Nástup do nové práce po práci v zahraničí a delší evidenci na ÚP

Anonymní
15.3.21 14:43

Nástup do nové práce po práci v zahraničí a delší evidenci na ÚP

Hezký den,

nastupuji do nového zaměstnání a zaměstnavatel chce doložit evidenci z úřadu práce a zápočtový list. Za loňský rok jsem pracovala pouze v zahraničí a poté byla evidována na ÚP, až doteď, tedy zápočtový list nemám (naposled někdy z r. 2018 z ČR). Máte s tím někdo prosím zkušenosti, dávali jste čestné prohlášení?
Plus, na ÚP jsem byla delší dobu, než jsem uvedla v životopisu, aby to nepůsobilo blbě :zed:…mohli by mě na tom teď „nachytat“? Není to potvrzení hlavně pro případné podání daňového přiznání, které si mohu dělat i sama? Je možné se tomu nějak vyhnout a doložit jinak?

Předem moc děkuji za vaše příspěvky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
15.3.21 14:48
@Anonymní píše:
Hezký den,

nastupuji do nového zaměstnání a zaměstnavatel chce doložit evidenci z úřadu práce a zápočtový list. Za loňský rok jsem pracovala pouze v zahraničí a poté byla evidována na ÚP, až doteď, tedy zápočtový list nemám (naposled někdy z r. 2018 z ČR). Máte s tím někdo prosím zkušenosti, dávali jste čestné prohlášení?
Plus, na ÚP jsem byla delší dobu, než jsem uvedla v životopisu, aby to nepůsobilo blbě :zed:…mohli by mě na tom teď „nachytat“? Není to potvrzení hlavně pro případné podání daňového přiznání, které si mohu dělat i sama? Je možné se tomu nějak vyhnout a doložit jinak?

Předem moc děkuji za vaše příspěvky!

a ubrala jsi si dny nebo spíš měsíce či roky? no, důvěryhodně to fakt nepůsobí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10505
15.3.21 15:09

Tak větší zaměstnavatelé už ví, že v cizině většinou po ukončení zaměstnání člověk dostane potvrzení o důchodovém pojištění, kde je uvedená doba zaměstnání. Kamarád musel předkládat tohle místo zápočťáku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
15.3.21 16:40

Neni povinnost zápočtový list předkládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
15.3.21 16:41

Tak předlož jiný doklad o zaměstnání v cizině. A jo, jestli jsi lhala, tak to teď praskne. Tomu se nevyhneš. Doufej, že ta data nebudou moc zkoumat a nevšimnou si toho, nebo že to nebudou řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat