzali od záři ani v pololetí, byla jsem s mladším doma. Takže šla až skoro ve 4.

Petluska
Kecalka 147 příspěvků 24.01.14 11:56

Maminky mám taky dceru narozenou v listopadu takže ji budou š roky :) tak myslíte že se mám zeptat ve školkách jak by ji vzali? :) děkuji

Edita27
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 24.01.14 12:01

Vidím že to má každá školka opravdu jiná. Syn je v prosinci.Na zápis jsme šli vlastně v jeho čerstvých 2 letech. Vzali ho normálně od září. Já už měla mateřskou na druhé dítě tak mohl na celý den každý den v měsíci, ale ted už je toto omezení myslím zrušený. Jinak vím že kdybych ho chtěla dát až od toho prosince, nebo vlastně ledna tak si jen musím platit poplatek za školku aby mu drželi místo. Jde jen o to aby dítě zvládalo základní věci jako se samo najíst, jít na záchod atd. První tři měsíce se nějaké prohřešky(jako počůrání se atd.) tolerují. Alespon u nás. Je to takové zvykací období.

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 24.01.14 12:03

Dceři byly 3 v listopadu 2013. U zápisu jsme byli v březnu 2013. Ale u nás nebyla šance, je tu bodový systém, když nemá k 1.září tři roky, tak přichází o mnoho bodů a nemá šanci. Ale u nás je školka narvaná celkově, nedostanou se často ani 4letí :|. Určitě to ale běž zkusit, nevím jaká je u vás situace. Známá má dítě přesně jako já a vzali jí ho pak od ledna, kdy už mu byly 3 roky. Nemají tolik nával, takže určitě šance je, záleží na momentální situaci ve školce.

Petluska
Kecalka 147 příspěvků 24.01.14 12:04

Tak to ja si musím zkusit ty školky obvolat abych tak nějak věděla, už :) mám teda ještě ročního syna tak nějak do práce nechvátám jen bych chtěla aby malá byla mezi dětmi :) ;)

Petluska
Kecalka 147 příspěvků 24.01.14 12:08
@Vlkoška píše:
Dceři byly 3 v listopadu 2013. U zápisu jsme byli v březnu 2013. Ale u nás nebyla šance, je tu bodový systém, když nemá k 1.září tři roky, tak přichází o mnoho bodů a nemá šanci. Ale u nás je školka narvaná celkově, nedostanou se často ani 4letí :|. Určitě to ale běž zkusit, nevím jaká je u vás situace. Známá má dítě přesně jako já a vzali jí ho pak od ledna, kdy už mu byly 3 roky. Nemají tolik nával, takže určitě šance je, záleží na momentální situaci ve školce.

právě že tady V Jihlavě je to se školkama hrozne :( mají je dost plné :(

kristin11
Kecalka 351 příspěvků 25.01.14 10:05

Děkuji moc! :palec: Aspoň v tom mám už trochu jasno, myslela jsem že platí nějaká obecná kritéria pro všechny školky, ale když je to takhle, tak to určitě půjdu vysondovat do školky jak to mají oni :)

Myšové mizerní
Povídálka 19 příspěvků 2 inzeráty 12.06.19 17:56

Ahoj ženy, chci se zeptat, jak to nakonec dopadlo.
Mám dceru v listopadu (letos tři roky). Byly jsme u zápisu do školky, dcerku vzali s tím, že by nastoupila až při dovršení tří let. A mě by zajímalo, jak to tedy chodí prakticky. Navíc jsem těhotná, přírůstek čekáme na konci října, tudíž bych dceru chtěla dát do školky až od ledna. Dnes byla ve školce informační schůzka. Ptala jsem se a dostalo se mi neurčité odpovědi, že teda až jí budou tři roky. Že pokud se narodí miminko, je lepší, když se starší doma. Vše ústní dohoda. Jsem z toho tedy celá tumpachová… Musím někde něco nahlásit, podepsat, že tedy dcera nastoupí až později? Aby se po nás v září nesháněli, kde jako jsme :lol:

Kriss Tina
Extra třída :D 10792 příspěvků 12.06.19 18:19

@Myšové mizerní no jestli je přijatá tak bych neřešila, jenom nahlásila kdy nastoupí, ale aspoň u nás to teda funguje tak, že i když tam to dítě není tak si musí platit školný, aby mu to místo drželi :think:

Murka
Ukecaná baba ;) 1813 příspěvků 12.06.19 19:20

Mladší holka je lednová. Do školky nastoupila v září jako dvouapůlletá, chodila domů po obědě, pro školku byla zralá, sebeobsluhu zvládala, chtěla do kolektivu. Místo by ji stejně drželi, školkovné bych platila tak jako tak. S ředitelkou jsem to probrala, že bych ráda, aby nastoupila, probrali jsme jak na tom holka je, co zvládá, co ne a dohodli jsme se, že nastoupí už od září. Od ledna pak už ve školce i spala. Pochopila jsem, že jakmile je dítě přijato na daný školní rok, tak je pro něj rezervované místo a je jedno kdy nastoupí. Školné stejně platíš od září.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama