Následky nebo náběh na mrtvici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 24.01.18 19:47
Následky nebo náběh na mrtvici?

Zdravím,
prosím, je tu nějaký lékař praktik, internista, kardiolog? Otec je cca 3týdny po malé mozkové příhodě, postižena pravá strana mozku lehce. Necitlivost levé strany - levá ruka, noha, ale chodit může, i držet, jen horší citlivost. Dále špatná prostorová orientace, ztrácí se, bolesti hlavy vzadu na týle, špatné vidění-převážně a snad jen do stran. Dostal prášky na tlak - dapril, bere vše pravidělně, rehabilituje, zdravý životní styl (předtím silný kuřák x let..). Od doby události vše dělá, jak má. Tlak semtam stejně 160/85.., občasně. Občasně lehké brnění v prstech postižené levé ruky opět bolesti hlavy, špatné vidění. K lékaři by šel, ale přechází a je to na déle. Před sebou série vyšetření, ale my máme o něj strach, jestli jde pouze o důsledky či je to další náběh? Nevím, zda mozková mrtvice opět hrozí, když má převážně tlak v normě, nebo při jak vysokém tlaku může hrozit? V době incidentu měl možná přes 200 skoro 25O/110. Vše, co nyní má probíhá naprosto nenápadně, i před událostí neměl žádné extra příznaky typu povislého koutku…Na záchranku to není, na pohotovost voláme každou chvíli. Poradí někdo? Děkuji.


Reklama

Reakce:
 
Uživatel je onlinemalytlustyhroch
Kecalka 430 příspěvků 24.01.18 20:24

Nejsem si jistá jestli řešíš, co udělat neprodleně nebo co udělat zítra… ale co kontaktovat oddělení nebo lékaře, které ho ošetřovalo po té prokázané mrtvici? Zeptat, na to co se ptáš tady… Aby zhodnotili jestli není potřeba dřívější kontrola u nich, nebo z některého doporučeni dalších vyšetření udělat statim doporučení… Dycky když vidím nějaký papír od doktorů, u sebe, u příbuzných, bývá tam dopsáno „při zhoršení stavu kontrola dříve.“ Nebo jeho obvodaka, jestli je dobrej.

 
Markétka111
Kecalka 136 příspěvků 24.01.18 20:44

A tyhle priznaky se objevily zase nahle po propusteni z nemocnice? Jestli tomu rozumim dobre, tak bylo po propusteni vse v ramci moznosti v poradku a brneni a bolest hlavy se objevila az tri tydny po propusteni. Pokud je to tak, jela bych na pohotovost, pripadne pokud mate v miste bydliste emergency. Muze se jednat o nasledky ale i klidne o rozvoj dalsi prihody, jistotu vam da jen vysetreni od odbornika.

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 25.01.18 00:18

Ahoj, jak píše markétka, to má nově nebo celou dobu? pokud nově, jela bych na pohotovost…určitě vam nevynadají…@Pu­dloslava

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33910 příspěvků 25.01.18 06:07

To spíš nebude další příhoda, zejména pokud byl dostatečně vyšetřen a preventivně zajištěn - píšeš, že nikam, nechce, ale byl vyšetřen v nemocnici? Měl CT, sono krčních tepen a dostal něco na lidově „ředění krve“? - tedy pokud ta příhoda nebyla krvácivá…

zajděte ke sledujícímu neurologovi, že má nový příznak, vezme vás dřív a nebo pošle do té nemocnice. Ono by bylo třeba také dobré posoudit, jestli se nezhoršilo oslabení té ruky.
Jestli to chceš rozebírat tady, tak alespoň propouštěcí zprávu.

 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 26.01.18 18:02
@Pudloslava píše:
To spíš nebude další příhoda, zejména pokud byl dostatečně vyšetřen a preventivně zajištěn - píšeš, že nikam, nechce, ale byl vyšetřen v nemocnici? Měl CT, sono krčních tepen a dostal něco na lidově „ředění krve“? - tedy pokud ta příhoda nebyla krvácivá…zajděte ke sledujícímu neurologovi, že má nový příznak, vezme vás dřív a nebo pošle do té nemocnice. Ono by bylo třeba také dobré posoudit, jestli se nezhoršilo oslabení té ruky.
Jestli to chceš rozebírat tady, tak alespoň propouštěcí zprávu.

Děkuji a ty jsi MUDr.? Propouštěcí zprávu nemám. Mají rodiče doma. Ct hlavy měl, byla právě zjištěna mrtvička. Celkově ta mrtvička byla dost nenápadná, chvíli ok chvíli nic moc. Nyní je vcelku normál, semtam právě horší prostorové vidění, bolest hlavy semtam, brnění té postižené ruky. Tlak semtam taky vysoký i přes léky dapril. Léky na ředění krve má, vše dělá podle instrukcí..Má sérii vyšetření v nemocnici tedka příští týden, snad i tu neurologii Já se jen bojím, aby nebylo zase pozdě nebo tak.. Ale také se nám to spíš zdá na důsledky, ovšem po propuštění z nemocnice byl pár dní klid a pak toto.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >


Reklama