Nastřelení nebo píchání oušek

19.5.21 11:45

Nastřelení nebo píchání oušek

Zdravím, mám 4 měsíční dceru a kvůli covidu mě už 2 lékaři odmítli na nastřelení naušniček. Je tu jediná možnost, a ta je jehlou propíchnutí. Nějak proti tomu ani nejsem, dřív jsme to měli jehlou všichni a jsme v pohodě. Jen mám teda strach, jak to bude s hojením a s řevem dcery :D
Jaké zkušenosti máte prosím vy? S propichováním jehlou:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21627
19.5.21 11:54

A nechceš počkat až to dítě povyroste? Fakt je nutný, aby měla naušnice teď? Nezob se, ale přijde mi to pošahaný. Lékaři to teď odmítají z pochopitelných důvodů dělat a stejně to musíš za každou cenu udělat? Kdo jí to bude jehlou píchat, když lékaři nechtějí ani nastřelovat? Ty doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
19.5.21 11:56

Naše náušnice nemají, ale slyšela jsem chválu na vyřízení náušnic v testovacích salonech, že tam s tím mají hodně zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
19.5.21 11:57

Proč nechtějí nastrelit? Dceři je normálně nastreli za mesic, v šesti měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
19.5.21 11:59

Me prijde pichani jehlou mnohem horsi, dcera ma nausnice take od 4m, ale kdybych nemohla nastrelit, tak pockam..nevim, od kud jsi, ale jsou i jine moznosti, nez doktor..treba v Praze salon Bany..pani je skvela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
19.5.21 11:59

Tak to nenechávej u lékaře, zkus popátrat na netu, kdo nastřeluje + reference, akorát to bude asi dražší. Jehlou bych to píchat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
19.5.21 12:01

To bych si radši počkala, až to půjde nastřelit. Ve 4 měsících ji6jsou stejně k ničemu. Já jsem původně chtěla počkat, až si dcera sama řekne. Ale nakonec jsme to přehodnotila, ona je vzhledem i povahou zatím po starším synovi a ten kdyby se měl o něčem takovém rozhodnout, tak nemá náušnice nikdy a ještě mi bude vyčítat, že jsem mu je nedala, když to.jako málem nechápal… tak ke dcera nakonec dostala v roce a čtvrt asi. Tak doufám, že mi to teda jednou nevycte. Nicméně nastreleni je záležitost pár vteřin a dítě ponmimute o ničem neví. Píchání je mnohem horší, rizikovejsi a hlavně dnes už zbytečné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
19.5.21 12:03

Dneska se nausnicky nastreluji i ve zlatnictví, mladá byla tam a nebyl s tím žádný problém,… doktory chápu, že teď tohle nedělají, mají mnohem jiné starosti,.. u jehly bych se bála aby to bylo píchnuté rovně, hlavně u takovýho prcka, tomu nevysvětlíte, že se nemá ciknout,…
Jinak já si píchala uši i špendlíkem a nikdy z toho žádnej zánět nebyl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
19.5.21 12:26

Asi pujdu proti vetsine, ale ja jsem naopak proti nastreleni. Hezky vysvetleno je to treba v tomhle clanku https://hell.cz/…-diteti-usi/. Za me kdyz uz nechat pichnout ouska, tak v tetovacim/piercingovem studiu. Maji mnohem vice zkusenosti nez doktor nebo zenska ve zlatnictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
19.5.21 14:02

Tak treba ja mam pichnutou jednu dirku na krivo (od lekare) a docela me to stve. Obcas najit ten uhel trva a pak mam vzdy zakrvacene cele ucho a dost to boli. Kdyz jsem chodila na brigadu, kde jsem nesmela mit sperky, takze jsem si je musela nasazovat kazdy den, tak to bylo pekne na prd. Kamoska si zas strasne stezovala na nastrelovani. Takze za me je to dost o sikovnosti toho, kdo to bude delat, at uz nechate pichnout nebo nastrelit. Svoji dceri jsem nechala nastrelit u pediatra, kam chodi (po kladnych referencich) “az” v 16 mesicich, pred tim se resilo furt neco a vubec nic se nestalo. Namazala ji to umrtvujici masti, zabralo to asi tak 5 vterin na kazde strane a jak jsem ji pustila, tak ani nevedela, ze nejaky nausnice ma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
19.5.21 17:54

My jsme dávali náušnice klasicky, tedy jehlou. Dělali nám to v okresní nemocnici na ušním, v lednu - když kvůli covidu nefungovalo kde co. Takže nerozumím tomu, že jinde to odmítají…

Zkušenost dobrá, hojení normální. Zahnisat může i ta náušnice po nastřelení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
19.5.21 20:52

Doporučuji obrátit se přímo na nějaký salon/piercing studio, kde mají s nastřelením zkušenosti a nenechávat to na doktorech. Před dvěma týdny jsem byla s dcerou na nastřelení u pediatra a každou dírku úplně jinak. Jedna moc nahoře, druhá zase moc dole a hodně ke tváří. No byla jsem z toho špatná. Ještě ten den jsem naušnice sundala a objednala na přestřelení do salonu. Teď to má dcera moc pěkné. Jen mě mrzí, že jsem byla hloupá a nechala to na doktorce a dcera to musela podstoupit dvakrát :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2956
19.5.21 22:11

Nastřel je 100× lepsi. Ja nedavno byla na pichnuti ucha jehlou - hruza. Rejpali se ve me asi hodinu. Pak nastreleni bylo skoro bez bolesti. Lehka tupa bolest a ve vteřině hotovo. Detem jsem dala nausnice v pul roce a obe nastrel. Ta mladsi ani nervala, az po druhym pichnuti, kdyz videla tu pistolku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2956
19.5.21 22:14

@Luciiik13 a pri pohledu zepředu to vypada jak? Ma to ve stejne rovině ty dirky, nebo to je fakt sejdrem? Protoze kazdy ucho je jiny, takze to pak v detailu muze vypadat, ze to ma blbe. Pokud ma zepředu ty nausnice ve stejny rovině, tak je to ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
20.5.21 07:46

@Micaella22 Na první pohled bylo vidět, jak to má úplně jinak, ale není se co divit. Doktorka si předem ani nenaznačila dírky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat