Naše funkční manželství jde poslední dobou do háje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 20:25
Naše funkční manželství jde poslední dobou do háje

Ahoj holky, jen to píšu, tečou mi slzy. Potřebuji se vypsat, popřípadě zda to měl někdo stejně. Možná zde vyslechnu i rady, jak jsem nevděčná, i s tím počítám. Jsem v manželství skoro 7 let. Máme jedno dítě, vždy jsem si přála dětí víc. Ještě před rokem jsem si představovala, jak máme tři děti, žijeme spokojeným životem. Poslední dobou to ale tak není. Něco jsme spolu prožili, koupili dům a v tom začal ten problém. Manžel začal pracovat na živnost, pracuje jako automechanik, plus bokem ještě další práce. Vždy svou práci měl rád, ale byla jsem si jistá, že pořád jsme na prvním místě my s dcerou. Posledních pár měsíců to tak ale bohužel není. Jeho práce ho doslova stáhla. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem ho naposledy viděla v civilním oblečení, jako jsou rifle a triko. Neustále pracuje, mě poslední dobou naprosto přehlíží. Zachránila to akorát dovolená v červnu, na kterou se mu nechtělo ani jet, ale nakonec to bylo super. Do toho je pořád co dělat kolem domu, s některými pracemi mu pomáhám. Jelikož to je snad jediný čas, který trávíme jako rodina. Jinak všude jezdím na výlety sama. Nejde s námi se ani projít. Zákazníci mu jsou přednější. Pořád mu sem někdo najíždí, když už se odhodláme na výlet, jede se na čas. Jelikož za tři hodiny bude muset převzít auto… Absolutně jsem po několika domluvách rezignovala :,( Napisledy mi řekl, že má práci na prvním místě. Poslední dobou se už ani nesnaží, když třeba před ním brečím, jak je mi to vše líto, že si na nás nenajde čas. Dřív třeba alespoň týden vydržel a nebylo to tak neúnosné. Vlastně spolu fungujeme jen přes sms. Již se s ním musím domlouvat i na sex přes sms. Jinak není k zastižení. Žádná spontálnost, prostě se musím doprošovat o něžnosti jak nějaká d.vka. :( Nepamatuji si, kdy jsme si spolu sami sedli, pokecali. Ano pravda, mám díky tomu velkou výhodu, že mohu pracovat na částečný úvazek a být tak s malým dítětem (4roky). Netrpíme nouzí, finančně jsme na tom dobře. Ale beztak všechny prachy padnou do domu, rodinných zážitků je málo. Nemyslím si, že jsem nějaký náročný člověk. Ke štěstí mi stačí procházka s rodinou, odejmutí a pocit, že mě někdo miluje. Jsem docela citově založená. Já sama se snažím udělat to hezké. Manžela pochválím, obejmu, vyznám lásku, napíšu klidně i romantickou sms od srdce. Ale cítím, že to není oboustranné. Tak mě to přestává bavit :( Nejhorší je, že stále k němu něco cítím, i když se odcizujeme. Ale vůbec nevím, zda to má vůbec smysl, když on i po několika hovorech se absolutně nesnaží. Už mi na to ani neodpovídá. :( :,( Někdo má milenky, on má za milenku práci. Hrozně se omlouvám za dlouhý román a jak je to zmatené

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Hroznej puberťák
Kelišová 5402 příspěvků 16.10.18 20:41

Vůbec to není zmatené, naopak. Bohužel, s tímhle se strašně špatně něco dělá. Takhle umanutý člověk se probere možná až když se sebereš a odejdeš, a dost často ani tehdy. On má prostě před sebou vizi, že „musí“ mít barák a „musí“ zabezpečit rodinu finančně, a nic jiného se mu do té vize nevejde, že je potřeba něco úplně jiného nechápe a jen tak nepochopí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 20:48
@Hroznej puberťák píše:
Vůbec to není zmatené, naopak. Bohužel, s tímhle se strašně špatně něco dělá. Takhle umanutý člověk se probere možná až když se sebereš a odejdeš, a dost často ani tehdy. On má prostě před sebou vizi, že „musí“ mít barák a „musí“ zabezpečit rodinu finančně, a nic jiného se mu do té vize nevejde, že je potřeba něco úplně jiného nechápe a jen tak nepochopí.

Až mi z toho vytryskly slzy :( Upřímně, nečekala jsem od tebe takový příspěvek. Čekala jsem, jak napíšeš, že jsem nevděčná a co bych vlastně chtěla

Hroznej puberťák
Kelišová 5402 příspěvků 16.10.18 20:52
@Anonymní píše:
Až mi z toho vytryskly slzy :( Upřímně, nečekala jsem od tebe takový příspěvek. Čekala jsem, jak napíšeš, že jsem nevděčná a co bych vlastně chtěla

Proč? Jako rejpat sice umím, ale sem se to nehodí ;) :mavam:

Mart81
Závislačka 3441 příspěvků 16.10.18 20:56

Řekl bych mu úplně na rovinu, opakovaně a tak, aby to nemohl přeslechnout a ignorovat. Tím, že staví práci a finanční zabezpečení nad rodinu se odcizujete, přestáváte ho vnímat jako svého manžela a ztrácíte se jeden druhému. Když to okamžitě nezmění a nebude vám věnovat alespoň tolik a tolik hodin týdně, trávených tak a tak, nebude vám následující způsobem projevovat lásku a pozornost - a skutečně natvrdo si říct, co chcete, jak často to chcete… manželství se rozpadne, on přijde o rodinu, přijde o přístup k vám a do značné míry i přístup k dítěti, bude se dělit majetek a vše, pro co tak tvrdě pracuje, ztratí.

Tvrdě a nekompromisně mu dejte najevo, co přesně ho čeká. Zoufalství, do kterého se řítí a které nechce vidět. Případně požádejte vhodnou autoritu z vašeho okolí, které řekněte co se děje a ať s ním dotyčný promluví.

Je třeba, aby jasně pochopil, že nejde „jen“ o nějaké pocity, přechodné nálady, stesky a podobně s tím, že nakonec budete za ty peníze co vydělá ráda, ale že vás reálně ztrácí a že buď bude věnovat rodině patřičné množství času nebo o ni přijde.

Je třeba ukázat mu, že to co teď přehlíží jako nepodstatné, mu srazí vaz a pohřbí vše, co se snaží budovat.

Od vás je třeba, abyste změnila přístup v tom, že se cítíte jak d.vka, protože si musíte říkat. D.vka naopak za sex dostane zaplaceno. Vy nejste podřadná, protože máte potřeby, naopak. Musíte projevit vnitřní sílu v tom, že svou rodinu budete hájit a bojovat o ni - a to jde jedině tak, že odhodíte zábrany a na manžela si došlápnete a jasně mu nadiktujete, co má dělat. Protože on momentálně ztratil priority, nechápe, co je důležité a proč a je na vás, abyste mu ukázala cestu vedoucí jinam, než k rozvodu.

Když zůstanete pasivní a budete čekat, zda mu to dojde, vaše rodina se rozpadne. Takže rukavičky dolu, fňukání už nepomáhá, rozmyslete si co přesně má dělat a pak to s ním vyjednejte. Je fuk, že zpočátku to bude dělat s blbými ksichty. Nakonec to nebudete vy, kdo ocení, že on maká, ale on ocení, že jste ho od té práce aspoň trochu odvedla a přinutila žít víc pro rodinu.

sirikit
Nadpozemská drbna 26416 příspěvků 16.10.18 21:09

Lidi, tohle vidím černě. :think: :think: :?
Chlapi od aut jsou často magoři a dost možná se manžel zakladatelky ani nežene - jak předpokládá @Hroznej puberťák - za zabezpečením rodiny a barákem.
Nepřestane, ani kdyby byl zajištěný pro zbytek života, protože ho ten šrumec kolem aut naplňuje mnohem víc, než cokoli jiného, a to včetně rodiny. :nevim:
Mám to doma, synkovi je 31 a hádejte, kde je teď? :nevim:
No ano, v garážích. Profesí autolakýrník, po návratu v letu něco zdlabe za pochodu a přesouvá se do „garážového průmyslu.“
Přesně, jak popisuje zakladatelka - neustále někdo najíždí, přebírají a předávají se opravy, objednávají díly a pro vraky se s kamarády jezdí po celé republice a příhraničí okolních států. :roll: Ideální víkendový program jsou závody do vrchu.
Pokud ho momentální partnerky chtějí vidět, navštěvují ho v těch garážích, zajede za nimi na otočku v noci (22 hod +), případně si s nimi dá srázek v autě o polední pauze na rychly sexík. :zed: :zed:
Jemu to evidentně naprosto vyhovuje, když už padá na hubu, prospí čtyřiadvacítku a jede dál. Zaseknutej automechanik je diagnóza a vážně pochybuju, že tohle některá vydrží dlouhodoběji.
Zakladatelce moc držím palce, ale jsem skeptická. :roll:

mau-mau
Závislačka 3221 příspěvků 16.10.18 21:12

Kolik má týden pracovních dnů? Hm? 5. Nikoli 7 (nebo pokud možno 8) :roll: volno na čas není žádné volno, ale spíš přestávka v práci. Otevřeně mu říct, že to bude dodržovat (event.i 6, pokud jsi to ochotná tolerovat), ale ne 7. Takhle skončí s infarktem a nebudeš muset řešit odchod, nýbrž vdovák :roll: Si myslí, že nepotřebuje odpočívat? Že o vztah netřeba pečovat? Hrdinů jsou plný hřbitovy :roll:

mau-mau
Závislačka 3221 příspěvků 16.10.18 21:14

@sirikit Ježíš to je strašný :poblion:

pannda
Kelišová 6639 příspěvků 33 inzerátů 16.10.18 21:15

Takovým lidem začne něco docházet až tehdy, když ztratí půdu pod nohama, tj. když přijde nemoc, dluhy nebo rozchod.. Do té doby je workoholik, přehlíží potřeby druhých a zěžko se s tím dá něco dělat.
Má tě jistou, nic mu neschází…

nostress
Extra třída :D 13601 příspěvků 16.10.18 21:20
@Mart81 píše: Řekl bych mu úplně na rovinu, opakovaně a tak, aby to nemohl přeslechnout a ignorovat. Tím, že staví práci a finanční zabezpečení nad rodinu se odcizujete, přestáváte ho vnímat jako svého manžela a ztrácíte se jeden druhému. Když to okamžitě nezmění a nebude vám věnovat alespoň tolik a tolik hodin týdně, trávených tak a tak, nebude vám následující způsobem projevovat lásku a pozornost - a skutečně natvrdo si říct, co chcete, jak často to chcete… manželství se rozpadne, on přijde o rodinu, přijde o přístup k vám a do značné míry i přístup k dítěti, bude se dělit majetek a vše, pro co tak tvrdě pracuje, ztratí.

Tvrdě a nekompromisně mu dejte najevo, co přesně ho čeká. Zoufalství, do kterého se řítí a které nechce vidět. Případně požádejte vhodnou autoritu z vašeho okolí, které řekněte co se děje a ať s ním dotyčný promluví.

Je třeba, aby jasně pochopil, že nejde „jen“ o nějaké pocity, přechodné nálady, stesky a podobně s tím, že nakonec budete za ty peníze co vydělá ráda, ale že vás reálně ztrácí a že buď bude věnovat rodině patřičné množství času nebo o ni přijde.

Je třeba ukázat mu, že to co teď přehlíží jako nepodstatné, mu srazí vaz a pohřbí vše, co se snaží budovat.

Od vás je třeba, abyste změnila přístup v tom, že se cítíte jak d.vka, protože si musíte říkat. D.vka naopak za sex dostane zaplaceno. Vy nejste podřadná, protože máte potřeby, naopak. Musíte projevit vnitřní sílu v tom, že svou rodinu budete hájit a bojovat o ni - a to jde jedině tak, že odhodíte zábrany a na manžela si došlápnete a jasně mu nadiktujete, co má dělat. Protože on momentálně ztratil priority, nechápe, co je důležité a proč a je na vás, abyste mu ukázala cestu vedoucí jinam, než k rozvodu.

Když zůstanete pasivní a budete čekat, zda mu to dojde, vaše rodina se rozpadne. Takže rukavičky dolu, fňukání už nepomáhá, rozmyslete si co přesně má dělat a pak to s ním vyjednejte. Je fuk, že zpočátku to bude dělat s blbými ksichty. Nakonec to nebudete vy, kdo ocení, že on maká, ale on ocení, že jste ho od té práce aspoň trochu odvedla a přinutila žít víc pro rodinu.

Hezky napsané. Přesně takto bych to řešila taky.

sirikit
Nadpozemská drbna 26416 příspěvků 16.10.18 21:33
@mau-mau píše:
@sirikit Ježíš to je strašný :poblion:

No, kluk je svobodnej bezdětnej, takže jeho boj.
Ale který typ partnerky by podobný životní styl vzal za svůj, to vážně netuším. :think:

Hroznej puberťák
Kelišová 5402 příspěvků 16.10.18 21:34
@sirikit píše:
No, kluk je svobodnej bezdětnej, takže jeho boj.
Ale který typ partnerky by podobný životní styl vzal za svůj, to vážně netuším. :think:

Naivní, která si bude myslet, že zrovna ona ho změní a časem bude tlouct hlavou do zdi.

sirikit
Nadpozemská drbna 26416 příspěvků 16.10.18 21:51
@Hroznej puberťák píše:
Naivní, která si bude myslet, že zrovna ona ho změní a časem bude tlouct hlavou do zdi.

No, má pár stejně postižených kámošů, kterým partnerka pravděpodobně dala nůž na krk tak, jako radíte v příspěvcích výš, nebo si urovnali priority sami, až natolik do toho samozřejmě nevidím.
Každopádně je pár mechošů v okolí, kteří drží víkendy a večer už bývají se ženou a děckama doma.
Nicméně co se našeho zvířete týče, už pár jeho holek mi bulelo na schůdkách v kuchyni - a já je neměla čím utěšit, protože odjaktěživ vím, že mladej autama žije.
Když se s ním dívky rozejdou, vybere si další favoritku ze zatím celkem dlouhé fronty obdivovatelek a drží nastavený kurz. :nevim:
Třeba ještě dostane rozum a nějak se ukázní, ale moc šancí tomu nedávám.
Rozumíš - mně jako mámě je to šumák, ať si žije, jak mu to vyhovuje, vnouče mám od dcery. :srdce: Ale lítat v tom jeho rodina s dítětem, řvu na něj, že by mi Divá Bára nad splavem mohla hlasovej rozsah závidět. :cert: :cert:

Hroznej puberťák
Kelišová 5402 příspěvků 16.10.18 21:59

@sirikit já to znám. Naštěstí jsem to dělal jen jako vedlejšák, a nejsem moc fanda, ale i tak mě to drželo v podobném režimu tak dva tři roky. A kamarád, co mě do toho tehdy navez (sranda, potkal jsem ho an netu, v autofóru :D ) mi říkal - s tímhle jak jednou začneš, už nikdy nepřestaneš, i kdyby sis měl rozebrat jen jedno auto za čas, ale stejně tě to nepustí. No, v podstatě měl pravdu, pustilo mě to skoro, vyházel jsem skoro všechno, zbavil se dílny, ale většinu nářadí si nechám a jednou za čas, když je potřeba, si servis svého dělám sám, i když u toho nadávám, že to nemám zapotřebí, v pozadí je přesně to - v servisu by mi to zprasili a musím si dokázat, že to ještě umím :mrgreen: Co mi zatím jde je odolávat dalším koupím, jako člověk zvyklej kupovat auta když se zrovna namanou a posílat je dál, když to někdo zrovna chce, a za rok jich vystřídat klidně i desítky, se pak musí hodně držet. Vždycky, když něco objevím, co by za to stálo, sednu si do koutka a počkám, až to přejde :D

sirikit
Nadpozemská drbna 26416 příspěvků 16.10.18 22:02

@Hroznej puberťák A tohle zaujetí koníčkem jsi zlomil vlastní vůlí, protože jsi zjistil, že Ti to bere fůru času, nebo až kvůli rodině a dětem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >