Reklama

Náš pes vrčí na dceru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brigity
Povídálka 13 příspěvků 02.03.18 11:43
Náš pes vrčí na dceru

Ahoj chci se zeptat jestli má někdo podobnou situaci a nebo co mám vlastně dělat? Když dceři bylo 5 měsíců pořídili jsme si psa (staford x pittbull) já sem Teda psa nechtěla ale manžel si stal za svým. No teď k věci malý už jsou 2 roky a psovi za pár měsíců bude taky. Ale problém je v tom že když se knemu dcerka jen přiblíží začne i hned vrcet až štěká dokud ho nenapomenu a i když si ho chce jen pohladit tak od ní hned utíká. Doufala sem že budou nejlepší kamarádi když spolu vyrustaj ale zatím se bojím je nechat v jedny místnosti samotné :( už párkrát sem navrhla že by jsme ho darovi někomu kdo děti nemá protože on je jinak hodnej ale muž stim nesouhlasí.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 02.03.18 11:45

8o cokl víc jak dítě

carola
Kelišová 6692 příspěvků 02.03.18 11:47

Tý jo, to bych teda měla strach i dojít si na WC. Můj švagr měl fenku stafordku a byla hrozně milá a přítulná, až mi to k tomuto plemenu nesedělo. Vždycky jsme se sestrou říkaly, že ta by snad vítala i v noci zloděje. Vždycky když někdo přišel, nosila radostí boty.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 02.03.18 11:47

A netrápí dcerka občas psa? Vidím to u kamarádky… když nekouka tak je její dítě schopné lézt psovi do misky, popřípadě ho bouchat a pod. A pak pes utíká a vrci, i když dítě nic nedela :think: chce to aby oba měli nějaké hranice

luloinka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 02.03.18 11:48

Ty jo 8o pes by šel z domu a chlap by se mohl třeba na uši stavět.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 02.03.18 11:48

Pro někoho může být pes cennější než dítě. Na pokousání bych nečekala.
Tvůj muž by se mnou měl velké problémy.

Příspěvek upraven 02.03.18 v 11:49

Markéta80
Hvězda diskuse 39349 příspěvků 02.03.18 11:49

@Brigity samotné je rozhodně nenechávej, pes varuje a z nějakého důvodu to dělá :? A dítě hlídat at se k psovi nepřibližuje ten útok by nemusel dopadnout dobře :?

Fíková
Kelišová 5323 příspěvků 02.03.18 11:49

Tak nechávat dítě se psem samotné nemůžeš nikdy. :roll: Psa máte špatně vychovaného, tak začněte rychle s nápravou. Na cvičáku vám určitě poradí.

carola
Kelišová 6692 příspěvků 02.03.18 11:50
@MalinkaMil píše:
A netrápí dcerka občas psa? Vidím to u kamarádky… když nekouka tak je její dítě schopné lézt psovi do misky, popřípadě ho bouchat a pod. A pak pes utíká a vrci, i když dítě nic nedela :think: chce to aby oba měli nějaké hranice

To je právě. Sama mám dcerku v tomto věku a děti jsou nevyzpytatelné. I když dcera se psů bojí, ačkoli netuším proč. Psa nemáme a nikdy jí žádný nic neudělal, tak mi to přijde zvláštní. Jak vidí psa, začne brečet a chce do náruče.

Annanasova
Povídálka 48 příspěvků 02.03.18 11:52

A cvicite s nim? Vi vubec, ze to nema delat? Ono se to zda jako samozrejmost, ale kazdemu psovi je potreba nastavit pravidla. Pises, ze vrci a steka, dokud ho neokriknes - to ho jako nechas vrcet na dite a az po chvili s tim neco delas?
Chtelo by to vyhradit psovi misto, kam se dite nedostane a brutalne zapracovat na vycviku a tvoji autorite jako pana. I pokud je pes partnera, musi respektovat vsechny cleny domacnosti, neda se svitit

Russet
Extra třída :D 10439 příspěvků 02.03.18 11:53

Pes by měl dostat jasně na vědomí, že když zavrčí, je to špatně. Napomenutí je podle mě málo. Dcera by ho neměla zlobit, pokud to třeba dělá, když se nedívá, upozorňovat a vysvětlovat. Psa bez dozoru s dítětem bych fakt nenechávala. Jestli se chlap o něj nestará a veškerá péče je na tobě, připomenula bych mu, že si ho prosadil, tak ať mu věnuje čas a vychová ho. Pro mě má teda dítě přednost a psa bych do bytu nekoupila, ale už se stalo. Pokud by byl zlý, nechtěla bych ho v blízkosti dítěte.

Markéta80
Hvězda diskuse 39349 příspěvků 02.03.18 11:58

Další vc co se se psem dělá, jak dlouhé má vyžití venku. Takový pes potřebuje zaměstnat, není to gaučák ;)

Kakika
Extra třída :D 14845 příspěvků 02.03.18 12:05
@Russet píše:
Pes by měl dostat jasně na vědomí, že když zavrčí, je to špatně. Napomenutí je podle mě málo. Dcera by ho neměla zlobit, pokud to třeba dělá, když se nedívá, upozorňovat a vysvětlovat. Psa bez dozoru s dítětem bych fakt nenechávala. Jestli se chlap o něj nestará a veškerá péče je na tobě, připomenula bych mu, že si ho prosadil, tak ať mu věnuje čas a vychová ho. Pro mě má teda dítě přednost a psa bych do bytu nekoupila, ale už se stalo. Pokud by byl zlý, nechtěla bych ho v blízkosti dítěte.

Tak přestane varovat a rovnou kousne.

Od začátku to bylo špatně, už jen výběrem. Kříženec těchto plemen. Kdyby to byl čistokrevný příslušník jednoho z obou plemen s PP, věřím, že by to bylo jiné. Ale tady se pravděpodobně křížili dva bezpapíráci, kteří možná někde v „rodokmenu“ mají papírové jedince vyřazené z chovu pro jejich špatnou povahu.
Sežeňte si odborníka na tato plemena, zajeďte k němu a popište mu, jak se psem pracujete. On vám řekne, co děláte špatně a jak psa zaměstnat, aby jste začali fungovat správně. No a v mezičase nenechávat s dcerou. Pro jistotu ani ve vaší přítomnosti. Stačí, když se mu „povede“ kousnout jednou.

Nebo najít jiný domov, ideálně bez dítěte.

sakota
Kelišová 5461 příspěvků 02.03.18 12:06

@Russet nesouhlasim. A jak jinak ma dat ten pes najevo, ze je mu kontakt s malou neprijemny? Kdyz dostane zakazano vrcet, coz je prirozena reakce aka „nemam zajem, nech me byt“, tak muze priste rovnou bez varovani kousnout. Je nutne psa vychivat a urcit mu hranice, o tom zadna. Ale zakaz vrceni to z me zkusenosti nevyresi. Jednak pes potrebuje urcit misto ve smecce, furt je to mladoch a urcite zkousi dostat se nad dite, jednak je treba hlidat dite, aby s nim pes nezazival neprijemne situace. Pes potrebuje svoje misto, kam za jim dite nesmi. Tam prisne vykazat, kdyz zavrci. At se ma pred ditetem „kam schovat“, kdyz o nej zrovna nestoji. Nejsem zastavnce stavet psa nad dite, to vubec, ale ani nejsem zastance „psa nevychovame, dite muze vsechno, a hrozne se divime, ze to nefunguje…“

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 02.03.18 12:12

Pes by letěl. bez pardonu. A to jsem pejskar… Ale je to především Vaše chyba, pes není zlý jen tak… Buď mu udělalo něco dítě, nebo žárlí, nebo v něčem strádá…ale podle mě je pozdě na zmenu :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama