Nastavení internetu v mobilu - wi-fi + LTE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 442 příspěvků 21.01.17 08:27
Nastavení internetu v mobilu - wi-fi + LTE

Ahoj,

chtěla bych se Vás zeptat. Doteď jsem moc neřešila internet v mobilu přes mobilního operátora, protože jsem měla neomezený tarif ve služebním telefonu.

Teď jsem ale na mateřské, většinu času tráví člověk doma nebo chodí domu tak často, že si vystačí s wi-Fi připojením doma.

Mám ale v aktivovaný tarif, ve kterém je 200 MB dat zdarma (další po vyčerpání bych si musela zaplatit). Těchto 200 MB bych ráda využila na věci jako když jsem celý den pryč, potřebuju si něco akutně zjistit, stáhnout očekávaný mail a není nikde Wi-Fi připojení.

Nevíte:
**1) Jak nastavit telefon s Androidem, abych tam, kde je Wi-Fi připojení se používalo pouze Wi-Fi připojení a ne LTE. Možná už to je nastavené teď.

1. A tam, kde není Wi-Fi připojení, ale pouze LTE, tak aby se mi nestahovala na pozadí žádná data, např. maily, různé aplikace, aktualizace a já nevím, co ještě. Zkrátka např. až se budu potřebovat podívat, jestli mi nepřišel nějaký mail, tak musím najet do té aplikace a dát nějaké tlačítko „stáhnout“. Aby se mi prostě zbytečně nevyplýtvalo těch 200 MB dat na nějaké stahování do aplikací na pozadí a já to měla právě na ty nouzovky, kdy člověk internet fakt potřebuje a není Wi-Fi připojení.**

V minulosti s tím bojoval i manžel. Kolega v práci mu poradil právě nějaké tlačítko „nestahovat data na pozadí“. Jenže jemu se to tlačítko nějak samo automaticky zase zapnulo, těch pár MB dat se mu během pár dní vyčerpalo, pak se naštval a celý LTE internet v mobilu si vypnul.

Jinak nevím, za jak dlouho je člověk schopný v mobilu 200 MB dat vyčerpat. Nepřijde mi to moc, ale možná na běžné surfování a maily s tím vystačím, i když bych měla to stahování na pozadí. Fakt netuším.

Díky za rady a zkušenosti.

Reakce:

Uživatel je onlineTom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32417 příspěvků 21.01.17 08:47

Já mám nastaveno, že data zapínám ručně, když potřebuji. Nevím co máš za tel, ale já mám nahoře takovou tu stahovací roletu a tam vypnu data a nechám zapnutou jen Wifi. Když máš zapnuto oboje tak se přednostně připojuje wifi ale jak není v dosahu automaticky se zapnou data. Pokud je vypneš tak se sami nezapínají.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 09:48

Já zapínám data, jen pokud je potřebuji, jak píše myšák nade mnou. Ohledně google play mám nastaveno, že se aktualizace stahují pouze prostřednictvím wifi.
I wifi vypínám, když jí nepotřebuji.
Snad ti to pomůže. :palec:

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 21.01.17 11:18

Wifi má vždy přednost před mobilními daty, to je automatické. A mám taky 200MB dát a stačí mi to na mesic v pohodě, surfuju cestou do práce, používám mapu a jízdní řády, v létě denně na dětském hristi… nesmím akorát pouštět videa na Youtube.

Yarisek
Kecalka 442 příspěvků 21.01.17 12:39

Moc díky za názory. Zkusím to nechat jeden měsíc zapnuté, jak s těmi 200 MB vyjdu. Když mi to nebude stačit, tak to začnu ručně vypínat.

Váš příspěvek

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >