Nasazení nové antikoncepce mimo menstruaci

15
21.2.09 17:01

Nasazení nové antikoncepce mimo menstruaci

Ahoj holky, poraďte… Menstruaci mám dostat až za týden, předevčírem se ale u mě objevilo špinění, které jsem považovala právě za začátek menstruace, na kterou jsem čekala kvůli nasazení nové antikoncepce. Takže jsem si vzala první pilulku, včera druhou… Ale menstruace se dál už neobjevila, jednalo se tedy pouze o jakýsi výtok… Znamená to, že jsem tedy antikoncepci nezačala užívat v prvním dnu menstruačního cyklu. Kdy v tomto případě začnu být antikoncepčně chráněná? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
21.2.09 17:50

Pokud se HA nezačne užívat v první den MS cyklu, tak se máš pr vní týden užívání chránit ještě nějakou jinou metodou.

Poprvé jsem HA začala užívat první den MS, po porodu, když jsem po odstavení začala HA užívat znovu, mi mudra říkala, že jí mám začít užívat 5 DC, abych si nerozházela cyklus a první týden si máme dávat pozor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
21.2.09 17:55
Gabinka píše:
Pokud se HA nezačne užívat v první den MS cyklu, tak se máš pr vní týden užívání chránit ještě nějakou jinou metodou.Poprvé jsem HA začala užívat první den MS, po porodu, když jsem po odstavení začala HA užívat znovu, mi mudra říkala, že jí mám začít užívat 5 DC, abych si nerozházela cyklus a první týden si máme dávat pozor

5. den cyklu + týden dávat pozor chápu, to je dokonce v příbaláku (pokud se HAK nena:,–(í první den, může se 2. - 5.), jenže já to vlastně nedostala vůbec :cry: Naopak jsem týden před očekávanou menstruací… Mě z toho snad trefí šlak 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
21.2.09 19:14

Hm, tak já bych ji ještě vy:,–(ila a počkala na MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
21.2.09 19:40

ahoj

tak já měla to stejné - po dlouhé době bez mi dr. napsal Yadine - jeden den jsem začla špinit vše mě bolelo termín vycházel - usoudila jsem - MS došla a vzala si první prášek - do večera ms zeslábla a pak jsem následující den špinila a den poté už skoro ani nešpinila - volala jsem dr. a řekla co se stalo - pověděl mi že se to může stát že MS jako kdyby vymizí - no a mezi požitím 4-5 prášku jsem to dostala a fest - a mestruovala jsem 10 dní a pak po zbytek plata dost špinila.....

mám prej využívat ještě jedno plato - prý se to zlepší - …

vzhledem k dlouhotrvající ms a špinění jsme si s manželem dělali srandu že tento druh antikoncepce je opravdu originální :o))) třítýdenní MS za 300,–- měsíčně:o))))))

doufám že se to zlepší -

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.2.09 21:20

s Yadine jsem měla 3denní MS a k tomu den špinění, jinak havaj:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
21.2.09 21:53
Gabinka píše:
s Yadine jsem měla 3denní MS a k tomu den špinění, jinak havaj:)

To já jsem teď skončila s Jeanine… Menstruace ukázková, pravidelná na hodinu, zato migrény a pěkná frigidita :? Proto přecházím na Mercilon, tak jenom doufám že tímhle speciálním postupem (začátek užívání bez menstruace) neotěhotním dřív než stačím vyzkoušet jak mi vyhovuje :o

No ale na webu už jsem se kdesi dočetla že když na:,–(ím ještě před menstruací tak si máme dávat pozor dva týdny :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.2.09 00:21

Já si myslím, že jsi si vzala HA první den cyklu, ale že Ti ten cyklus zastavila. Není to nic neobvyklého, HA prostě krvácení staví. Ale ohledně ochrany, nevím, já bych vyčkala ten měsíc, určitě bych HA nevysazovala, to bys pak měla v těch hormonech dosti nepořádek.

Mimochodem, proto se doporučuje HA až tuším 3. nebo 5. den cyklu, aby se ten cyklus nezkrátil a menstruace proběhla, ochran apak naběhne tuším někdy v půlce cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
15
1.3.09 12:07

Ortel

Tak jsem psala do 3 diskusních fór, co jsem na netu náhodou objevila…
V jednom mi poradili, že prý HAK bude účinná od 8. prášku, tj. že nefunguje jenom týden. V dalším že 14 dní a pak mi nějakej dost arogantní pan doktor, evidentně znechucenej tím, že vůbec musí na nějaký dotazy ve fórech odpovídat, odpověděl, že tenhle měsíc nemám s antikoncepčním účinkem počítat vůbec a že to je jako snad jasný, ne? Až jsem měla 100 chutí odepsat mu že jestli mu vadí komunikace s lidma tak ať jde dělat k vidlím :roll: Tak nic, no… Počkám si do dalšího platíčka :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mamamuš7
22.11.11 15:17

frigidita a antikoncepce

Ahoj Gábinko,
moje dcera změnila antikoncepci z důvodu těžkých nevolností (z Jeanine na Qlairu), asi po půlroce se mi svěřila, že už tři měsíce nespí s mužem (jsou rok manželé), sex jí nic neříká, nechce o něm ani slyšet, když to jen zkusí, má nepříjemné pocity, bolesti, pocit sucha a je z toho všeho zoufalá. Teď zkusila antikoncepci vysadit a čeká co bude dál. Nemáte někdo podobné zkušenosti? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
6195
22.11.11 20:09

Já bych šla na jistotu a tohle platíčko se raději chránila jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bendička
31.10.12 17:10

antikoncepce

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat jestli nemáte nějáká z vás zkušenost s nasazením antikoncepce mimo cyklus… Já takto začala antikoncepci užívat v sedmi denní pauze jsem normálbě dostala mšsíčky a před týdnem jsem začala užívat druhé platíčko, jsem už chráněna?

• Nahlásit
  • Citovat
9092
31.10.12 17:12

Pokud jsi nasadila prášky mimo cyklus, jsi chráněná od druhého platíčka, takže teď už ano, pokud jsi neudělala žádnou chybu v braní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bendička
2.11.12 06:22

antikncepce

Děkuji za odpověd :-) takže jsem chráněna od prvního prášku druhého platíčka jestli tomu rozumím správně? jinak vše jsem brala pravidelně a osmidenní pauza dodržena

• Nahlásit
  • Citovat
2178
2.11.12 06:30

Je to tak, po porodu s dcerou, mi gynekoložka napsala antikoncepci a měla jsem ji začít užívat hned (bez čekání na MS, s tím, že měsíc se ještě jinak chránit),další cyklus byl už klasický a plně pokryt antikoncepcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama