Nástup do práce - brzo po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zorkaV
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 07.10.14 21:28
nastup do prace- brzo po porodu

Ahoj maminky. Chtěla bych vědět jak brzo po porodu jste nastoupily zpátky do pracovního provozu. Jsem 3 měsíce po porodu a nabízejí mi práci na 14 dní v měsíci, noční směny. Potřebovali by jsme peníze na předěláni domu. Malej je úžasnej. Nedá velkou práci, spinka celou noc. Hlídala by moje ségra, sama už má děti odrostle a malýho zbožňuje, protože svoje už mít nemůže. Proto mi to vrtá hlavou. Jaké jsou vaše zkušenosti? Nechci se unáhlit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 07.10.14 21:33

Asi jak se kdo cítí…moje malá má 14 měsíců a ještě bych do práce nešla ani náhodou. a taky už jsem měla možnost chodit 2× do měsíce na víkendy noční. a to víš, že by se nám to hodně šiklo…ale nestojí mi to za to. chci si to užít, do práce půjdu pak a není jistý, že ještě budeme mít další dítě…ale věřím tomu, že jsou maminky, kterým by to nevadilo. možná je to potřeba zkusit.

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 07.10.14 21:35

Udelej, co citis.
Ja jsem nastupovala, kdyz byl male rok, a to na plny uvazek. Kdybych mela sanci, sla bych asi i drive, i kdyz jen na pulku. :oops:

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 07.10.14 21:36

V deseti měsících na dvě odpoledne v týdnu.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 07.10.14 21:38

Udělej to, co chceš ty a řeči ostatních se vykašli. Vem si třeba podnikatelky, ty pracovaly do porodu a hned zase po porodu, ty si prostě nemohly dovolit zůstat jen doma a nepracovat. Sem ti napíše spousta ženských, že by od mimina nešly v žádném případě, další mají hlídání a jsou v práci…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19565 příspěvků 07.10.14 21:38

Pokud bych ty peníze nepotřebovala na holé přežití, nepřemýšlela bych o takové nabídce. Ty chvíle, kdy můžeš vidět své dítě růst a kdy mu můžeš dát ze sebe nejvíc - tedy v prvním roce - už se nikdy opakovat nebudou. Předělat dům, který stojí a jistě bude ještě nějakou chvíli stát by pro mě nebyl důvod se o ty chvíle obrat. Své sestry miluju, ale aby se pro mé dítě staly důležitější, než jsem já - to bych asi nepřenesla. Ale tohle si stejně rozhodneš sama podle sebe. Jen počítej s tím, že i když je dnes tvůj syn zlatíčko, za měsíc, dva může být situace úplně jiná.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 07.10.14 21:39

Taky jsem pracovala s malými dětmi. Takto malé je hlídal manžel nebo babičky. Jen počítej s tím, že to nebudeš mít jednoduché. Pominu-li to, jak se na tebe bude dívat okolí, tak budeš unavená. Ale zvládnout se to dá. Já už mám dnes děti větší a pracující mámu braly jako úplnou samozřejmost.

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 07.10.14 21:40
@hanka.br. píše:
Pokud bych ty peníze nepotřebovala na holé přežití, nepřemýšlela bych o takové nabídce. Ty chvíle, kdy můžeš vidět své dítě růst a kdy mu můžeš dát ze sebe nejvíc - tedy v prvním roce - už se nikdy opakovat nebudou. Předělat dům, který stojí a jistě bude ještě nějakou chvíli stát by pro mě nebyl důvod se o ty chvíle obrat. Své sestry miluju, ale aby se pro mé dítě staly důležitější, než jsem já - to bych asi nepřenesla. Ale tohle si stejně rozhodneš sama podle sebe. Jen počítej s tím, že i když je dnes tvůj syn zlatíčko, za měsíc, dva může být situace úplně jiná.

Proc by se jako mely stat dulezitejsi? ;-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65109 příspěvků 07.10.14 21:40

@zorkaV 14 nočních v měsíci mi přijde moc, ale v menším bych do toho šla.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19565 příspěvků 07.10.14 21:42
@Barca12345 píše:
Proc by se jako mely stat dulezitejsi? ;-)

Tak pokud by moje sestra převzala péči o mé dítě na polovinu měsíce, pak minimálně na tuto polovinu měsíce bude pro mé dítě důležitější než já.

demian
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 07.10.14 21:43

@zorkaV Vratila jsem se hned po materske. V pul roce na plny uvazek, ale s tim, ze jsem z velke casti pracovala z domova. Pokud jsi na materske a ne rodicovske, prostuduj si podminky. Aby ses nahodou vydelkem nepripravila o PPM.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 07.10.14 21:44

@hanka.br. Během tech nocnich smen toho unikne opravdu spoustu, to mas pravdu. :think:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19565 příspěvků 07.10.14 21:46
@Raduš.ka44 píše:
@hanka.br. Během tech nocnich smen toho unikne opravdu spoustu, to mas pravdu. :think:

Aha - takže paní nebude 14 dní v měsíci spát? Tak to se omlouvám, jsem fakt hloupá.

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 07.10.14 21:46
@hanka.br. píše:
Tak pokud by moje sestra převzala péči o mé dítě na polovinu měsíce, pak minimálně na tuto polovinu měsíce bude pro mé dítě důležitější než já.

No, hlavne v noci.

Spis nez z nocniho hlidani bych mela strach o mou fyzickou stranku :mrgreen:

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 07.10.14 21:46

@zorkaV hele a co si to vyzkoušet to by nešlo? jinak 14 nočních mi příjde fat celkem dost ale to je samozdřejmně na Tobě ;). pokuď vše půjde tak jak má tak se chystám na brigádu po novém roce (to budou prtěti cca 2-3 měs. ) s tím že bude hlídat tatínek a já si směny nadiktuju tak jak se mi budou hodit ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >