Nástup do práce-nezvládám to moc dobře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabinkaCh
Závislačka 3599 příspěvků 03.04.19 16:59
Nástup do práce-nezvládám to moc dobře

A stydím se za to :oops: Nastoupila jsem před týdnem po mateřské do práce. Vstávám v 5 hodin, začínám v 6.Po práci pro dceru do školky, druhá chodí do školy. Když přijdu domů, jsem jak praštěná pytlem. Nejradši bych si lehla a spala.Doma je třeba vysát, utřít prach, uklidit, úkoly s dcerou, připravit večeri atd atd. Připadám si jako ve snu, mimo a říkám si, jak zvládají ostatní. Naše mamky měly mnohem víc práce a zvládly vše bez řečí. Říkám si, jestli si tělo zvykne na nový režim někdy nebo budu furt takhle vyšťavená? :( Fakt to není lehké ale musím fungovat.Budu ráda když mi napíšete, jak jste fungovaly po návratu do práce po mateřské, jak dlouho trvalo než jste si zvykly na ten zápřah. Říkám si, že tohle lepší nebude. Že je to kolotoč ze kterého mi nikdo nepomůže :( Asi jsem divná. Nebo líná???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
GabinkaCh
Závislačka 3599 příspěvků 03.04.19 17:04

Pardon.Úplně jsem to zmrvila.Dcery chodí do školky.Do školy jedna půjde v září

AnastazieB
Echt Kelišová 8608 příspěvků 03.04.19 17:05

Myslím, že to je normální, musíš si zvyknout. Každopádně bych v žádném případě po příchodu z práce nevysávala ani neutírala prach. Udělala bych s dětma úkoly a u toho vařila večeři a pak si hodila nohy nahoru anebo šla spát ;-)

carsa
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 03.04.19 17:07

A v kolik přijdeš domů? A vysávat atd. přece není nutné každý den? Ani úkoly nemusíte dělat, když holky ještě nechodí do školy? Vždyť to není tak zlé ne?

Lovelytrue
Stálice 89 příspěvků 03.04.19 17:08

@GabinkaCh A pracuješ každý den? Já třeba vysávám a utírám prach jen o víkendu, kdy mám volno. V týdnu by mě mohlo teda :mrgreen: Jsem hotová z práce, po práci ještě chodím do školy, ale zas nemám děti a i tak nemám energii na nějaký úklid. Uvařím, umyju nádobí a nazdar.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30346 příspěvků 03.04.19 17:09
@GabinkaCh píše:
A stydím se za to :oops: Nastoupila jsem před týdnem po mateřské do práce. Vstávám v 5 hodin, začínám v 6.Po práci pro dceru do školky, druhá chodí do školy. Když přijdu domů, jsem jak praštěná pytlem. Nejradši bych si lehla a spala.Doma je třeba vysát, utřít prach, uklidit, úkoly s dcerou, připravit večeri atd atd. Připadám si jako ve snu, mimo a říkám si, jak zvládají ostatní. Naše mamky měly mnohem víc práce a zvládly vše bez řečí. Říkám si, jestli si tělo zvykne na nový režim někdy nebo budu furt takhle vyšťavená? :( Fakt to není lehké ale musím fungovat.Budu ráda když mi napíšete, jak jste fungovaly po návratu do práce po mateřské, jak dlouho trvalo než jste si zvykly na ten zápřah. Říkám si, že tohle lepší nebude. Že je to kolotoč ze kterého mi nikdo nepomůže :( Asi jsem divná. Nebo líná???

pokud nejsi sama s dítětem,proč všechno děláš sama?

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 03.04.19 17:10

Udělej si ten začátek lehčí. Na úklid se vykašli, večeři kup nebo si dejte chleba. A časem se to srovná, nebo časem najdeš více vyhovující práci ;)

GabinkaCh
Závislačka 3599 příspěvků 03.04.19 17:10
@carsa píše:
A v kolik přijdeš domů? A vysávat atd. přece není nutné každý den? Ani úkoly nemusíte dělat, když holky ještě nechodí do školy? Vždyť to není tak zlé ne?

No starší už připravujeme k zápisu,tak ať něco umí.Píšeme písmena,učí se čísla a takové ty věci

lucenka
Hvězda diskuse 35618 příspěvků 03.04.19 17:11

Proč uklízíš každý den, když stejně doma moc času stejně nejste?
A tedy vstvat v 5 ráno, tak bych byla mrtvola taky.

alialiali
Kecalka 338 příspěvků 03.04.19 17:15

Myslím že je to úplně normální po návratu z RD , trvá to třeba měsíc než si mozek zvykne na zátěž v práci …

carsa
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 03.04.19 17:16
@GabinkaCh píše:
No starší už připravujeme k zápisu,tak ať něco umí.Píšeme písmena,učí se čísla a takové ty věci

Nepřipravujte ji, pak se bude ve škole nudit a zlobit. A ty jdi cestou nejmenšího odporu, uklízet denně fakt není potřeba. Začíná jar, vem holky na chvilku ven, ať se utahají, pak rychlovka večeře a jdi brzy spát, protože vstávat v pět to je fakt na palici.

blumen
Hvězda diskuse 48260 příspěvků 03.04.19 17:19

My vstavame v 6 a domu chodim nekdy az o pul 7, pripadne koncim driv a jdu do skolky a vyrizena jsem stejne uz 3 roky. Ale domu jsem si v mezicase poridila mycku a susicku, tak je to lepsi. Clivek si casem zvykne a nad bordelem musis privrit oko ;)

MP Evik
Kecalka 144 příspěvků 03.04.19 17:20

1. Uklid kazdy den proc?
2. Co dela muz? Vzdyt ma taky ruce ne? Zeny nemaji patent na uklid…

Pipi 00
Závislačka 2821 příspěvků 03.04.19 17:20

Byl to taky mazec. A to mám 80 % úvazek, ale s velkým dojížděním a manželem často pryč. Pomohlo si zaplatit úklid (máme dům), nevařit teplé večeře a nakupovat jídlo na Rohlíku aspoň někdy. Jsem v práci dva roky a je to lepší, i když práce samotná je náročnější, valí toho na mě víc a víc.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65559 příspěvků 03.04.19 17:27
@GabinkaCh píše:
No starší už připravujeme k zápisu,tak ať něco umí.Píšeme písmena,učí se čísla a takové ty věci

A k cemu je potreba dite pripravovat k zapisu, jednak je zapis akorat formalita a druhak mu akorat clovek zafixuje neco blbe.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama