Následky vysazení hormonální antikoncepce

1.10.19 10:35

Následky vysazení hormonální antikoncepce

Dobrý den, nejsem si jistá, zda píšu do správného diskuzního fóra, ale potřebuji Vaše rady a názory. Jsem si více než jistá, že tu někde už je podobná diskuze, ovšem nikde jsem nenašla odpověď. A teď k mému problému. Je mi 21 let a antikoncepci jsem brala 3 roky. Nyní jsou to již 3 roky od doby, co jsem byla lékaři nucena přestat užívat HA. Bylo to z důvodu dědičné srážlivosti krve. Již týden po vysazení jsem na sobě začala pozorovat věci, na které jsem nebyla zvyklá (časté pocení, mastné vlasy, akné na čele). Zhruba po třech měsících jsem zašla na gynekologii, kde mi paní doktorka řekla, že je to otázka minimálně roku. Míjel měsíc za měsícem a můj stav se spíše horšil než lepšil, ovšem čekala jsem dál. K mastným vlasům se časem přidalo padání, šílená únava, nechuť k životu a deprese. Podstoupila jsem různé testy krve (štítná žláza apod.). Doktory mi bylo řečeno, že jsem zdravá jako řípa a pokud mám prý ve 21 letech deprese, tak mám jít k psychologovi. Je mi ale jasné, že tudy cesta nevede. Zkoušela jsem 3 měsíce užívat Gynex (bez známky zlepšení). Pokud je tu někdo, kdo si něčím podobným prošel a našel něco, co mu pomohlo, prosím aby napsal. Budu ráda za každou radu, protože jsem už vážně zoufalá. :( :,(

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1122
1.10.19 10:45

Antikoncepce je svinstvo. Moje tělo se vzpamatovavalo hodně dlouho, 2-3mesice? Už si nepamatuji přesně. Měla jsem problémy s játry, mastné vlasy, přibrala jsem… hrůza.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15960
1.10.19 10:50

No já tohle mám naopak…antikoncepci jsem brala 16 let a celkem dobrý, teď mám Mirenu a všechno co popisuješ. Možná, že je to tím, že působí skutečně lokálně a tohle jsem „já“. Každopádně se vracím zpět k HA, ale prášky stojí 400 korun, alespoň kompromis oproti těm předtím za 150 plato.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12074
1.10.19 10:56
@Bubla Bůčková píše:
No já tohle mám naopak…antikoncepci jsem brala 16 let a celkem dobrý, teď mám Mirenu a všechno co popisuješ. Možná, že je to tím, že působí skutečně lokálně a tohle jsem „já“. Každopádně se vracím zpět k HA, ale prášky stojí 400 korun, alespoň kompromis oproti těm předtím za 150 plato.
ahoj
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.19 10:58

@Lucius08 Já už jí neberu 3 roky. A mám pocit, jako by se to spíš horšilo. Zlepšení rozhodně žádné. Jinak svinstvo to je, lituji dne kdy jsem se rozhodla ji začít užívat. :roll:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.19 11:05

@Bubla Bůčková Nejspíš ano. Každopádně já srovnávám stav před použití a po užití. Je jasné, že během užívání byl stav asi nejideálnější. Každopádně bych si přála být “stejná” jako před užíváním HA. Držím ti palce a doufám, že ti tyto nepříjemné příznaky zmizí ;)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
1.10.19 11:09

Tak antikoncepce není lék, je to umělé zastavení plodnosti. Ty problémy co máte nejsou způsobeny tím že jste přestala brát antikoncepci, ty problémy jste měla vždy, jen je antikoncepce zamaskovala. Teď je vám 21 a píšete že HA už neužíváte 3 roky po třech letech braní, takže jste jí začala brát v 15 letech, což je období kdy se tělo teprve přizpůsobuje hormonálním cyklům, vy jste si tím, narozdíl od většiny mladých žen, neprošla v období puberty, ale bohužel tím musíte projít až teď. Na problémy s pletí a vlasy funguje dobrá životospráva (bohužel co vyhovuje jedné, pro druhou neplatí, takže je to cesta pokusu a omylu) a pokud vás splíny neopouští tak návštěva psychologa není od věci. Nepomohla jsem jenom prožíváte to, co jste si měla odžít během puberty, kde jsou všechny vaše příznaky zcela normální.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15960
1.10.19 11:11
@lucie_simku píše:
@Bubla Bůčková Nejspíš ano. Každopádně já srovnávám stav před použití a po užití. Je jasné, že během užívání byl stav asi nejideálnější. Každopádně bych si přála být “stejná” jako před užíváním HA. Držím ti palce a doufám, že ti tyto nepříjemné příznaky zmizí ;)

Jestli to chápu, srovnávas období 6 let. A pleť vlasy, pocení jsou prostě jiné v 15 a v 21. :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
1.10.19 11:18

Me se po vysaueni HA pred 4 lety velice zhorsilanplet a to mi zustalo, take se pridali bolesti bricha pri ms…,ale psychicky jsem nepocitila nic..,a to jsem brala HA asi 14 let…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.19 11:19

@Heivka děkuji Vám za názor. Něco na tom opravdu bude. Ale musím říct, že puberta u dívek začíná většinou ve 12-13 letech. Tudíž si troufám říct, že pubertu jsem zažila i bez užívání HA. A vím jak tělo fungovalo dříve a jak funguje teď. A opravdu se mi zdá více než divné, že by toto vše trvalo 3 a více let (a rozhodně to nevypadá, že by to v brzké budoucnosti přestalo). 8o

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
1.10.19 11:19

Souhlasím s @Heivka

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
1.10.19 11:48

@lucie_simku Ano, puberta začíná ve 12-13 letech (v současnosti i dříve) ale pokračuje do 18-20 let než se tělo srovná, vyrovnají se cykly.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
918
22.10.19 09:46

Ahoj. Já neberu HA skoro 2 roky. Předtim jsem ji brala od 17 do 25 let takže 8 let :roll: a přesně jak říkáš… hned co jsem vysadila jsem přibrala, mastné vlasy, padá mi obočí, řasy, chlupy rostou rychleji, strašně se potím i když je mi zima no a to akne :,( s tím se snažím bojovat už hrozně dlouho ( HA mi doporučili kvůli akne ) no a po vysazeni samozřejmě je zpět a NIC nezabírá. A to nemluvim o tom, že se už rok snažím otěhotnět a nic. Hrozně lituju, že jsem ji brala.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
30.10.19 05:32

Dobre ranko vsem. Pred 2 tydny jsem vysadila antikoncepci. Docela mne boli svaly na nohou a o nalade radsi pomlcim😂 😂 Prosim, jak dlouho vam trvalo nez se telo dalo do kupy, pripradne nejake babake rady, bylinky jak mu pomoci?? Dekuji a pekny den

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.11.19 16:27

Vysazeni antikoncepce

Ahoj holky, po vysazeni ANK me silene svedi kuze…nemam zadne pupinky nebo akne, pouze svedeni na ruznych mistech…nejcasteji hlava, zada, hrudnik. Chvili to svedi pak to prestane, obvykle je to misto pouze zarudle, pak to po nekolika vterinach prestane a zarudnuti zmizi…krevni testy mam ok, lekarka mi doporucila leky na alergii.
Mate s tim nekdo zkusenosti? Moc dekuji za radu :)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama