Následky po porodu

Anonymní
1.10.20 12:44

Následky po porodu

Ahoj, můžete někdo upřímně napsat, jestli a jaké máte následky po vaginálním porodu třeba několik měsíců nebo let? Tedy nemyslím jen pár týdnů.. Zajímá mě jaká je pravděpodobnost, že bych měla nějaké problémy se spodkem, ať už inkontinence, hemoroidy, problémy v sexu. Mám na výběr mezi císařem a vaginálním porodem. Nepište, že císař je „velká břišní operace“, to vím, zajímají mě teď rizika normálního porodu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
94
1.10.20 12:49

Hemeroidy mě trápily asi měsíc a jizva po siti asi čtyři měsíce. Ne že by bolela, ale necítila jsem se úplně ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18787
1.10.20 12:51

Vubec nic, po prvním sem byla sita a po vypadani stehu uplne v pohode, u druheho sem z porodnice odchazela jako bych ani nerodila :D hemeroidy muzes mit i tak, ty se delaji uz v těhotenství nejen pri porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 12:56

Mám hemoroidy a rodila jsem CS :mrgreen: Hemoroidy nejsou následek přirozeného porodu :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16161
1.10.20 12:58

Inkontinence, skákat na trampolíně nemůžu ani po 4 letech - chodila jsem na to cvičit, ale nemělo to efekt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
1.10.20 12:58

Byla jsem ve stejné situaci jako ty.. Vybrala jsem nakonec sekci.. Problémy s jizvou jsem měla po porodu velké, ale i tak rozhodnutí nelituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
1.10.20 13:03

To se vůbec nedá takto říct nebo odhadnout, jak to budeš mít zrovna ty. Pomůže ti, když ti napíšu, že u mě po 14 letech začínající inkontinence a někdy i potíže s udržením stolice?? :?

Nebo po kolika letech jsi ty potíže myslela?? Po prvním porodu před 20 lety nic, po druhém před 14 lety postupně to, co jsem napsala, ale to je snad jasné, že s přibývajícími lety „něco“ bude s nebudeš fungovat jak zamlada :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 13:04

Moje kamarádka rodila 3 deti vaginálně. Od posledního porodu jí není přijemný sex, bolí jí to a vyhýbá se mu. Manžel je z toho špatnej. Ona taky. Druhá (nejlepší) kamaradka mela pri prvnim porodu rupturu az vč. konecniku. Nikdy nezazila takovou bolest (rodila druhé císarem). Neudržela stolici ani moč. Chteli jí udělat vývod, to odmítla. Ted to s močí neni na 100%. Stolice se do půl roku upravila. Ale ten první půlrok nemohla nikam z domu, až po stolici, protože kdyby to na ní přišlo, okamzite by se po…*Jinak si myslím, že tahle rizika se dají snížit epinem nebo anibalem. Ale nevím. Ja rodila císarem. Od té doby cítím nekdy dělohu - tu jizvu nebo srůsty…A jeste jeden příbeh. Moje náhradní babicka rodila 2× normálně. Po druhém porodu mela problémy s tím, že jí lezl čípek ven z pochvy. Musela na plastiku a ted po mnoha letech musela na plastiku znovu. Behem let jí to zase všechno povolilo. Operace prý hrozný. Řekla mi, že i kdyby ten spodek měla tahat až u kolen, tak že už na to znovu nejde. A to není stěžovací typ.

• Citovat
  • Nahlásit
6191
1.10.20 13:05

Jsem 2 roky po druhém vaginální porodu a jediný následek je nevyspání, protože mám dvě děti a moc zájmů.
U prvního porodu jsem byla nastřižená a jizva je jen lehce hmatatelná a problém s ní nebyl od chvíle, co vypadly stehy, u druhého porodu jsem měla jen malé vnitřní natržení o kterém jsem v podstatě nevěděla i když v něm byly stehy.

Spíš bych zvážila jak se vám osobně hojí zranění. Protože pokud se vám hojí špatně, je lepší vaginální porod, protože přeci jen je to menší oblast zranění. Pokud se vám všechno hojí dobře bez výrazného zjizvení tak je asi jedno kudy dítě půjde ven, protože pravděpodobně se všechna zranění zahojí bez větších potíží. A u vaginálního porodu je taky možnost, že budete úplně bez poranění, což u císaře nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
1.10.20 13:05

Jsem 5měsíců po porodu a nemám žádné problémy. Chodím sice ještě na kontroly s hematomem, který mi zjistili po šestinedělí, ale nijak ho necítím a nebolí (do 3 měsíců očekávám, že se plně vstřebá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16923
1.10.20 13:07

Císař má sice delší rekonvalescenci, ale rizika jsou při něm menší jak pro matku, tak pro dítě. Zažila jsem oba porody a vybrala jsem si sekci. I když jsem měla přirozený porod suprový, tak po něm trpím inkontinencí. Znám dost žen, co mají po přirozeným porodu problémy se sexem, inkontinencí a pod. Po císaři si člověk tak maximálně odheká pár dní s bolestí jizvy. Navíc se ti při císaři dítě nepřidusí, nesekne v porodních cestách a podobný lahůdky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
1.10.20 13:09

Tak, jako je každé těhotenství jiné u každé ženy, tak je jiný i porod a případné obtíže po něm. Ja rodila 2× přirozeně a celkem nic zásadního, co by stálo za řeč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9978
1.10.20 13:09

Spíš než následky po porodu jsou, aspoň z mé zkušenosti, následky z těhotenství. PO SC mám akorát jizvu, která občas svědí, po klasickém porodu sešitý spodek, který nijak nevnímám. Jinak vysoký tlak, který mi zůstal z posledního těhotenství- 7 let, hemeroidy, ty už jsem měla taky v těhotenství, inkontinence, rozestup břišních svalů a pupeční kýla- už mám po operaci 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
1.10.20 13:12

Žádné, byla jsem bez poranění a i dle partnera žádná změna:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
1.10.20 13:13

Nemůžu používat menstruační kalíšek, tlačí na jizvu po šití a to bolí. Tampony mi nevadí. V sexu byl problém po prvním porodu, doktorka mi udělala „steh pro manžela“ a v místě toho nepřirozeného zúžení mě to bolelo a často jsem tam skončila zraněná. Po druhém porodu mě PA sešila líp a bylo po problému. Po třetím porodu jsem doktorce rovnou hlásila, ať šije pouze v rozsahu zranění a problém není. Lehkou inkontinencí trpím při nachlazení a kašli, pokud necvičím. Když to neflákám, je to v pohodě. Nevím, jestli je to následek tří těhotenství, tří porodů, nebo špatnou fyzickou kondicí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama