Následná ochrana po porodu a při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 22:16
Následná ochrana po porodu a při kojení

Ahoj prosím vás. Jake jsou možnosti chránit se po porodu a při kojení před početím? Jen odmítám kondom - ten nesnesu a tělísko - nechci.
Ještě sice nemám ani za sebou porod, ale zatím stačí dítě jedno a opravdu nerada by jsem hned honem druhé. Ovšem nevím jak je to např. s HA a kojením atd… Díky za rady

Reakce:
adri26
Kecalka 473 příspěvků 29.08.19 22:22

Je HA co se může při kojení.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 29.08.19 22:25

Ahoj. Po porodu je možné brát antikoncepci ha, jen má trošku jiné složení než klasická. Já ji beru, po porodu a nastrizeni hráze jsem si říkala, že budu jen na kondomech, ale na jizvu mi kondom tak strašně vadil, že jsem si ji nechala hned po 6ti neděli napsat. Musí se brát fakt pravidelně. Stále ještě kojim a beru tuto ha a zatím dobrý.

Ennny
Závislačka 4233 příspěvků 29.08.19 22:30

Je přímo antikoncepce při kojení, jedna z nich jež třeba Azalie bere se v kuse ale musíš to brát fakt pečlivě

Kriss Tina
Extra třída :D 12172 příspěvků 29.08.19 22:44

Já ha co se dá brát při kojeni, porad se na gynde tam ti nejlíp poví co můžeš ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 23:43

Díky. Jasně že se poradim s doktorem, ale mám do porodu ještě 2,5 měsíce tak zatím jen zjišťují předem co a jak není to akutní. Porod, ještě 6ti nedělí, takže času dost jen se zajímám, protože druhé dítě tak brzy rozhodně nechci a zároveň chci kojit. Děkuji za rady.

kve-tinka
Kelišová 5339 příspěvků 4 inzeráty 30.08.19 05:41

Od minuleho patku mam nasazenou HA pro kojici, bere se non stop. Kdyz se pravidelne koji, nemela bych ani “menstruovat”. Jsem 9 tydnu od porodu. Jo a nestoji moc, cca 550,– na tri mesice.

petull77
Povídálka 33 příspěvků 30.08.19 06:56

Chce to se poradit s gynekologem, nevim jestli treba i nuva ring nemůžou kojici? Ja jsem teda celou dobu kojeni - 2 roky nebrala nic, pouze přerušovana souloz a v pohode, male jsou 3 a tehotna nejsem :mrgreen: jeste existují dalsi veci jako pesar a spermicidni krem - sehnala jsem on-line, je to dokonce na přírodní bázi, takze neškodné… zkus googlit… Dokud se zase neobjeví po porodu MS, tak je sance minimální na početí, prave kvuli kojeni, ale samozrejme spoléhat se na to neda.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67790 příspěvků 30.08.19 07:07

@petull77 No, jelikoz pred prvni ms je prvni ovulace, tak ta ms nemusi prijit vubec, ze :mrgreen:
A jinak nuvaring je klasická dvousložková ha, takze ne, ta se pri kojeni nemuze.

petull77
Povídálka 33 příspěvků 30.08.19 07:15

@j.a.n.i1 to nemusí, proto pisu ze spoléhat se na to neda :) u me to tak bylo, pisu o vlastni zkušenosti… u me fungovala proste prerusovana souloz, HA brat nechci, mela jsem s ni vzdy zdravotní komplikace

kacaaa
Kecalka 395 příspěvků 30.08.19 08:26
@Anonymní píše:
Díky. Jasně že se poradim s doktorem, ale mám do porodu ještě 2,5 měsíce tak zatím jen zjišťují předem co a jak není to akutní. Porod, ještě 6ti nedělí, takže času dost jen se zajímám, protože druhé dítě tak brzy rozhodně nechci a zároveň chci kojit. Děkuji za rady.

No tak my skončili na kondomech, manžel nechce abych svinstvo v pohodě HA brala. Takže to zatím nechávám takto, uvidíme později. Jsem 3 měsíce po porodu. Před otěhotněním jsme přerušovali a jeli s kondomem a taky to šlo. Jinak kojit jsem chtěla taky, byl jsem přesvědčena že je to v pohodě, že je to normální. Ale chtít nestačí :frowning2:️
Přeji hodně štěstí :hug:

Váš příspěvek
Reklama