Nástup do práce a neplánované těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.10.21 23:39

Nástup do práce a neplánované těhotenství

Ahoj, nastala u mě taková patová situace a tak chci se zeptat jestli je tu někdo kdo si něčím podobným prošel a třeba mi i poradil…
Do konce rodičovské dovolené s druhým dítětem mi zbývají 3 měsíce. Do původního zaměstnání bych se určitě nevracela a tak jsem teď chtěla dát výpověď jelikož výpovědní lhůta je 2-3 měsíce. Jenže jsem neplánovaně otěhotněla. A teď nevím co dělat. Opravdu mě to zaskočilo. Nebudu lhát že nemám radost, ale na druhou stranu mám strach že teď budu vlastně bez peněz! První těhotenství jsem měla rizikové a druhé jsem si navázala po třech letech. Obě plánované. A teď jsem si měla najít novou práci a místo toho jsem znovu těhotná a bojím se že zůstanu úplně bez peněz což si samozřejmě nemůžeme dovolit. Je tu někdo kdo byl ve stejné situaci? Jak ste to řešili?
Jen prosím nepište mi komentáře o potratu nebo takové ty ve smyslu že se mi nechce do práce a tak jsem radši otěhotněla, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27938
2.10.21 23:46

No tak, když oba třetí dítě chcete, tak bude muset víc zamakat chlap, v podstatě nevím, jakou radu očekáváš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4442
2.10.21 23:46

Vrátit se do zaměstnání do dalšího nástupu na MD? Počítají s tebou že se vrátíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23477
2.10.21 23:52

Buď nastoupíš do práce a vydržíš tam do mateřské nebo půjdeš na neschopenku. Nic lepšího nevymyslíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 00:18
@Janli píše:
Buď nastoupíš do práce a vydržíš tam do mateřské nebo půjdeš na neschopenku. Nic lepšího nevymyslíš…

Takže nárok na mateřskou mít budu?

• Citovat
  • Nahlásit
568
3.10.21 05:22
@Anonymní píše:
Takže nárok na mateřskou mít budu?

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství mít budeš, pokud budeš v době začátku jejího čerpání (tedy šest až osm týdnů před očekávaným porodem) zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě 180 dní od skončení posledního zaměstnání. Pokud pracovní smlouva zanikne dřív, u dalšího dítěte nárok na PPM mít nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
3.10.21 06:26

A počítají s tebou, že by ses vrátila? Nebo máš se kam vracet? Být tebou bych nastpupila a ještě si to jasně spočítala, aby ti to vyšlo. Jestli jsi na začátku těhotenství, tak stejně nastoupit máš za 3 mesice, takže čistě teoreticky ti zbyva 4 měsíce, co bys pracovala, než bys šla zase 8 tydnu pred porodem na neschopenku. Nebo nastuo a když to faaakt nepujde, tak bez na neschopenku, ale tak, aby ti vyšlo tech 180 dni ochranné lhůty. A v práci nikomu nic neříkej. Možná někdo řekne, že to není fér, ale nejde tu třeba o malé peníze, musíš myslet hlavně na malé a sebe. Asi si bříška stejně všimnou ;) Ale pokud by se tě chtěli zbavit, tak jdi na neschopenku, ale tak, aby ti to vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79431
3.10.21 07:00

Tak tu výpověď nedavej a ptoste se do toho zamestnani vrat, na tom neni co k vymysleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36850
3.10.21 07:13

Když vás neuživí chlap, budeš muset do práce. Jen by mě zajímalo, jak se stane, že se neplánovaně vyrobí třetí dítě, když počítáš s tím, že jdeš do práce. Spíš jste na antikoncepci hodili bobek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65202
3.10.21 08:06

Chlapu-li dobře, máš stále smlouvu. takže na těch pár měsíců normálně nastup zpět do práce. Nárok na md mít budeš, pokud smlouva stále trva… popř pokud je důvod pro rizikové, můžeš mít neschopenku..ale máš ještě 3 měsíce čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
3.10.21 10:22
@Anonymní píše:
Ahoj, nastala u mě taková patová situace a tak chci se zeptat jestli je tu někdo kdo si něčím podobným prošel a třeba mi i poradil…
Do konce rodičovské dovolené s druhým dítětem mi zbývají 3 měsíce. Do původního zaměstnání bych se určitě nevracela a tak jsem teď chtěla dát výpověď jelikož výpovědní lhůta je 2-3 měsíce. Jenže jsem neplánovaně otěhotněla. A teď nevím co dělat. Opravdu mě to zaskočilo. Nebudu lhát že nemám radost, ale na druhou stranu mám strach že teď budu vlastně bez peněz! První těhotenství jsem měla rizikové a druhé jsem si navázala po třech letech. Obě plánované. A teď jsem si měla najít novou práci a místo toho jsem znovu těhotná a bojím se že zůstanu úplně bez peněz což si samozřejmě nemůžeme dovolit. Je tu někdo kdo byl ve stejné situaci? Jak ste to řešili?
Jen prosím nepište mi komentáře o potratu nebo takové ty ve smyslu že se mi nechce do práce a tak jsem radši otěhotněla, děkuji.

Tak se vrať tam kam jsi se měla vracet. Půjdeš na chvíli do prace a pak zase domů no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
3.10.21 15:25

Podle mě znova zažádat o mateřskou. Rozhodně bych nedávala výpověď pokud u prvního dítěte vznikl nárok na mateřskou vznikne i u druhého, pokud pracovní poměr trvá. Byt vámi bych se šla zeptat na socialku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
3.10.21 15:27

@suzka1 jo přesně tak. Těhotnou na tři čtyři měsíce stejně nikdo nezaměstnana. Jestli teda je na něco tu neschopenku napsat. Přinejhorsim se vrátit do původního zaměstnání. Jestli to aspoň trochu jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat