Nástřih,ruptura,hojení po porodu

Anonymní
24.4.21 21:38

Nástřih,ruptura,hojení po porodu

Ahoj holky. Před týdnem jsem porodila-chlapečka 4220g,53cm. Dal mi teda zabrat :D Ale jde o to, že mám nástřih+mě ještě potrhal a šili mě i zevnitř. Vše by bylo ok, až na tu ránu, která je šitá zvenku. Předevčírem jsem se poprvé od porodu podívala dolu a zděsila se😀 Zdálo se mi, že se stehy rozjely a mám tam rozšklebenou ránu, proto jsem se vydala na gyndu. Na gyndě mi doktor řekl, že opravdu se stehy trochu rozjely a mam ránu hlídat, kdyby se rozjely ještě víc, tak prý do nemocnice na :,( přešití. Ale k dotazu. Doktor říkal, že si mám delat oplachy dubovou kurou. Tak jsem si dubovou kuru nalila do spreje a kazdou chvili na ranu strikam. Po kazdem wc se sprchuju, co nejvice vetram. Mate nejaky tip nebo produkt, ktery vam pomohl a krasne se rana zatahla a zahojila? Mel nekdo podobny problem s rozjetymi stehy? Dekuji vsem☺️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.4.21 21:48

Mně pomohl na ránu Hemagel, opravdu dobře to zahojil a to jsem měla rupturu 3.stupně. :roll: Nicméně týden po porodu jsem dolů úplně nekoukala, to bych psychicky nedala, jak to bylo strašné. :roll: Ale stehy se taky rozjely a nikdo to neřešil..

• Citovat
  • Nahlásit
678
24.4.21 21:49

Mě šítí po prvním porodu zhnisalo a zachránil mě hypermangan. První dvě koupele byly teda peklo, ale celkem rychle se pak ta rána začala hojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
24.4.21 21:50

Nástřih - moje největší noční můra a největší bolest co jsem kdy zažila. Nic nepomáhalo, až na heřmánek, udělat heřmánek a injekční stříkačkou vždy ve sprše dávat na ránu. Na heřmánek od té doby nedám dopustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63660
24.4.21 21:50

Mi se u druhého rozjely stehy a zhojilo se samo bez pomoci a naprosto v pohodě :think: to jsem měla 26 stehů a byla porvana i uvnitř. Nebala bych se, tělo si umí poradit. Teď naposledy ruptuta 1.st a za 24 dní jsem o ničem nevěděla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
24.4.21 22:00

Resila jsem neco podobneho, ale teda v mensim rozsahu. Dr mi doporucila at si v lekarne koupim pripravek cicatridina (tusim ve spreji) na podporu hojeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25105
24.4.21 22:05

Mě pomohlo na to v žádném případě nesedat. U prvního jsem to ještě nevěděla, stehy se rozjely a ještě tam pak byl nějaký problém. To jsem musela na přešití. Po druhé už jsem si dala pozor a i jsem jedla v posteli atd a za 3 týdny jsem byla v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
24.4.21 23:36

Mám pozitivní zkušenost s dubovou kůrou v gelu, ale asi nejvíce mi pomohla sedavá koupel ve slabém roztoku hypermanganu (jen ve slabě narůžovělé vodě). Hlavně je důležité, aby rána větrala a nezapařila se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
25.4.21 07:19

Zklidňující gel na hráz - Nobilis Tilia

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu