Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

37162
17.1.18 12:07

Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Zaujal mě tento článek: https://technet.idnes.cz/…j-/veda.aspx?…

Doporučuji přečíst a neříkat si „už vím, proč se ostatní tak pitomě chovají“, ale najít si oblast, v jaké se tak chovám já.

Myslím si, že slepou skrvnu máme všichni nyní ve volbě prezidenta (a je jedno, koho volíme), dále jsme klasicky zaslepeni, když dojde na střet alternativců se zastánci klasických způsobů v jakékoli oblasti.

U sebe jsem myslím celkem úspěšně odbourala nepřátelství vůči novým technologiím a snažím se nad každou novotou zamyslet, ačkoli mi můj mozek automaticky říká „to musí být nějaká blbost“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9445
17.1.18 12:15

Tohle už mám řekl bych za sebou a dívám se na svět otevřeněji. Přelom nastal s úzkostnou poruchou, po jejíž vyléčení je pro mě svět takový jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26588
17.1.18 12:20

Zajímavé. Faktem je, že přesvědčování kohokoliv o čemkoliv je zbytečné.
A ano, můj mozek panikaří, když bych měla uznat, že lidi, co volili třeba X nebo Y jsou inteligentní jedinci. RAdši o tom moc nepřemýšlím. :mrgreen:

Naopak třeba oceňuji vzhledem ke svému oboru v alternativní medicíně, když třeba lékaři přijdou a řeknou, nevěřím, ale chci zkusit. Na ty, co jsou tomu naklonění, jsem zvyklá, ale vždy mne hodně překvapí, když přijde někdo s čistými úmysly, přestože nevěří (víra není potřeba).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marie432875
17.1.18 12:56

Moc hezky článek. Diky za tema k zamyšlení :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
35461
17.1.18 13:12

:palec: Zajímavý článek. Jen jestli to jsou fakta a od „našich“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37162
17.1.18 13:16

Myslím, že by docela úsměvná reakce na tento článek byla „ne, to je nesmysl, mě se tohle nestává“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
17.1.18 13:20

Tenhle článek se bude hodit manipulátorům. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
17.1.18 13:20

Ten článek má pravdu proto se už na základních školách děti indoktrinují, chti tam muslimové prvně se jen ukazují potom vyprávějí o state odkud pochází a postupně začnou se svou výrou, v mateřských školkách si děti hrajou na zlá policisty a hodné uprchlíky kteří utíkají do evropy. Až tyhle děti vyrostou tak nebudou věřit tomu že je neco špatného na ideologii která prosazuje že mají ženy menší práva než muži

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3975
17.1.18 13:21

Mě vždycky dostalo, když jsme se rozešli z porady zpět do kanclů, přišlo mi všechno jasné, logicky přednesené a pak jsem zjistila, že to každý pochopil jinak, tak jsem vážně přemýšlela, kde je chyba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2582
27.1.18 00:19

@Pudloslava To je opravdu zajímavý článek, děkuji za obohacení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat