Narušování osobního prostoru kolegou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Conchita
Kecalka 367 příspěvků 31.05.19 18:13
Narušování osobního prostoru kolegou

Asi některé znáte teorii o osobních zónách kolem těla, jakože do cca 40 cm se jedná o intimní zónu, kam pouštíme jenom své blízké, pak je zóna přátelská a tak dále.

Já jsem na to, když mi lidi jdou do přátelské a zvlášť intimní zóny docela citlivá (narušení vnímám dost silně, ať už pozitivní, nebo negativní), ale zajímala by mě jedna věc - jak byste vnímaly, kdy kolega v práci narušil tu intimní zónu tak, že si stoupne od vás nejdřív cca 30 cm, a pak se přiblíží až na nějakých 5 cm s tím, že kouká do papírů, co držíte (ač to nebylo úplně nutné).
Udělal to už dvakrát a já nevím, co si o tom myslet.

Příspěvek upraven 31.05.19 v 19:56

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 31.05.19 18:15

Tak asi zalezi na tom, jestli je Ti to neprijemne? :nevim: jinak asi k nemu vysilas nejake signaly, diky kterym si mysli, ze si to muze dovolit..

Lalelale
Závislačka 4808 příspěvků 31.05.19 18:17

Někdo má tohle vnímání bohužel posunuté. Pokud to někdo dělá bez postranních úmyslu, tak si najdu důvod, jak si nenápadně stoupnout dál. Ale nejčastěji tohle odsouvani se teda dělám spíš z důvodu, že dotyčným prostě táhne z pusy :zed: :mrgreen:

alimdar
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 31.05.19 18:21

@Conchita možností je spousta. Pokud to udělal už podruhé, tak si mu asi poprvé neřekla, že ti to je nepříjemné. Buď je takovy a dělá to všem, nebo se chce o tebe otirat a vzrušuje ho to a nebo působiš vyzyvave. Každopádně nikdo nemůže vědět, proč zrovna tobě. Pokud ti to vadí, řekni mu to rázně. Já tohle s některými kolegy dělám úplně běžně, oboustranně a d některých se odtahuju. Na nějaký zóny si nehraju, já se chovám podle sympatií.

pocestny
Kecalka 240 příspěvků 31.05.19 18:28
@Conchita píše:
Asi některé znáte teorii o osobních zónách kolem těla, jakože do cca 40 cm se jedná o intimní zónu, kam pouštíme jenom své blízké, pak je zóna přátelská a tak dále.Já jsem na to, když mi lidi jdou do přátelské a zvlášť intimní zóny docela citlivá, ale zajímala by mě jedna věc - jak byste vnímaly, kdy kolega v práci narušil tu intimní zónu tak, že si stoupne od vás nejdřív 30 cm, a pak se přiblíží až na nějakých 5 cm s tím, že kouká do papírů, co držíte (ač to nebylo úplně nutné).

Předpokládám, že používáš metr.

Dena12
Kecalka 143 příspěvků 31.05.19 18:28

To je trochu slizácké. Vyřešila bych to elegantně, ale zároveň rozhodně.

„Petře, prosimtě nekoukej mi přes rameno - chceš ty papíry půjčit?“ V průběhu tě věty si poodstoupíš, otočíš se čelem a nabídneš papíry.

Když to budeš tiše tolerovat, tak aby ses za chvíli nedivila, až se o tebe otře, brrr…

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 31.05.19 18:53
@Conchita píše:
Asi některé znáte teorii o osobních zónách kolem těla, jakože do cca 40 cm se jedná o intimní zónu, kam pouštíme jenom své blízké, pak je zóna přátelská a tak dále.

Já jsem na to, když mi lidi jdou do přátelské a zvlášť intimní zóny docela citlivá, ale zajímala by mě jedna věc - jak byste vnímaly, kdy kolega v práci narušil tu intimní zónu tak, že si stoupne od vás nejdřív cca 30 cm, a pak se přiblíží až na nějakých 5 cm s tím, že kouká do papírů, co držíte (ač to nebylo úplně nutné).

Příspěvek upraven 31.05.19 v 18:36

Když se cítím blízko někoho nepříjemně, poodstoupím.

Takže odstoupila a jemu by to nejspíš došlo.

Docela trpím v našem pidivýtahu. Jet tam ve třech - dva cizí lidé u mě, jsem lehce nervózní.

minaha
Povídálka 16 příspěvků 31.05.19 19:10

Měla jsem spolubydlíci, která tohle dělala a já couvala tak dlouho než jsem byla u nějaké zdi. Někteří lidé mají tu zónu jinak a neuvědomují si to. Je na tobě tu hranici stanovit.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 31.05.19 19:38

Hele, tohle dost individuální.. dělá to i jiným v práci, nebo jen tobě? to je rozdíl.. mám kolegu, co to dělá všem, prostě mu přijde naprosto normální přijít a když na tebe mluví, tak se přiblíží na 20cm a chytne tě za rameno.. myslí si, že je to OK.. asi si tím dělá svou dominanci.. je fakt velmi hezký, chytrý a alfa samec, takže zrovna u něj to neřeším a nechávám to tak :-D (jako vlastně všichni u nás - takže on ví, že si to může dovolit), ale kdyby to byl někdo, OD KOHO MI TO NENÍ PŘÍJEMNÉ, tak bych se ohradila hned, teď a ostře.. stylem : Počkej, co děláš???
nesnesla bych narušení osobního prostoru od osoby, od které mi to není příjemné..

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9180 příspěvků 31.05.19 19:39

Tak se potreboval kouknout do papiru. :nevim: Hned jak by docetl, tak bych udelala krok od nej a dal to neresila. Lidi maji ty zony ruzne. Navic se dost meni, jak se lidi poznavaji.

Conchita
Kecalka 367 příspěvků 31.05.19 19:45
@Lucy75 píše:
Hele, tohle dost individuální.. dělá to i jiným v práci, nebo jen tobě? to je rozdíl.. mám kolegu, co to dělá všem, prostě mu přijde naprosto normální přijít a když na tebe mluví, tak se přiblíží na 20cm a chytne tě za rameno.. myslí si, že je to OK.. asi si tím dělá svou dominanci.. je fakt velmi hezký, chytrý a alfa samec, takže zrovna u něj to neřeším a nechávám to tak :-D (jako vlastně všichni u nás - takže on ví, že si to může dovolit), ale kdyby to byl někdo, OD KOHO MI TO NENÍ PŘÍJEMNÉ, tak bych se ohradila hned, teď a ostře.. stylem : Počkej, co děláš???
nesnesla bych narušení osobního prostoru od osoby, od které mi to není příjemné..

Nevšimla jsem si, že by to dělal jiným (chlapům rozhodně ne, u ženských z toho, co jsem zaznamenala, tak taky ne, ale je jasný, že nejsem u všeho..)

No…když mě to právě nepříjemný nebylo :oops: spíš naopak. Nejdřív mě to zarazilo a pak jsem vnímala takový to tělesný teplo :mrgreen:
Jakoby..my si rozumíme a jsme si sympatičtí, navíc on jako chlap se mi líbí, proto jsem neuhnula.

stín katedrál
Kecalka 227 příspěvků 31.05.19 19:47

Asi blbě vidí, tak si stoupne blíž, no. 8)

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 31.05.19 19:49

Nooo.. tak vo tom to je čili dotaz měl znít JINAK
je mi příjemné od kolegy narušení osobního prostoru - a co s tím!???
chi..
hele, my s holkama v práci o tom víme, on je fakt extremní sympoš, tak mu to tolerujem, ale tím, že víme, že to dělá všem, tak z toho žádná nic nedělá.. (je podruhé ženatý a to fakt obvykle stačí..)
jinak rada - fakt VYMEZIT HRANICE, můj vážený otec říká, že "každý skáče enom tak vysoko, jak mu okolí dovolí.. "
což je de facto opravdu hluboká lidová moudrost :potlesk: :dance:

Conchita
Kecalka 367 příspěvků 31.05.19 19:55

@Lucy75 no, budu si na to dávat pozor a příště poodstoupím. V jiném prostředí by mi to nevadilo, ale je to v práci a já nechci, aby si nedejbože někdo třeba něco myslel…

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 31.05.19 19:55

Také mi to vadí a měla jsem jednoho kolegu, který to moc rád dělal, byl takový jednodušší a z jeho strany nešlo o sympatie - že by mě třeba chtěl sbalit. A ke všemu mu strašně smrdělo z pusy…ale hrozně! Vyplatilo se mi při mluvení rozhazovat hodně rukama. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama