Náštěva v porodinici- tchyně nedokáže pochopit moje přání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kacenka.2803
Kecalka 262 příspěvků 3 inzeráty 10.09.18 07:41
Náštěva v porodinici- tchýně nedokáže pochopit moje přání

Ahoj holky…

Potřebuji znát Váš názor, abych veděla jestli jsem normální já nebo mě tchýně začíná s prominutím štvát.
Za 6 týdnu mě čeká první porod, s přítelem jsme se domluvily že u porodu chceme být jen my dva přece jen je to intimní a soukromá věc a chceme si tuhle nádhernou chvilku pamatovat navždy.
Když jsem ale oznámila rodině( jsme celkem velká rodina tím myslím mou a přítelovu) že bude asi lepší když do porodnice za mnou nikdo nepřijde a přijedou postupně na náštěvu až budeme hezky v klidu doma z porodnice…
Moje rodina to pochopila mamka mi řekla že je to můj porod tudíž je jen na mě a přítelovi co přejeme a co ne…
Ale když jsem to oznámila příteloví mamce tak byl oheň na střeše nedokáže prostě pochopit že si to nepřeju a furt trvá na svým že to přežiju když tam hned cca pár hodin po porodu přijde 5 lidí, to když jsem řekla že se asi zbláznily že si nepřeju už vůbec aby nikdo chodil hned v den porodu, myslím že budu dost unavená přece jen to je porod né procházka růžovou zahrádkou.
A to ještě zkoušela tchýně že by hned jak přijedeme do porodnice ona přijela a chtěla tam být taky tak jí říkám at na to už úplně zapomene..
S tchýní jinak mám vztah dobrej ale od tý doby co se mi blíží porod mě tak nák deptá furt do mě reje s tím porodem a já už jsem uplně citově zase jak na začátku těhu furt kvůli tomu brečím a strašně mě to štve.
Včera zase volala a přítel jí už řekl dost naštvaně že prostě v porodnici nikoho nechci a tím to hasne, a ona? Řekla cituji: Za 14 dní přijede at ještě vidím Katku s bříškem a probereme to. Chápete to?? Uplně mám z toho víkendu za 14 dní depky a vím že to nedopadne dobře a já už to nevydržim a asi jí řeknu něco zlého..
Přítel je samozdřejmě na mojí straně a taky to řekl ale je to prd platný..

Jsem divná že si prostě nepřeju aby do tý porodnice chodily?
Měla jste některá stejný problém?

Předem děkuji za přečtění omlouvám se za tak dlouhý text ale už to potřebovalo ven

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 67 Další »
Reakce:

Margery
Echt Kelišová 8936 příspěvků 10.09.18 07:50

Tak přijede no. Tak deset minut vydržíš a pak ji řekneš, že si jdeš lehnout. Já to taky tak nějak přežiju :palec: ale moje se hádám neukáže :mrgreen:

No ale určitě ne v den porodu, až tak den dva po. To snad není hloupá, aby se někam cpala v den narození miminka

Příspěvek upraven 10.09.18 v 07:52

MarcelaN
Stálice 59 příspěvků 10.09.18 07:51

Řekla bych, že již není co probírat a stanovisko nehodláme měnit. A že pokud bude do porodu otravovat, přítelova rodina se dozví o narozeném miminku až v den, kdy mě propustí domů.

terinka4444
Hvězda diskuse 67848 příspěvků 10.09.18 07:53

Ptáš se na názor, takže ano, jsi divná, když nedovolíš rodičům přijít se do porodnice podívat na své vnouče. Ano, v den porodu můžeš říct, že ne, každá jsme jiná, ale druhý den? To jako krajně přeháníš. Nechápu, kde se bere v matkách tahle hysteričnost. Můžeš říct širší rodině, že ne. Ale tchyni, tchánovi, mámě a tátovi? Jako proč? Jasně, že dítě nikam neuteče, ale vzít ohled taky na ně, to matka nevidí? Nechápu, opravdu to nechápu, jak by tě zabilo, kdyby se přišli podívat do porodnice prarodiče dítěte na chvíli na své vnouče.
Takže můj názor, divná jsi ty a nedivím se tchyni, že je z toho zklamaná.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 10.09.18 07:53

Ja to plne chapu. Za mnou teda tchyne stchanem prijeli, ale az druhy den. Asi bych byla radsi, kdyby nechodili- stejne jen koukali na malou :nevim: a najednou plno lidi :nevim: mela by to pochopit. A kdyz ne, tak bych vubec nerekla, ze jste v porodnici. Je to dice blby, ale muze si za to sama… tvoje prani by mela respektovat…

Micaella22
Kecalka 415 příspěvků 10.09.18 07:53

Ja te uplne chapu. 5 lidi aby prislo? Na to bych nemela nervy :D :D :D tohle by mel uz vyresit tvuj chlap a rict ji, ze to musi pochopit matinka a tecka. Treba budes mit v porodnici jiny nazor a 3. den nekomu napises at se stavi, ale to uz uvidis jak na tom budes. Kazdopadne ja jsem taky proto, aby tam mel clovek klid - alespon tam!

terinka4444
Hvězda diskuse 67848 příspěvků 10.09.18 07:54
@MarcelaN píše: Řekla bych, že již není co probírat a stanovisko nehodláme měnit. A že pokud bude do porodu otravovat, přítelova rodina se dozví o narozeném miminku až v den, kdy mě propustí domů.

nejlepší bude, když pak porodí syna a jednou bude mít taky snachu a ta jí to vrátí i s úrokama.

Yukii
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 10.09.18 07:55

Já myslím, že máš rozbouřené hormony a chce to klid. Moje tchýně bydlí přes 300 km daleko a taky za mnou chtěla furt jezdit. A měsíc před porodem jsem už fakt nechtěla nikoho vidět, protože návštěva je vždy na dva dny a s přespáním.
Pak chtěla dojet do porodnice a to jsem taky nechtěla, ale uvědomila jsem si, že v porodnici nemusím nic resit, návštěva bude jen na chvilku a pak to budu mít „z krku“. Daleko horší by byla návštěva doma.
Tak se zkuste v klidu domluvit podle toho, jaký bude porod. Že bys ji na chvilku třeba 2., 3.den po porodu snesla.
To je mé doporučení ;)

Uživatel je onlineMaui52
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 10.09.18 07:55

Vždyť je úplně normální, ze se prarodiče přijdou podívat na své vnouče jeste do porodnice :nevim: k porodu se ti nikdo necpe, ale proc by nemohla přijít další den na návštěvu? Přijde mi to od tebe hrozne sobecké, je to jejich vnouče, jejich geny, další člen rodiny, kterého budou milovat, tak aby ses z te návštěvy náhodou nezvencla. Na dárky k Vánocům pro mimi bude ale tchyně dobra, ne?

elunaH
Kecalka 117 příspěvků 10.09.18 07:58

Ahoj, divna urcite nejsi. Je to vase dite, ty budes rodit, takze i tvoje vec. Ja u prvniho porodu taky nebyla moc na navstevy zvedava. Byla jsem unavena a psychicky i rozhozena, jak jsem jeste nevedela co mam s tim ditetem poradne delat :) U druhyho porodu uz me to tolik nevadilo, prece uz jen clovek vedel co a jak. To jsem navstevy (manzel a tchanovci jenom) vyuzila tak, ze jsem jim malyho s postylkou soupla na chodbu a sla se v klidu osprchovat a povenovat sama sobe. Nebo si jen lehnout. Takze na jednu stranu tvoje rozhodnuti chapu, ale na druhou stranu se ty navstevy (kdyz jich neni moc) daji vyuzit i ku prospechu ;-) Jeste ale dodam, ze ja jsem si vybrala porodnici, kde navstevy nesmely na pokoj, jen na tu chodbu. Coz me vyhovovalo, kdyz si na pokoji casto do pulky tela naha, kvuli rozkojovani…nav­stevy (at uz svoje nebo ty ostatnich) by mi za techto podminek hodne vadily.

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 10.09.18 07:59

@terinka4444 uplne souhlasim,taky si predstav jak bude tobe za x let az tvoje dcera/syn bude cekat prvni dite a Tobe reknou NECHOD

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 10.09.18 08:00

Mně osobně to přijde uhozené,promiň,můj názor. Je to babička tvého dítěte,proboha. Nechápu,kde se v dnešních matkách bere tahle sobeckost,nikomu dítě neukázat, nepůjčit,co nejdéle to jde. Měla jsem sedmičlennou návštěvu den po sekci a proběhlo to úplně v pohodě. Co kdyby náhodou chtěly později ven s kočárkem,pochlu­bit se… buď ráda,že máš tchýni,která se na vnouče těší a zajímá se o něj.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 10.09.18 08:00

Mě navštívíl otec s přítelkyni a ještě tetou asi tři hodiny po porodu..žadná radost z toho pro mě nebyla.Bylo to otravující spíše. I pro personál, nebot byla přeplněná porodnice. Dceru museli přivezt jim ji ukázat na pět minut. Já nebyla schopná vstanout, porod jsem měla přes 14hodin. Přítel byl taky protivný, že se hned nasáčkovali.No nakonec fakt po 10min odcházeli, tak přežila jsem to. A pak po dobu ležeení v porodnici mě navštívila mamka, segra, a přítelkyně otce a samozřejmě přítel, ten chodil každý den a to už byli příjemné návštěvy. Už druhý den po porodu je to fajn. Ale ne pár hodin po něm.

flavi
Povídálka 17 příspěvků 10.09.18 08:00

Ahoj,myslím, že je to od tebe trochu přehnané.
Chápu, že nevíš do čeho na poprvé jdeš. Po porodu musíš 6 ležet, takže tam jsou návštěvy pasé, nikoho by za tebou stejně nepustili. (A pak nevíš, jestli neporodíš v noci ;) :) )
No, ale pak ti nejspíš bude líto, že nikdo chodit na návštěvu nebude. Já jsem ještě neležela s žádnou maminkou, za kterou by nechodili návštěvy a ještě se na ně netěšila. A to jsem ležela i na oddělení pro předčasně narozené děti. Kde jsou návštěvy počtem omezené.
Je to takové milé vytrhnutí, obzvlášť po probdělé noci s ubrečeným miminkem, je fajn když si můžeš jít do sprchy a víš, že se o mimi někdo postará. A po porodu uvítáš každou sprchu, tedy i 3× za den. ;) Takže já bych na tom určitě netrvala. :hug: :kytka:

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 10.09.18 08:02

@Maui52 presne :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 67 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >