Nastala u vašeho partnera nějaká změna po narození dítěte?

94
16.9.20 19:51

Nastala u vaseho partnera nějaká změna po narozena dítěte?

Máme s manželem 2 děti- 2,5 roku a 10 týdnů. Narozením děti se u mě přirozeně pár věcí změnilo. Hlavně více přemýšlím nad tím, co jim a co dávám dětem. Manžel má rád českou klasiku včetně uzenin, pařížských salatu, paštik, jelítek, bucku atd. Často vařím na dvakrát nebo on si vaří svoje. Udělám třeba pohankove rizoto, červenou repu, rybu, ale když on má svůj bucek či krkovici, starší dcera vždy upresnostni to jeho. Vše si řádně mastí a koření. Na večeři dělám salát z červené řepy, on si da chleba s pastikou/parky a dcera chce to jeho. Zakázat ji to nemůžu když vidí, že táta to ji. Navíc to ještě vždy komentuje v legraci něco jako "ooo, taťka dobře navaril, viď, podctive, na sadlicku " dcera tp opakuje a spolu se tomu smejou.
Další věc, rád si k jídlu či jen tak přes den pustí televizi. Dcera si třeba krásné hraje, ale když zjistí že jede tv, dožaduje se něčeho svého a manžel jí vždy něco pustí, že 10min ji nezabije.
Kdyby šlo o mne, tv mít nemusim vůbec anebo minimálně po odchodu děti do postele.
Když mu to řeknu, řekne mi, že proč by si nepustil TV, proč by si nedal parek atd…říkám, že snad kvůli navykum dcery, které my můžeme ovlivnit by se mohl snažit. On to vždy nějak zahraje do outu - nemá argument a prostě jede si pořád to svoje.
Poslední věc, tou mě vytaci úplně nějvice, on je dost cholerik a když ho necim naštvu, je schopen mě klidně seřvat před dětmi. Jako není na mě vulgární ani agresivní, ale zvýší hlas a má hnusný tón. Opakuji mu x krát, ať se naučí diskutovat v klidu bez teatralnich projevů. On toho ale asi evidentně v dané chvíli není schopen, ač jindy by mě láskou sned… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
94
16.9.20 19:54

Moje otázka je, je tohle u tatínku normální, že oni se prostě narozením potomstva až tak nezmění jako matka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24461
16.9.20 20:00

Vy jste spolu neřešili nějaký pohled na výchovu už tak nějak předem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12663
16.9.20 20:05

Normalni je osemetne slovo, ale rekla bych, ze to neni neobvykle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
16.9.20 20:07

Takže dřív ti to nevadilo a teď jsi najednou otočila, párek nepozřeš a to samý vyžaduješ i po chlapovi jen proto, aby děti ideálně vůbec ani netušily, co to párek je? Přijde mi to dost extrémní. Ano, samozřejmě je správný krmit děti zdravě a hledět na pestrou a vyváženou stravu, ale proč by si občas nemohly dát i něco klasičtějšího? Párky i paštiky se dají kupovat i velmi kvalitní, tak proč to občas muži i dětem nedopřát? Ona i ta česká klasika se dá uvařit ve zdravější úpravě a hrozně záleží i na tom, jakou kvalitu vstupních surovin člověk vybere. Nehledě na to, že je spoustu chutných a zdravých jídel, která jsou lákavá i pro zapřísáhlé české masožrouty, tak proč neuděláte kompromis?

Myslím, že to moc hrotíš - i s tou televizí. Pokud jí opravdu pustí pohádku na 10 minut, tak proč by ne? Přes den přeci na telku nekouká, když ty si ji sama nepustíš. Nechala bych muže trochu žít a hledala zlatou střední cestu, pokud ho máš tendence poučovat a sekýrovat, protože podle tebe dělá všechno špatně a dává tím dětem špatný vzor, ani se mu nedivím, že občas bouchne. Je to tvůj manžel, otec tvých dětí, tvoje nejbližší rodina - ne tvůj nepřítel - tak se domluvte na nějakém kompromisu, který bude fajn pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
16.9.20 20:08
@KaterinaDo píše:
Máme s manželem 2 děti- 2,5 roku a 10 týdnů. Narozením děti se u mě přirozeně pár věcí změnilo. Hlavně více přemýšlím nad tím, co jim a co dávám dětem. Manžel má rád českou klasiku včetně uzenin, pařížských salatu, paštik, jelítek, bucku atd. Často vařím na dvakrát nebo on si vaří svoje. Udělám třeba pohankove rizoto, červenou repu, rybu, ale když on má svůj bucek či krkovici, starší dcera vždy upresnostni to jeho. Vše si řádně mastí a koření. Na večeři dělám salát z červené řepy, on si da chleba s pastikou/parky a dcera chce to jeho. Zakázat ji to nemůžu když vidí, že táta to ji. Navíc to ještě vždy komentuje v legraci něco jako "ooo, taťka dobře navaril, viď, podctive, na sadlicku " dcera tp opakuje a spolu se tomu smejou.
Další věc, rád si k jídlu či jen tak přes den pustí televizi. Dcera si třeba krásné hraje, ale když zjistí že jede tv, dožaduje se něčeho svého a manžel jí vždy něco pustí, že 10min ji nezabije.
Kdyby šlo o mne, tv mít nemusim vůbec anebo minimálně po odchodu děti do postele.
Když mu to řeknu, řekne mi, že proč by si nepustil TV, proč by si nedal parek atd…říkám, že snad kvůli navykum dcery, které my můžeme ovlivnit by se mohl snažit. On to vždy nějak zahraje do outu - nemá argument a prostě jede si pořád to svoje.
Poslední věc, tou mě vytaci úplně nějvice, on je dost cholerik a když ho necim naštvu, je schopen mě klidně seřvat před dětmi. Jako není na mě vulgární ani agresivní, ale zvýší hlas a má hnusný tón. Opakuji mu x krát, ať se naučí diskutovat v klidu bez teatralnich projevů. On toho ale asi evidentně v dané chvíli není schopen, ač jindy by mě láskou sned… :,(

Přijde mi, že tatínek si chce dítka tak nějak získat víc pro sebe :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
16.9.20 20:08

Jenze on je vazne furt stejny. Ty mas problem. Chtelo by to kompromis. Prijdete mi ode zdi ke zdi. Ja na poradnym parku jednou za mesic taky neshledavam nic zavadnyho ani na TV pul hodiny :nevim: Stejne je fajn i salat z repy, takze bych se dohodla s muzem jak to detem prezentovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
16.9.20 20:14

To ti nezavidim. U nas je to spis naopak. Ja obcas dam detem neco nezdraveho, ze se to nezblazni a manzel se zlobi. Zkus mu vysvetlit, ze kor u holky je to chuze po tenkem ledu. Pribere ti, potom se ji nekdo bude posmivat a ma zadelano na anorexii nebo bulimii. Mozna i v kombinaci s tvoji zdravohysterii. Meli byste se asi pokusit udelat kompromis oba a nebo zkus najit radu u doktorky - ta by mohla na muze platit nebo u psycholozky, jak to navleci, abyste dceri nezadelali na problemy. :think: Neni to hednoduche. Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27670
16.9.20 20:17
@KaterinaDo píše:
Poslední věc, tou mě vytaci úplně nějvice, on je dost cholerik a když ho necim naštvu, je schopen mě klidně seřvat před dětmi. Jako není na mě vulgární ani agresivní, ale zvýší hlas a má hnusný tón. Opakuji mu x krát, ať se naučí diskutovat v klidu bez teatralnich projevů. On toho ale asi evidentně v dané chvíli není schopen, ač jindy by mě láskou sned… :,(

My než jsme si vyrobili dítě, tak jsem spolu žili. Takže jsem věděla, že na řepný salát ho fakt nenalákám a že občas i ten bůček zblajzne. Naštěstí vyžaduje i zeleninu a lehčí bezmasá jídla, aby neměl na preventivce vyšší tlak a cholesterol. A syn je králík, masem ho moc neuctíme. Nebo jak kdy. Někdy prostě prasíme, pustíme si k tomu i tu telku. Bavíme se u toho a snažíme se z jídla dělat příjemnou chvilku pro všechny. Ne závod ve zdravém stravování.
V těch zásadních věcech se naštěstí shodneme. A když už se hádáme, Itálii to nepřipomíná. Ono po tolika letech spolu už nějak víme, co druhému vadí a nehrotíme situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
16.9.20 20:20
@lleennttiillkkaa píše:
Vy jste spolu neřešili nějaký pohled na výchovu už tak nějak předem?

Ztrata casu. Dnes se uz deti vychovaji samy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
16.9.20 20:26

Ty kraso, dalsi ekomatka v akci. :zed: Jsem rad, ze drive tohle nebylo, ze az dnesni zdegenerovana doba prinasi tyhle manyry znudenych mamin. Jidla z pohanky a cervene repy? A co je na tom vubec zdraveho proboha? To je jen vase predstava v mozku, ze kdyz budete trpet a neco si odeprete, ze to musi neco prinest. :nevim:
Deda bude mit 95 a cely zivot pil, jedl tzv „nezdrave“- coz je samozrejme uplne imbecilni termin, nic jako nezdrave neni, akorat proste nektera strava muze byt nevhodne kaloricka vzheldem k objemu zateze moderniho clvoeka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27670
16.9.20 20:29
@Sandokanec píše:
Ty kraso, dalsi ekomatka v akci. :zed: Jsem rad, ze drive tohle nebylo, ze az dnesni zdegenerovana doba prinasi tyhle manyry znudenych mamin. Jidla z pohanky a cervene repy? A co je na tom vubec zdraveho proboha? To je jen vase predstava v mozku, ze kdyz budete trpet, ze to musi neco prinest. :nevim:
Červená řepa je velmi zdravá. Ale proto ji nemusím jíst denně nebo jednou týdně. Pohanka to samé. Zařadit ji do jídelníčku určitě přináší klady, ale musí se umně kamuflovat, aby chlap netušil, že jí zdravé jídlo :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13933
16.9.20 20:32

Ne nezměnil. ani jsem to od něj nečekala. u nás se jí vše. i to mastný, kořeněný a sladký. a k tomu zelenina. nic se nemá přehánět ze mě se taky nestane králík jen proto, že jsme porodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
16.9.20 21:03

Podle me to prehanis. U nas se ji vse, mala ji co jime my. Nedivim si ze si vybere spis to nezdrave… Zdravy i nezdravy a podle me je to tak spravne. I tv u jidla je obcas fajn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
16.9.20 21:04

@KaterinaDo podle mě začínáš být trošku pruderní… zkuste nějaké kompromisy, jakože třeba uzené s čočkou a vejcem, bůček se zeleninou :-) pak třeba něco ještě víc zdravějšího…já řepu miluju, ale chlapovi bych jí ani nenabízela…zkuste jíst více ryb, to třeba máme doma rádi všichni :-) moje děti jsou ve škole a školce rarita, co si chodí k okénku přidat rybu :-)

televize, no ono je to pořád lepší než to, co přijde potom, Youtube, Instagram a hlavně TikTok…omezovat ano, zakazovat úplně ne…

sedněte si, řešte, najděte kompromis :-) jinak u nás já ani přítel párky nejíme a syn je úplně miluje :-)zdravé to není, ale malá porce jednou za čas neuškodí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama