Starší kocour nesnáší nové kotě

Anonymní
16.11.20 03:18

Nas starsi kocour nesnasi nove kote - nejaka rada?

K 10 lete kocce a 7 letemu kocourovi jsme si poridili nasi vysnenou mainskou s papiry…
Nase starsi jsou polobritske krizenky.
Kocce trvalo asi tyden, nez si na kote zvykla a uz se i prohani a hrajou si.
Ale kocour predvadi hrozny sceny.
Prvni 4 dny urazene spal na skrince v pelechu v kuchyni a slezl jen na jidlo a wc, ale do pokoje nesel.
Pak zvedave dolezl do pokoje (mame 1+1), ale kdykoliv kote udelalo naznak pohybu k nemu, zacal sycet a prskat a sekat po nem, kdyz bylo blizko.

Kote jsme si privezli 23/10.
Nyni je to tak, ze kocour chodi volne sem tam, ale strani se kotete, kdykoliv se kote priblizi, syci a seka, kote nastesti ma dobre navyky a socializaci a vi, ze strejda kocour neni kamos a strani se jej…
Ale blbe je, ze kocour je hnusny i na nas…
Nejdriv jsem se k nemu prvni dny nemohli vubec priblizit. Pak byl mily k manzelovi, na ktereho vic tihne a sycel jen na me. Ted se necha mazlit i ode me, ale jen nekdy. Nekdy se necha chvili hladit, ale pak zacne sycet, prskat, kousat a sekat… Nejvic treba, kdyz ho na komode v pelisku hladim a nahodou nove kote jde kolem mych nohou a kocour jej uvidi…
Staci, kdyz se naahodou stane, ze se dostane do slepe ulicky a je zle.
Treba jako dneska - kote spi se psem (jsou kamosi) v chodbe, manzel v loznici (nevyspal by se, kote dela bugr) a ja mam nocni a jsem v kuchyni, kde spi kocka a kocour.
Jenze se stalo, ze jsem sla na wc a kote mi mezi nohami proklouzlo do kuchyne, jak jsem zavrela, tak jsem stala u dveri, pode mnou kote, nademnou v urovni hlavy na skrini v pelechu kocour, ktery jak zmercil kote, tak zacal neskutecne vrcet, kvilet, prskat, no bala jsem se, ze se mi snad zasekne do hlavy…
Fakt uz nevim, co s tim…
Snazime se starsiho uprednostnovat, mazlit, davat pamlsky… On je schopny se nazrat, kdyz u nej cca 1m to kote sedi, nema s tim problem, ale proste jinak je to zly…
Nastesti kote nenapadl, maximalne nabehne, prskne, sekne jednou a utece…
Ale to jen, kdyz se ocitnou nekde v koute, kde se asi citi ohrozenejsi…
Zkouseli jsme oddelovat, ale kocour jecel a chtel za nami…
Vubec nevim, co s tim, je to nekdy o nervy, nekdy se kocoura i bojime :-/
Kozlik jsme zkouseli, santu taky, hrat si s obema taky, ale kocour si v pritomnosti kotete hrat proste nebude…
Jinak kocour, kocka i kote jsou kastrovani.

Kote jsme si poridili 1. jako nas sen a za 2. kocour casto lakal starsi kocku ke hre, ale ona na to moc neni, resp ted s kotetem jo, ale kocour ji trochu i sikanoval, ze ji honil az moc, az kocka kolikrat vztekle jecela, jenze kocour toho nechal, az on chtel.. Tak jsme si mysleli, ze mu tim prokazeme radost, ze bude mit kumpana na hrani…

Kote chape, ze kdyz kocka uz nema naladu a sykne na nej, tak prestane :-/
Celkove mi prijde, ze kdyz se na to zpetne koukam, tak kocour ma blbou povahu, navic uz ani nevim, kolik mu presne bylo (brali jsme si ho od lidi z vesnice) a obavam se, zda tam taky nebyla zanedbana socializace…

Kocour pred tim byl takovy dominant, ale rad se mazlil, vlezl k nam do postele, lezl za nami.. Ted prijde do pokoje, vleze si na jedno ze svych mist a cumi, pak seskoci a jde treba zrat nebo odejde do kuchyne na dalsi svuj pelech nebo do koupelny, kde rad obcas spi na rohozce…

Jenze uz je to unavne, radi bychom, aby se aspon ignorovali kdyz uz nic, protoze nase kocky maji spaci zakladnu v kuchyni, odkud nas pripadne mnoukani v loznici nevzbudi, mysleli jsme si, ze po par dnech/tydnech tam presidlime i kote… Ale to nejde.
Tak kote spi se psem, ale obcas se dobyva za nami, mnouka… A to nas budi samozrejme, ale zatim drzime, aby se nenaucilo, ze zamnouka a prijdem.. Po nejake dobe ho to prestane bavit a pak ho najdeme u psa na pelechu..
Kdyz jsme ho zkusili pustit dovnitr, tak samozrejme pul noci nam lezlo po hlavach, budilo hranim apod…

Jinak dat nekoho z nich pryc nechci, je to pro me nepredstavitelne, ale pokud by k tomu melo dojit, sel by asi kocour, protoze ostatni clenove smecky nemaji problem se zaclenit a jednou, az zemre pes, bychom radi zase dalsi mainu…

Prosim o zachovani anonymu, dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5244
16.11.20 04:17

Ach bože 1+1 a takovej zvěřinec…To se tomu kocourovi ani nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 04:23

Dekuji za reakci, nicmene dotaz nebyl na vase dojmy z velikosti bytu, z poctu zvirat apod. Nas byt, ac 1+1, je velky, ve vedlejsim vchode maji o stejne vymere 2+1.

Takze bych byla rada za poznamky k tematu a nebo se vsichni zdrzte komentaru, o ktere se nikdo neprosil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 04:54

Tak, my máme velmi podobnou situaci. Naštěstí tedy v domě ale to je jedno. Máme dvě kočky, nové kotě, pes. Se psem kámoš. Kočka s kocourem už jsou starý (teda relativně). Kocour nadšený není, ale celkem to dává. Kočka se chová tak, jako váš kocour, takže neustále tady slyším vrčení a syčení, kotě jak se leká, tak pak padá že stolu, vezme s sebou papíry, kalkulačku, mobil..(home office), do toho pes na ně štěká, no blázinec…
Na nás ta kočka není naštěstí zlá, ale mazlit se moc nenechá, je vidět, že je podrážděná a nemá na nás náladu.
Já teda jsem docela flegmatik a nechávám je, ať si to vyrikají a nějaký závěry bych dělala až třeba za dva, tři měsíce. Ono to chce určitě čas. Určitě bych ani jednu kočku nedala za těchto okolností pryč, leda že byste měli nějakou úžasnou variantu, kde by se měl líp než u vás. Chce to ještě počkat, je to brzy.
Jediné, co teď dělám navíc je, že koupím třeba nejlepší šunku a krmím všechny tři dohromady, prostě zkouším to přes žrádlo…
Prosím také anonym, podle toho popisu by mě moh někdo poznat ;).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 05:15

Anonyme, diky za reakci k veci :)
Popravde jsem cekala, ze tu budou i takove jako od Bozislavy, ale to je kazdeho vec, diskuze by mela byt k tematu..
Nemuzeme mit deti, tak mame zviratka.
Bordel doma nemame, kazdy den uklizime a ty 4 jsou takovy strop.

Jinak na zradlo jsem to zkousela, ale ten kocour je tak zaprdly, ze i od sunky, kterou by mi jindy vyrval z ruky, odvraci hlavu..

Jako ja se ani nebojim o to kote, protoze je videt u kocoura, ze on ho nechce cilene napadnout, kdyz jde kote kolem, tak na nej zasyci a sekne jej maximalne, kdyz se kote k nemu priblizi az moc…
Ale spis me stve ta agrese ke mne a k manzelovi, k manzelovi ne tolik, ale ke mne je to sila…
Abych se bala naseho vlastniho kocoura, to fakt ne.

Trochu se bojim toho, ze on bude proste soliter, ktery tu smecku neda a bude mu lip nekde v rodine, kde bude sam, ale nehazim zatim flintu do zita, nechci to proste vzdat…

Ve stredu mame i konzultaci s kocici psycholozkou, tak uvidime, co rekne ona…

• Citovat
  • Nahlásit
18696
16.11.20 05:27

Ono to ale skutecne muze byt velikosti bytu a velkym poctem obyvatel v nem. Kocka je teritorialni zvire a v jedne mistnosti proste nemá tolik soukromi. A pokud je to zvire dominantni, citi se ohrozeno, nikde nemá svůj klid. Tezko radit, co ted s tim, vse " dostupne" jste vyzkouseli. A pokud neprobehla radna socializace od kotete, coz asi ne, pokud jde o venkovni kote, je to problém. My mame dva papirove kocoury a vzivote na nas ani jeden nezasycel, natoz aby pouzil drapy, fakt nikdy, ani jako koťata. Starsi na mladšího sycel dva první dny, pak uz naprosto v klidu.
Kdyby doslo na nejhorsi, dala bych pryc kote, ne chudaka kocoura, na stary kolena. Kote si snaz přivykne v novem. Dala bych tomu ještě cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 05:35

@Eemii No zkusili jsme mimo oddeleni jich krmit je vedle sebe, mazlit vic stareho kocoura, davat staremu kocourovi Alavis calming pamlsky, ktere by meli prirodne uklidnit vystresovane zvire. Pak kozlik a santu, ktere oba kocour miluje, hrat si na stridacku s obema (kocour o hracku najednou nezajem), podlezat kocourovi jidlem, vic ho mazlit (jak jsme si dovolili, aby nas zaroven nezeskrabal a nepokousal do krve). Nic… On kocour proste vedle kotete dokaze klidne zrat, ale jakmile se kote priblizi, ze by se chtelo interaktovat, tak je zle..

Jinak k prostoru :

Mame v byte vic kocicich veci jak svych :-D
Kocky maji hodne skrabadel, vyskovych pelisku, ruznych ukrytu po byte, takze v tom si myslim, ze je to v pohode, vsak kocour, kdyz opravdu nema naladu, tak se sebere a schova se treba v koupelne v kosi na pradlo nebo v kuchyni na komode v jednom pelisku nebo v pokoji do budky ve vysce apod.. To delal i bez kotete…

Jenze kdyz si zpetne vybavuji, on je takovy hajzlik tak nejak od zacatku celkove, kdyz se treba mazlil a chtel chovat, tak byl schopen cloveku zaryt drapy do ramene apod. Coz treba nase kocka nikdy nedelala…
Ale nikdy na nas nesycel nebo nevrcel.. Jen pri strihani drapu mrucel, ale drzel…

No kote pryc rozhodne nedame, za prve fakt nebylo levne, za druhe ho proste milujeme, za treti chceme v budoucnu dalsi tohle plemeno a chovatele by si to mezi sebou rekli (maji provazanou skupinu) a nechci byt pak na cerne listine… Navic predpokladam, ze umre driv pes nebo kocka vzhledem k veku a zase bychom si kote brali k nasemu koteti (ktere bude v tu dobu uz dospelec) a ke kocourovi a bylo by to asi znovu to same :-/

Ale jak jsem psala, beru to jako nejhorsi variantu, nejlepe nechci dat pryc nikoho a porad doufam, ze existuje jine reseni :-/

• Citovat
  • Nahlásit
239
16.11.20 06:48

Mě spíš přijde smutný, že byste radši dali pryč starého kocoura než nové kotě. Nechápu, ten kocour s vámi žije tolik let a tohle mu případně udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
16.11.20 06:50

Kdyby stále kotě odmítal, zkusila bych odborníka na kočičí chování, třeba by Vám pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18266
16.11.20 06:59

Už jsem ti to tu psala. Zásadní chyba je nacpat tolik zvířat do mrňavýho bytu. A mrňavej prostě je, to neokecáš. Kočka není smečkový zvíře, ale individuál a je víc než normální, že se mezi sebou nesnesou. Pětkrát to vyjde, po šestý ne. Takových případů už jsem viděla dost a dost. Navíc je fakt hrozný, že se chceš zbavit letitýho kocoura a člena domácnosti místo koťete, co tam je navíc. To ti přijde v pořádku? Nezlob se, ale z takových lidí je mi šoufl. Jestli chceš navíc s takovým nezodpovědným vztahem ke zvířatům chovatelskou stanici, tak potěš koště. Kočky se dožívají dvaceti let, to jen k tomu předpokladu, že jedna chcípne… ;). Najdi si člověka, co se zabývá povahou koček a zaplať si jeho konzultaci. Hlavně si do toho krcálku už nepořizuj ani rybičky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 07:06

@Janli Prosim Te nauc se cist, kde pisu, ze chci chovatelskou stanici? NIKDE.
Pisu, ze v budoucnu, az umre pes nebo kocka (predpokladam, ze to bude jeden z nich, protoze oba jsou starsi), tak chceme dalsi kocku tohoto plemene a opravdu nechci byt u chovatelu tohohle plemene znama tim, ze jsem vratila kote…

Jinak udelame vse pro to, aby byli vsichni v pohode a snesli se, nemusi byt vylozene kamaradi, ale stacilo by, aby se ignorovali..

Jinak ok, Tvuj nazor na me beru, ale pokud by byl kocour stastnejsi jako jedinacek a bylo nam receno od te psycholozky, ze nic jinyho nepomuze, tak proste udelam vse, co bude pro NEJ nejlepsi, ne pro nas… A pokud by to znamenalo najit mu nejakou klidnou rodinu, kde bude jedine zvire, tak by se nedalo nic delat.. I kdyz by me to dost mrzelo :?

Jinak ja nesouhlasim s Tvym nazorem, ze je to tyrani mit 3 kocky v 1+1. Ono je hodne dulezite, kolik metru ten byt ma,
Nas byt ma metraz stejnou jako 2+1 ve vedlejsim vchode. Mame ho zarizen a prizpusoben kockam, takze prosim prestan toto laskave soudit… :dance: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 07:07

@Týnuška95 jj ve stredu mame domluvenou konzultaci s kocici psycholozkou, tak jsem zvedava, co nam prave rekne.. Ale uz nam jednou pomohla, kdy kocour mocil do moji postele pote, co jsem byla 14 dni pryc mimo byt a byl tu jen manzel… :) a jeji rady zabraly a kocour byl jak vymeneny..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 07:10

@Janli a jeste dovetek - jak jsem psala, ja se NEPTAM na nici nazor na velikost nasi smecky ci bytu :) Nezajima me to proste, sorry. O zviratech vim hodne, dokonce i vim, kolika se kocky i psi dozivaj, predstav si to… :)
Takze dekuji za Tvuj nazor, ale nebyl nutny. A kdyz si budu chtit poridit at uz rybicky nebo hada nebo jednorozce, Tobe do toho muze byt velke kulove, to jen tak na okraj :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 07:14

Jeste abych vysvetlila tuto reakci - uz me totiz stve, ze kdyz se tu nekdo na neco konkretniho zepta, tak se sebehnou ostatni a maji tendenci poucovat o uplne jinych vecech, nez o kterych dotaz znel :)
Bud mam odpoved na otazku a nebo spolknu sve poucky mimo tema a nenapisu nic :) a neni to jen o tomto konkretnim, ale vidim to casto v jinych prispevcich i dalsich uzivatelek… :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
18266
16.11.20 07:32
@Anonymní píše:
@Janli a jeste dovetek - jak jsem psala, ja se NEPTAM na nici nazor na velikost nasi smecky ci bytu :) Nezajima me to proste, sorry. O zviratech vim hodne, dokonce i vim, kolika se kocky i psi dozivaj, predstav si to… :)
Takze dekuji za Tvuj nazor, ale nebyl nutny. A kdyz si budu chtit poridit at uz rybicky nebo hada nebo jednorozce, Tobe do toho muze byt velke kulove, to jen tak na okraj :)

Problém je ten malej byt, už to konečně pochop! Máš tam moc zvířat, který jsou navzájem nekompatibilní. Nemůžou si tam vytvořit vlastní teritotium, proto kocour šílí. Je jedno kolik tam máš hraček a dalších blbin, pokud tam máš moc zvířat. Měli jsme podobnýho kocoura, mimochodem s velmi podobným osudem od podobných lidí jako jste vy, a ten další kočku vedle sebe nesnesl. Nechali jsme ho u nás dožít dvanáct let. Nejspíš nenajdeš jiný řešení, než dát jedno zvíře pryč. Ty se budeš muset poprat se svým svědomím, který to bude. A když si pořídíš další kotě, co nesedne tentokrát koce, tak ta taky pofičí, protože koťe bylo dražší a je to vaše vysněná rasa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat