Nástup do nového zaměstnání, nárok na PPM?

Anonymní
27.3.17 21:29

Nastup do noveho zamestnani, narok na PPM?

Ahoj, moc bych potrebovala poradit. Jsem na rodicaku s prvnim ditetem do srpna. Naskytla se mi moznost nove prace uz ted, tak jsem ji vzala, dite jde do soukrome skolky.
U prvniho ditete jsem mela narok na PPM. Ve starem zamestnani jsem se domluvila na ukonceni PP dohodou ke dni 2.4. a 3.4. nastupuju do nove prace, kde mam trimesicni zkusebni dobu.
JENZE, ted jsem zjistila, ze jsem tehotna, u dr jsem nebyla, jsem asi v 5tt.
Za jakych okolnosti bych mela znovu narok na PPM? V nove praci bych byla rada, jenze u minuleho tehotenstvi mi zacaly v 8tt takove nevolnosti, ze jsem nebyla schopna ani chodit, takze pokud by se to opakovalo, v novem zamestnani dlouho nevydrzim.
Poradite mi? Nebo to vazne bude tak, ze i kdyz jsem pred rodicakem pracovala a chtela bych pracovat i ted, tak nic nedostanu? Dokonce ani na pracaku, kam bych musela jit, kdyz bych kvuli zvraceni v nove praci nevydrzela?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69501
27.3.17 21:39

Pokud dojde ryche k ukončení smlovy se zkušebce, tak nárok mít nebudeš, pokud tam nějakou dobu vydržíš, tak už by to vyjít mělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
27.3.17 21:48

Prodluz si rodicak az do doby druheho porodu. Kdyz navazujes z jednoho na druhe mas naroky stejne jak u prvniho.
Teda pokud jeste nemas vycerpany rodicak muzes si ho snizit na nimimalni hranici 50kc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
27.3.17 21:51
@petszka píše:
Prodluz si rodicak az do doby druheho porodu. Kdyz navazujes z jednoho na druhe mas naroky stejne jak u prvniho.
Teda pokud jeste nemas vycerpany rodicak muzes si ho snizit na nimimalni hranici 50kc

I kdyz ukonci pomer dohodou? To mi prijde divny, n ne… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
27.3.17 21:54

To nevadi ale musi prejit z rodicaku na materskou souvisle bez preruseni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
27.3.17 21:58

Podmínka na PPM je být zamestnana, resp. ucastna na nemocenském pojištění. Zřejmě jediná možnost je zůstat min.do konce zkusebky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 22:01

No ten rodicak bych asi prodlouzit mohla, pobiram 7000 a mam to do 10.8.
Ale opravdu to tak funguje? I kdyz uz nebudu zamestnana?
Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
2039
27.3.17 22:15

No jak tak koukam na net, tak tohle plati opravdu pouze v pripade, ze jsem stale zamestnana ve starem zamestnani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11221
27.3.17 22:15
@Anonymní píše:
No ten rodicak bych asi prodlouzit mohla, pobiram 7000 a mam to do 10.8.
Ale opravdu to tak funguje? I kdyz uz nebudu zamestnana?
Zakl.

Ne, nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
27.3.17 22:16

Musis byt zamestnana…snizeni RP nepomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
27.3.17 22:21

Janbyt tebounzajdu na urad a poptam se co muzes delat atd. Tam ti pomuzou nejlepe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
27.3.17 22:28

Ja si rikala ze tp bude kravina. Tp by na ppm mely narok i ty co jim skonci smlouva pri prvnim decku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 22:30

Pak mne jeste napadla ta moznost, ze by mi gynekolog napsal nastup na materskou primo na ten den, kdy konci 180denni ochranna lhuta… on ten termin tak priblizne vychazi, ale presne to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
5985
27.3.17 22:50

A proč jsi ukončovala pracovní poměr, když jsi na rodičáku? To bylo asi zbytečné. Nikde není psáno, že těhotenství dopadne.. prostě nastup do práce a čas ukáže. Nějak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8427
27.3.17 23:06
@Anonymní píše:
Pak mne jeste napadla ta moznost, ze by mi gynekolog napsal nastup na materskou primo na ten den, kdy konci 180denni ochranna lhuta… on ten termin tak priblizne vychazi, ale presne to neni.

Podepsání dohody o ukončení PP bylo zbytečné, mohla jsi mít v pohodě pár měsíců rodičovskou dovolenou u jednoho zaměstnavatele a pracovní poměr u druhého (kdyby to nedopadlo nejen kvůli těhotenství). Zkusila bych stávajícího zaměstnavatele ještě požádat o skartaci původní dohody a domluvit se s ním na ukončení PP dohodou ke konci RD. Jeho to nebude nic stát a ty můžeš nastoupit na druhou PPM z titulu ochranné lhůty v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama