Naše rodinné vztahy

Anonymní
27.12.20 11:39

Naše rodinné vztahy

Ahoj, je mi 20, brzdy 21 a přítelovi bude brzy 25. Bydlíme v domě u mých rodičů (máme dvoje patro, vlastní zahradu i vlastní vchod) patro jsme si sami zrekonstruovali (z výplat, žádnou hypotéku ani půjčku jsme si nebrali). Dokonce máme skoro 2 měsíční miminko. Problém však je sestran od přítele. Je stejně stará jako já, má přítele a teď si koupili byt (na hypotéku) ovšem její přítel má 30 a dítě se jím zatím nedaří. A to je ten problém. opravdu mě nebaví sledovat její otrávené pohledy. Vždycky říká, že my bydlíme u rodičů, takže je nefér že máme dítě dřív, než oni, když jsme se nedokázali doteď postavit na vlastní nohy.

Na vánoce jsme byli všichni pozvání na večeřike tchýni. Švagrová si samozřejme nedopustila poznámku. Naše malá dostala ode mě a od přítele sestřičku pejskovou, nějaké oblečení, šumici vydru, a nějaké chrastítka, knížečky a jídelní židličku. Přijde mi to dostačující. Takto malé miminko z toho rozum nemá.. Švagrová samozřejmě pronesla (jak jinak, než v nepřítomnosti tchýně) že ji je malé líto, že nemáme peníze na to, abychom ji koupili něco většího a že oni peníze mají a miminko by teda měli mít oni… Od ní a od švagra dostala nahřívaciho plyšáka a barbie domeček a k němu i pár panenek barbie.. prý do budoucna… :zed:

Takhle je to snad pořád. Kritizuje úplně všechno. Máme houpaci křesílko, to je taky špatně..ona by koupila dražší. Kočárek je taký špatný protože to prý není Cybex ani joolz..to ona by svému dítěti jiný kočárek než od těchto svou značek nekoupila… :zed:

kontakt s ní jsme už definitivně utli já i přítel. Přijde mi, že i žárlí na to, že její matka je z naší malé úplně nadšená. Vždycky když ví, že máme přijet ke tchýni akutně něco potřebuje. Jednou ji volala, že ji prý je tak špatně, že asi bude potřebovat odvoz do nemocnice. Nakonec jí nic nebylo :potlesk: jindy zase skoro brečí do telefonu ať tchýně přijede, že má velký problém a neví si rady.
Vadí to mi, přítelovi a dokonce to vidí i tchán, ten ale bydli jinde než tchýně a se svou dcerou se nestýká. Zato tchýně mi přijde, jako by měla nasazené brýle. Ona je opravdu super ženská, rozumím si s ní, ale všechno, co se týká její dcery na něco svede. Pořád se jí zastává a omlouvá ji.

Samozřejmě, že by mi to mohlo být jedno, ale už je to na mě opravdu moc :zed: už to narušilo vztahy s ní a narušuje to i vztahy s tchýni, když ji totiž já, nebo přítel o její dcerce řekneme jsme hned špatní my, ona totiž nikdy nic špatně nemyslí a my jí chudině jen křivdime.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23888
27.12.20 11:51

Je to nešťastná ženská, a podle toho se projevuje. Mavla bych nad tím rukou, případně ji jemně, ale jasně řekla, že ji chápeš, ale že o její rady k velikosti kresilek nebo značky plen prostě nestojis. Také odděl tvůj vztah s tchýni a tchynin vztah s vlastní dcerou. Je to prostě její krev, vždycky ji bude bránit. Poznamenala bych, když už to přijde na přetřes, že prostě máte každá jiný názor, žádný není lepší nebo horší a dal bych to s tchýni nerozebírala. tchýni o vašich „problémech“ s její dcerou neříkejte, jste dospělí, vyreste si to sami mezi sebou. Tchýni tak jen dostáváte do svízelné situace, kdy by se měla rozhodovat, se kterým že svých dětí má držet basu. Proto se ty vztahy kazí, protože ji tlacite do sofiiny volby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23558
27.12.20 11:54

Me by ji asi bylo i lito a klidne bych ji to rekla. Ze mi je lito, ze se jim nedari. Ale urcite se taky docka a at si pak miminku koupu, co je ji libo. Jako tezsi kalibr lze pouzit, ze ji do toho narozdil od ni kecat nebudu, i kdyby si koupila kdejakou zbytecnou nebo predrazenou cicovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
27.12.20 11:56

Lidi si k tobe dovoli jen to, co jim dovolis ty. Sestru nevyzmizikujes, tak ji proste slusne a durazne odpovez tak, aby z tonu hlasu bylo jasne, ze je ti jeji nazor jedno a o dalsi debatu nestojis a hotovo. Ale chapu, ze v 21 letech se tohle dela spatne. Prijde mi, ze schopnost mit ostatni a jejich pripominky na salamu prichazi az s vekem. Tak to zatim aspon na sestre trenuj, protoze tendence motat se lidem do zivota a hloupe ho komentovat ma bohuzel vic lidi, takze se ti to zcela urcite bude v budoucnu hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
27.12.20 11:57

Hele, ona ti závidí tvoje dítě, jim se nedaří, tak se snaží si zvednout náladu. Ona není šťastná, vůbec bych si její řeči nebrala osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
27.12.20 12:01

Jednou to je tvé tchyně dcera, tak pro ni udělá cokoli. Hlavně jí nic neříkej ty. Tlač to prez partnera. Ten to snese líp a ví určitě jak si mámu udobrit. Když omezis stykani, tak tchyně prileze sama kvůli svému vnouceti. Můžeš se také vymlouvat na cokoli. Jako její dcera :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6193
27.12.20 12:01
@Anonymní píše:
Naše malá dostala ode mě a od přítele sestřičku pejskovou,

Wtf?

Jinak je nešťastná, chce dítě a nedaří se a ty jsi s dítětem hnedka po ruce. Navíc asi jediný, v čem je lepší než ty je to, že mají více peněz, tak se s tímto nad tebe snaží povyšovat aby se sama necítila tak blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6490
27.12.20 12:02

Víš, paradoxně jsi z vás dvou ty ta bohatší. Já nechci švagrovou nějak omlouvat nebo tvrdit, že má na krafání právo, ale na tvém místě bych si pokaždé v duchu řekla, že je to jen projev její bolesti. A přešla bych to. Tchyni bych do toho vůbec nezatahovala, samozřejmě že ji dceřina situace trápí a má tendence ji bránit, to snad chápeš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18916
27.12.20 12:06

Hele kočko, je to jenom nešťastná ženská, která nemůže otěhotnět. Ale to neznamená, že se do tebe může navážet. První bych vyřešila vztah, proč jen přítel a ne manžel? A za druhé bych jí slušně utnula. Je to vaše dítě a vy rozhodujete o kočárku, dárcích a oblečení. Jestli je opravdu hnusná, tak stačí jedna poznámka. Až budeš mít vlastní, dělej si to podle sebe. JO, a život není fér, to už jí někdo měl dávno upozornit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
27.12.20 12:11
@divine woman píše:
Hele kočko, je to jenom nešťastná ženská, která nemůže otěhotnět. Ale to neznamená, že se do tebe může navážet. První bych vyřešila vztah, proč jen přítel a ne manžel? A za druhé bych jí slušně utnula. Je to vaše dítě a vy rozhodujete o kočárku, dárcích a oblečení. Jestli je opravdu hnusná, tak stačí jedna poznámka. Až budeš mít vlastní, dělej si to podle sebe. JO, a život není fér, to už jí někdo měl dávno upozornit.

Můžeš nám zde vysvětlit jakým způsobem souvisí to, co zakladatelka řeší s tím, že není provdaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18916
27.12.20 12:14

@prokr Nijak. Ale já tyhle vztahy typu dítě s přítelem nemám ráda. Děti si pořizuju do manželství, přítel má pro mě úplně jiný význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.20 12:16

K té Vaší švagrové mám toto : Tam, kde se bije cit s rozumem, nakonec zvítězí nerozum nebo bezcitnost. Vaší rodince přeji jen to nejlepší, vůbec nefiltrujte tento problém v přítomnosti miminka - držte při sobě… ČAS a láska umí zázraky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
27.12.20 12:21

Je to ubohá, nešťastná, závistivá pipka. Taková nemůže člověka urazit. Můžeš jí akorát litovat. Chce vám kazit radost, protože je sama nešťastná. Možná si sama někdy uvědomí, jak dětinsky se chová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14720
27.12.20 12:23

@Cenarius Zírás na ten název hračky, co. Sestřička pejskova je takový hrající plyšák od značky Fisher Price. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
27.12.20 12:24

Švagrové bych řekla, že až bude mít své dítě ať si mu kupuje co chce, že nestojíš o její rady. A že bys byla ráda, kdyby to respektovala.

Jinak chápu, že tchýně lítá okolo svoji dcery, určitě je ji líto, že se ji nedaří otěhotnět. Do toho bych se vůbec nemíchala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat