Nástavbové studium bez výuč. listu, je to možné?

Anonymní
6.9.20 22:15

Nástavbové studium bez výuč. listu, je to možné?

Ahoj, nebudu to protahovat, mám 2 roky na učilišti, tudíž výuční list, mám i střední školu a pak maturitu, ale ošklivou…
Nechci zde vysvětlovat co a jak a proč, ale přihlásila jsem se na školu na 4 roky, na kombinované studium, teď chodím na přípravný kurz ruštiny a moc se mi tam líbí, i spolužáci atd,. Hlvaně ais proto, že jsous tarší 40+, 50+ a mají rozum, a le je tam i legrace a když jsme zjistila, co mě čeká na 4 letém, zděsila jsme se.
Ráda bych s nimi pokračovala na dálkovém nástavbovém na 2 roky, jenže prý to nejde. někdo tvrdil, že by to mohlo, jít, když mám ucelé vzdělání, že mám skočit za ředitelem, dokonce mi to radila i učitelka rj, škola je soukromá, myslíte, že je to možné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
7564
6.9.20 22:25

Myslím, že z dvouletého učebního oboru není maturitní nástavba možná. Jaké jsi měla písmeno v kódu učebního oboru? Ten kód najdeš na každém vysvědčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
6.9.20 22:31

Abych pravdu řekla, vůbec to nechápu. Z nadpisu jsem myslela, že máš jen ZŠ, pak píšeš, že máš vyucak a i maturitu. Pak zr ses přihlásila na další střední školu a chceš na nějakou další dvouletou nadstavbu…buď jsem úplně mimo, nebo mi to prosím objasni. Jaké máš nejvyšší dosažené vzdělání, co za školu teď děláš a co bys dělat chtěla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
6.9.20 22:34
@SAJ píše:
Myslím, že z dvouletého učebního oboru není maturitní nástavba možná. Jaké jsi měla písmeno v kódu učebního oboru? Ten kód najdeš na každém vysvědčení.

Já bohužel mám jen dva roky a nemám dokončený tříletý obor. Ale mám maturitu, takže bych měla uznané některé předměty, což je fajn, ale hodně ráda bych sem, vím, že všude slyším, že to nejde, ale ta učitelka říkala už minulý týden ať zaběhnu za ředitelem a zkusím to, tak nevím, jestli se dá ledacos, oficiálně vím, že to nejde, alespoň to tak všude čtu :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
6.9.20 22:38
@chaela píše:
Abych pravdu řekla, vůbec to nechápu. Z nadpisu jsem myslela, že máš jen ZŠ, pak píšeš, že máš vyucak a i maturitu. Pak zr ses přihlásila na další střední školu a chceš na nějakou další dvouletou nadstavbu…buď jsem úplně mimo, nebo mi to prosím objasni. Jaké máš nejvyšší dosažené vzdělání, co za školu teď děláš a co bys dělat chtěla?

2 roky na učnáku dokončené, ale výuční list nemám.
Pak střední podnikatelskou školu a maturitu.

Na dvoutelé dálkové nástavbové je potřeba výuční list, ale někteří mě povzbuzovali ať to zkusím a že by to mohlo jít, když mám maturu a prostě mám v úterý zaběhnout za ředitelem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7564
6.9.20 22:41

Aha, takže jinak.

No, to jsem sama zvědavá. Podle by to jít mohlo, každopádně napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
6.9.20 22:45
@SAJ píše:
Aha, takže jinak.No, to jsem sama zvědavá. Podle by to jít mohlo, každopádně napiš.

V úterý dám vědět, kdyžtak držte palce, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.9.20 06:59

Ale ta nástavba se dělá kvůli maturitě, ne? Dělají ji děcka, co mají ucnak bez maturity a chtějí si ji didelat. Ale ty už ji máš. Pokud chceš maturitu v jiném oboru, nebylo by jednodušší vystupovat prostě ten obor? Všechny všeobecně předměty by ti byly uznány (pokud teda nechceš třeba na gympl) a odchodila bys jen odborné a i jen z nich dělala maturitu. Vyjde to taky na ty 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
7.9.20 09:42
@chaela píše:
Ale ta nástavba se dělá kvůli maturitě, ne? Dělají ji děcka, co mají ucnak bez maturity a chtějí si ji didelat. Ale ty už ji máš. Pokud chceš maturitu v jiném oboru, nebylo by jednodušší vystupovat prostě ten obor? Všechny všeobecně předměty by ti byly uznány (pokud teda nechceš třeba na gympl) a odchodila bys jen odborné a i jen z nich dělala maturitu. Vyjde to taky na ty 2 roky.

Ano uznali a musím na 4 roky. Na nástavbě nejsou děcka, naopak fajn starší lidé 40 a 50 plus, ted aspoň na ruštině, které bych se dál ráda věnovala. Je jí tam za dva roky 120 hodin.
Mám určité důvody, proč si chci udělat maturitu, když mi to bylo umožněno a také se něco naučit. Problém je, zda bych to useděla a zvládla, jsem v ID a není to žádná sranda. Za dva roky, plus méně uznaných předmětů a škola každý týden, jinak docházka se nějak moc neřeší, jede se hodně přes moodle, ale nejsem člověk, co se někam přihlásí, aby tam nechodil. Říkala jsem si žádné sociální vztahy, jdeš tam zatím na tři předměty, pak uvidíš, jdeš tak kvůli sobě, ale hned první den kurzu bezva rozumní lidé.
Pak se mi udělalo rochu nevolno, píšu si s druhačkou, když mi psala věkově i chováním co má ve třídě, já už trochu zjišťuji co tam mam já. Nikdy mě nenapadlo, že v 15 může jít někdo na dálkové a mít status studenta atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
7.9.20 14:19

..

@SAJ píše:
Aha, takže jinak.

No, to jsem sama zvědavá. Podle by to jít mohlo, každopádně napiš.

Tak jsem volala už dnes a nelze to, asi to tak má být :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat