Nástup do práce a nárok na mateřskou dovolenou

Anonymní
25.9.21 18:50

Nástup do práce a nárok na mateřskou dovolenou

Nastoupila jsem po mateřské dovolené do práce. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Kdybych chtěla druhé miminko, musím zase oddělat těch 270 dní, abych měla nárok na mateřskou???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5904
25.9.21 18:54

Ne, nemusíš. Mohla jsi mít klidně dvě mateřské a rodičáky po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 18:59

Já jsem právě chtěla jít zase pracovat a třeba za rok, dva to zkusit… Ale manžel změnil názor :D a chtěl by ho dřív :)

• Citovat
  • Nahlásit
2766
25.9.21 19:16

Nechápu na co se ptáš. Při prvním dítěti si měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (mateřskou)?

Pokud ano, tak si do práce nemusela, protože by si nárok na PPM měla i teď. Je to všude na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78791
25.9.21 20:02

Pokud je to tak, ze se vracis do puvodni prace, narok mas. Pokud nastupujes do nove, záleží kdy skoncila ta predchozi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 20:15

@alena1995 ano měla jsem mateřskou, ale všude na netu jsem jen vyčetla, že pro dítěti musí být odpracováno alespoň 270 dní. Ale nikde jsem už nenašla, když se vrátíš do práce po mateřské, zda když bych otěhotněla, bych na ní zase měla nárok :)

• Citovat
  • Nahlásit
4030
26.9.21 08:40
@Anonymní píše:
@alena1995 ano měla jsem mateřskou, ale všude na netu jsem jen vyčetla, že pro dítěti musí být odpracováno alespoň 270 dní. Ale nikde jsem už nenašla, když se vrátíš do práce po mateřské, zda když bych otěhotněla, bych na ní zase měla nárok :)

Ano, nárok by jsi měla, ale počítá se z výdělku za poslední rok. Pokud by jsi do roka nastoupila na mateřskou a měla by byt nizsi než první tak ti daji tu výši jako u prvního. Pokud nastupujes na mateřskou po roce a jednom dni co jsi zpět tak už mas mateřskou z výdělku za poslední rok. Polopate. Pokud jsi měla první 25 tis a nastoupis do roka tak budeš mít min 25 tis. Pokud nastoupis po víc jak roce na mateřskou tak můžeš mít i min dle aktuálního výdělku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78791
26.9.21 10:31
@hospodki píše:
Ano, nárok by jsi měla, ale počítá se z výdělku za poslední rok. Pokud by jsi do roka nastoupila na mateřskou a měla by byt nizsi než první tak ti daji tu výši jako u prvního. Pokud nastupujes na mateřskou po roce a jednom dni co jsi zpět tak už mas mateřskou z výdělku za poslední rok. Polopate. Pokud jsi měla první 25 tis a nastoupis do roka tak budeš mít min 25 tis. Pokud nastoupis po víc jak roce na mateřskou tak můžeš mít i min dle aktuálního výdělku.

Je to do 4 let veku predchoziho ditete, nemuzes kalkulovat s tim, ze se vsichni vrati do prace presne den po 3. narozeninach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
26.9.21 11:11
@j.a.n.i1 píše:
Je to do 4 let veku predchoziho ditete, nemuzes kalkulovat s tim, ze se vsichni vrati do prace presne den po 3. narozeninach.

Jo, to jsem tam asi neuvedla, brala jsem jako samozřejmost, ze je to po návratu z rodicaku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78791
26.9.21 14:28
@hospodki píše:
Jo, to jsem tam asi neuvedla, brala jsem jako samozřejmost, ze je to po návratu z rodicaku

Ale ne vsixhni se z rodicaku vraci ve 3 letech… Takže u nekoho to muze byt tok a pul, u jineho treba jen pul roku po návratu, nebo taky nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 17:59

Já jsem měla tu mateřskou na 3 roky, do listopadu, ale vyčerpala jsem ji v srpnu a od září chodím do práce…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat