Nasazení citalec. Jak vám bylo? Mám hroznou reakci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 09:17
Nasazení citalec . Jak vám bylo? Mám strašný stav

Dobrý den. Dnes nasadila poprvé citalec půl tablety ani ne dvě hod poté neklid strašná slabost třes rukou a celkově se cítím zcela taková mimo i jakoby zpomalená dokonce zadrhávám v řeci. Měl někdo také tak těžké začátky? A odezní? Mám to na panickou poruchu a není to vůbec příjemné :(

Reakce:
LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 03.11.18 09:21

Ahojky, to je úplně normální, musíš vydržet ty začátky, za 14 dní bude líp a za měsíc až dva úplně super.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 09:30

@LennyL1 14dní? 8o no poťeš to bude masakr. Ale zase na druhou stranu be čtvrtek na nastupuji na 3-4 týdny na psychiatrii. Aspoň nebudu muset v takovém stavu lítat kolem dětí. Nohy mám jak gumové

Tansele
Kecalka 137 příspěvků 03.11.18 10:21

Podle mě 14 dní nebudeš mít takové příznaky, já je měla tak asi první 2-3 dny, pak akorát trvá těch 14 dní, než Citalec zabere a začneš se cítit líp, o to jde, že člověk musí vydržet, i když má pocit, že to nic nedělá. Tak se drž, bude to lepší!

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 03.11.18 10:40

Ty gumový nohy a pocit nestability je strašnej. Ale jak píše Tansele, může to pominout i dřív. Pokud Ti bude zle i za 14 dní až měsíc, tak bude potřeba změnit léky. Kamarádce nezabraly několikery léky, vždy se snažila vydržet měsíc, pak jí je lékařka změnila a nakonec jí řekla, že je zkrátka nevhodná na braní antidepresiv, že se musí léčit jinak. Takže při nejhorších stavech si lupne lexaurin, ale jinak se to snaží zvládat sama. Mně Citalec strašně pomohl na panickou poruchu, po půl roce jsem byla úplně jiný člověk a ze dne na den jsem to sama vysadila. Stavy se občas vrátily, ale já už jsem se jich nebála a postupně odezněly úplně. Už jsem si totiž dokázala říct, že je to jen v mé hlavě a že to jde zarazit v zárodku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 11:14

@LennyL1 no snad to bude jen pár dní taková krize. Pořad si říkám že když to nebude ok tak mi ve špitále dokáži aspoň hned změnit léčbu. Už s tím bojuji několik let denně beru 4× neurol 0.5 a stejně je mi strašně takže jsem sama zažadala o hospitalizaci @Tansele moc děkuji za uklidnění kdyby byla krize tak chvílí bylo by to super
Vydržet pak už na účinek bude to nejmenší vzhledem k tomu že už přes 3 roky trpím silnými záchvaty paniky několikrát týdně tak.to už je nic

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 03.11.18 16:38

Ahoj,
mně po nasazení Citalecu (10 mg), bylo týden hrozně, šílené zhoršení úzkostí, třes, nesoustředěnost… ale po týdnu to přešlo a pak se mi trošku ulevilo, dávku jsme navyšovali na 40 mg a na tom jsem alespoň rok a půl nějak fungovala. Udává se, že to počáteční zhoršení stavu po nasazení nového AD může trvat do 14 dnů, ale většinou je to kratší doba.
A můžu se zeptat, kam jdeš na psychiatrii? Držím palce, ať ti to pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 08:24

@Lollitka ja mam teda jen 20mg takze beru zatim 10mg. Vcera to bylo hodne neprijemne navic i silna bolest hlavy. Dneska jsem stale atejna ale zda se mi ze o trosicku mene. Jen ta hlava furt tresti. Uvidim jak to bude dnes, protoze vcera to postupem dne slablo k veceru mi bylo asi nejlip tak jsem zvedava. Jinak jdu v Ostrave na fno @Tansele a mela jsi take bolest hlavy? Vcera i dnes sotva otevru oci hlava jak strep

Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 06.11.18 15:06

Já mám zase zkušenost, ze první dny mě strašně bolely zuby… ale potom to přeslo a ted je to uplně v pohodě, jsem ráda, že ho beru… fakt pomaha…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 12:51

Holky začala jsem brát citalec na poporodní úzkosti a jsem šíleně unavená, navíc s miminkem je únava i bez léků. Přejde to postupně? Navíc kvůli úzkostem zatím nemůžu v noci spát, takže chodící mrtvola :nevim:

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 14.12.18 13:13
@Anonymní píše:
Holky začala jsem brát citalec na poporodní úzkosti a jsem šíleně unavená, navíc s miminkem je únava i bez léků. Přejde to postupně? Navíc kvůli úzkostem zatím nemůžu v noci spát, takže chodící mrtvola :nevim:

Ja mam taky takovou zkusenost.proto mi predepsali jiný.Za me hrozný.

nestarejtese
Kecalka 449 příspěvků 14.12.18 13:19

Mě vůbec nepomohl.naopak jsem po něm byla ,,víc v křečí"..jen na ten spánek zabral to jo..Ale musela jsem každej den spát i po obědě když spala malá..tak jsem ho po roce,na podruhé sama vysadila. Už je to několik měsíců a supr

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >