Nástup do práce zapisovatelka, mám obavy

21.4.17 11:24

Nástup do práce zapisovatelka,mám obavy.

Ahoj holky, zanedlouho nastupuji po 7 letech do práce jako zapisovatelka. Mám velké obavy, jak vše zvládnu, děti, práci, hlavně jestli zvládnu práci. Jsem ppřijata jako zapisovatelka u soudu, dlouho jsem nepsala, teď trénuji, ale mám obavu, že nebudu stihat diktovani od soudce. Děláte někdo u soudu? Pisnete mi prosím bližší info, díky moc. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2510
21.4.17 11:29

Je to možný dopsat zpětně, no stress.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
21.4.17 11:43

Hele, když jsem byla u soudu, tak se tam zrovna zaučovala zapisovatelka a přišlo mi to v klidu, soudce jasné hlasil, co je do zápisu, pomalu diktoval, ptal se, co už má, asi to bude záležet hlavně na soudci, ale nestresovala bych se dopředu, zrovna tento diktoval slečně tak, že bych to stihla i já naklofat dvěma prsty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 11:53

@Helileli no asi záleží na soudci, jal bude ochotný respektovat, že se zaucuji. A ta ostatní administrativa, je toho hodně, mela bych jit ma civilni mebo opatrovnicke.Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 11:57

Můžu se zeptat, k jakému soudu nastupuješ?

Já zrovna u jednoho jako zapisovatelka končím :D:) Kdybys měla nějaké konkrétní otázky, tak se klidně ptej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:07

@Jity-lovies okresni soud F-M. Nebyla jsi spokojená?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:08

@Jity-lovies zajimame hlavne jednaci sin a soudci, jak moc rychle diktuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:10

@Minnie32 Je to moje první práce po maturitě, jsem tu cca rok a půl a ne, opravdu tu spokojená nejsem… nejhorší jsou ty peníze - ale s tím už asi počítáš… vedle zapisování mi přidali další práci, abych mohla jít do jiné platové třídy, ale i tak je to furt slabé… já přepisuji spíše z nahrávek, do jednačky přímo moc nechodím, ale když už, tak tam chodím se super soudkyní, takže je to tam pohodička… chvilku píšu.. chvilku poslouchám, ale mezitím se mi hroamdí práce v kanclu… jinak nedokážu říct, jak který soudce rychle diktuje, každý je jiný… já pracuji v PRaze, takže nedokážu říct, jak na tom jsou soudci jinde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:15

@Jity-lovies s penězma je to bida, to vím. No uvidím, zkusím to, odejít můžu vždy. Jeste se zeptám, stihas v ramci pracovní doby, nebo musis zustavat prescas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:18

@Minnie32 Já v rámci pracovní doby stíhám, ale píšu opravdu rychle (přes 350 úhozů/minuta) + všechny věci tady dělám už úplně automaticky… když jsem tu začínala, tak slečna, která mě zaučovala absolutně nestíhala a pak tu kvůli tomu končila, moc se tím stresovala… v kanceláři jsme dvě, když mi kolegyně odcházela na jinou pozici, tak jsem zaučovala paní cca 30 let a i když rychle psala, nezvládala to tu a dost jí vadilo být pořád v kanceláři, takže skončila.. pak jsem tu byla cca 3 měsíce sama, než našli někoho nového - nikdo sem za ty prachy nechce jít.. dělala jsem práci za dva lidi a to teprve byla makačka (a samozřejmě mi to nikdo navíc nezaplatil) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
21.4.17 12:25

Zacinala jsem tak…ted jsem na materske, ale zaucovala jsem spoustu mamin co se vratili po materskych a dokonce i ty, ktere jeste nemely vubec pojem o ISASu..vsechny to zvladly, takze klid :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:31

@Jity-lovies No já měla na zkousce,290 uhozu, doufam, ze se rozepisu, dlouho jsem nepsalaoc díky za info, no uvidíme jak to dopadne☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:32

@Luwinka taky nemam pojem o ISASu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
21.4.17 12:35

@Minnie32 tak to budes jiste prekvapena :mrgreen:

• Nahlásit