Následná péče pro seniory - městská nemocnice Praha Vysočany

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 20:22
Následná péče pro seniory - městská nemocnice Praha Vysočany

Zdravím, prosím máte někdo zkušenost s městskou nemocnicí následné péče ve Vysočanech, ul. K Moravině 6? Moji babičku tam nyní přesunuli z Interny ve VFN byla po kolapsu, došlo k zaléčení a sem měla jít za účelem rehabilitace a návratu k normálnímu fungování. Moje první dojmy jsou spíš hodně negativní, byť v nemocnici ji již normálně posazovali a rehabilitovali, zde z ní najednou udělali ležáka, nasadili pleny, rehabilitace žádná… :,( teď během víkendu tam nikdo není, v pondělí se tam chystám situaci řešit, protože se moc bojím, aby po 2 týdnech ležení dokázala znovu stát na nohou…recenze které jsem doposud našla jsou odstrašující. Zatím nemám zkušenosti jak má následná péče fungovat, ale hledám nějaké soukromé zařízení, chci udělat maximum…

předem moc děkuji za vaše zkušenosti a případná doporučení na následnou péči v Praze či okolí. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 7869 příspěvků 02.02.19 20:29

A ty za ni nemuzes chodit? Posadit ji, projit se s ni po chodbe, promazat ji nohy, zada. Kdyz tak ji pomoct se i vice najist.
Vis ono je tam pacientu vice a opravdu na vsechny neni dostatek casu.
Meli jsme takto po tezke operaci maminku, a s bratrem za ni jezdili na stridacku kazdy den, nekdy i spolecne. Nastesti jsme to meli jen 15 km :?

Karleon
Kelišová 5512 příspěvků 02.02.19 20:31

Myslím, že bych ti mohla pomoct, ozvi se mi do SZ.

TeSudička
Kecalka 393 příspěvků 02.02.19 20:31

Bavila jsem se o tom s obvodackou ve Vysocanech a tam to nebrat. Sama rikala, ze tam davaj pliny jen, aby si usetrili praci a ze by tam nedala ani prasivyho psa, takze asi tak…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 20:51

@cecetka samozrejme ze lze prijit, ale ve VFN bylo mozne kdykoli, naopak byli radi, ze jsem pomohla s jidlem nebo hygienou, tady je to priserne…striktni navstevni hodiny 14-18hod, coz vzhledem k tomu, ze mam 3 male deti, je to hodina cesty tam/hodina zpet a skolka konci 15.30 pomerne velky problem…praci mam flexibilni, ale s detmi tam proste jit nemohu. :(

Chapu, ze je tam pacientu vice, ale cca 50 lidi na jednu sestru a 2 sanitarky je tedy sila…opravdu nemam zatim velke zkusenosti s podobnym zarizenim, ale oproti interne, kde meli vazne pacienty a dost ficak, je to tu hruza. Bohuzel to neni tak snadne, ze ji sama posadim a postavim, ma docela nadvahu (cca 100kg) a nemam zkusenosti fyzioterapeuta, ma po 2 tydnech lezeni ochable svaly a jiste i problem s rovnovahou, neni to tak easy ji postavit a vodit po chodbe…takhle jsme to meli pred delsi dobou s prababi, ta ale byla jak vechytek, 40kg a tu bych sama odnesla klidne v naruci. Nechci vic podelat nez napravit…

zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 20:54
@cecetka píše:
A ty za ni nemuzes chodit? Posadit ji, projit se s ni po chodbe, promazat ji nohy, zada. Kdyz tak ji pomoct se i vice najist.
Vis ono je tam pacientu vice a opravdu na vsechny neni dostatek casu.
Meli jsme takto po tezke operaci maminku, a s bratrem za ni jezdili na stridacku kazdy den, nekdy i spolecne. Nastesti jsme to meli jen 15 km :?

Jestli je to tam, kde myslim, tak tam bohuzel v pokusech o rehabilitaci pribuznym primo aktivne brani :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 20:56

@TeSudička boze muj…no zni to desive :( nam dali na vyber obloukova, zeleny pruh, ricany, vojkovice a vysocany…souhlasila jsem s jakymkoli doplatkem a prosila o tu nejlepsi moznou peci, pak najednou ze dne na den bum a ze prevoz do vysocan. Nechci delat predcasne soudy, ale prvni dojem strasny, strasny, strasny…mela mit sebou zpravu, odmitli mi ji vydat, ze druhou kopii nemaji, jsem samozrejme uvedena jako osoba pro podavani informaci…nechtela jsem hned delat vlny, aby se jeste nemstili na babicce :( ale pristup fakt hrozny, komunikace totalne arogantni, uzavrene oddeleni pod zamkem…no a z meho pohledu rapidni zhorseni stavu. Jedine co ji porad rikaji, ze ma pit a NESMI sedet, pritom normalne sedela o par dni drive a sama jedla. Vecer po prijmu mi volala a prisla mi jak pod sedativy, predtim normalne zorientovana v case i prostoru, pochopitelne primerene veku…no jsem zoufala :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 20:58
@Anonymní píše:
Jestli je to tam, kde myslim, tak tam bohuzel v pokusech o rehabilitaci pribuznym primo aktivne brani :-(

no ja jsem odhodlana ji odtamtud dostat nebo alespon zajistit nejakeho externiho fyzioterapeuta, prvni kontakt s lekarem budu mit v pondeli, takze uvidim…
 zakl.

cecetka
Echt Kelišová 7869 příspěvků 02.02.19 21:00

To je hrozne, to je mi lito.
Zdravotne na tom neni tak, ze byste si ji mohli vzit domu? V nemocnici mohou vystavit rozhodnuti o potrebe dlouhodobe pece a ty muzes az 90 dnu cerpat dlouhodobe osetrovne. Je to narocne, fyzicky i psychicky :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 21:09

@cecetka je to jedna z moznosti, kterou resime, ale bydli v patre ve starem RD, bez vytahu, troje schody, jedny tocite…no uz jsme ji davno chteli nekam prestehovat, ale je na svuj rodny dum fixovana…ja bohuzel peci nejsem schopna uplne zvladat, mam 3 malicke deti, manzel praci prevazne v zahranici, moje matka se bohuzel nepostara pomalu ani o sebe…pokud by nechodila, museli bychom i cely kompletne predelat na bezbarierovy (vana, vysoke prahy…postel a dalsi vybaveni by bylo to nejmensi) v pondeli budu kontaktovat zarizeni domaci pece, aby mi rekli co by eventuelne mohli pro nas zajistit. Prispevky na peci zadne nepobirala, je to takova rana z cisteho nebe, byt samozrejme u seniora se to v tomot veku ocekavat :,(

Ja bydlim asi 30km daleko, takze taky to neni uplne za rohem a jeste ta mala decka na krku, permanentni kasle, nudle, virozkym, moje sestra je na tom podobne :roll: k tomu pracuju…no nejradsi bych se rozkrajela, ale bez pomoci to nedam.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29750 příspěvků 02.02.19 21:18

Zkus Slunné stáří na Proseku (je-li babička občanka m.č. Praha 9) menší domácí prostory, vlídná péče, park, vlídný personál.Mají sice pořád obsazeno, ale slyší na sponzorský dar, třeba na příspěvek na polohovací postel.Není to levárna, dostaneš na to potvrzení. Vysočany jsou ohavná umírárna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 21:25
@Burj Chalifa píše:
Zkus Slunné stáří na Proseku (je-li babička občanka m.č. Praha 9) menší domácí prostory, vlídná péče, park, vlídný personál.Mají sice pořád obsazeno, ale slyší na sponzorský dar, třeba na příspěvek na polohovací postel.Není to levárna, dostaneš na to potvrzení. Vysočany jsou ohavná umírárna.

je z Prahy 10 … nicmene moc dekuji za tip :kytka:

cecetka
Echt Kelišová 7869 příspěvků 03.02.19 05:49
@Anonymní píše:
je z Prahy 10 … nicmene moc dekuji za tip :kytka:

A nejaky jiny domov pro seniory? I mimo Prahu, klidne i dal. Domov pomuze babicce vyridit prispevek na peci, vy budete klidni, ze je o ni postarano a o vikendech ji muzete navstevovat.
Tyto situace jsou na reseni hodne narocne. Vetsinou totiz ta potreba vyvstane ze dne na den :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 07:58

@cecetka uz od patku na tom intenzivne pracujeme se sestrou, ja byla naivni, fakt jsem si myslela, ze chvili bude v nasledne peci a bude hlavne rehabilitovat nez ji predelame byt a zajistime domaci peci a nebo najdeme vhodne misto treba v nejakem hezkem dome pro seniory, vse podle toho jak se rozchodi a zda ji budeme schopni dostat k ni domu, coz by samozrejme bylo nejlepsi…necekala jsem , te to bude v tech vysocanech az tak zle. Musela jsem se drzet, abych se tam nepohadala uz prvni den, pak kdyz mi odmitali vydat zpravu…sanitarky roznasi vecere a jen slysim „tyhle zensky ani ten banan nedavej, jen suchej chleba“ No hruzny dojem…ale proste v navstevnich hodinach a o vikendu tam clovek muze zachytit jen sestru, ktera je tam sama na cele patro a vlastne za ten stav nemuze… :,(

Karleon
Kelišová 5512 příspěvků 04.02.19 21:11

Jak to vypadá s babičkou?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >