Nástup do práce, zjištění těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.11.21 20:23

Nástup do práce, zjištění těhotenství

Zdravím, měla bych menší dotaz. Nastoupila jsem do práce, nemám odpracovanou ještě ani hodinu ale zjistila jsem ze jsem v tom. Doktor řekl ze by byl nejradši kdybych byla doma. Jelikož jsem byla před rokem na interrupci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
252
29.11.21 20:32

Stalo se mi to same, ale po zkusebni dobe, nastesti.
Pokud to doktor vidi hned na PN nebranila bych se tomu, miminko je prednejsi nez nejaka prace🙏🏼.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
29.11.21 20:35

A dotaz je tedy jaky?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296

A dotaz zní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363

Tak jdi na PN, ale čekej že tě vyhodí. Nejspíš přijdeš i o mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
29.11.21 20:47

@Kacenka.k8 dotaz je asi takovy, co ma slecna delat, pripadne jake ma moznosti?
Pokud nastoupi PN, tak ji zamestnavatel po 14 dnech nemoci muze ukoncit PP. Jednala bych narovinu a rekla, ze situace je takova jaka je, stejne nebude jina moznost, pripadne preklenout zkusebni dobu 3.mesice a pak si vzit PN, pote jiz slecnu vyhodit zamestnavatel nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11901

Tak buď doma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Kriss Tina s tím počítám že mě vyhodí, jen mi jde o to když tu smlouvu mám podepsanou, mohu jít hned marodit?

• Citovat
  • Nahlásit
252
29.11.21 20:48

Muzes, ale jak rikam, po 14 dnech nemoci Te muzou ukoncit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 20:49
@Peťulka39 píše:
Stalo se mi to same, ale po zkusebni dobe, nastesti.
Pokud to doktor vidi hned na PN nebranila bych se tomu, miminko je prednejsi nez nejaka prace🙏🏼.

Já právě zjistila den poté co jsem podepsala smlouvu. A zrovna v té firmě kde budu pracovat je známé že mají nehorázné chování vůči druhým. Nějaký příjem potrebuju mít, proto mě zajímá jak to vlastně muže byt.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 20:50

@Peťulka39 to chápu, ale po 14dni vyplácí nemocenskou sociální správa ne? Tudíž mohu normálně marodit dále.?

• Citovat
  • Nahlásit
49
29.11.21 20:54

Asi bych tohle řešila až po utz. Kdy bude vidět alespoň srdeční akce.
Pokud tedy nehazis někde lopatou. To bych šla marodit hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12151
29.11.21 20:56
@Anonymní píše:
Já právě zjistila den poté co jsem podepsala smlouvu. A zrovna v té firmě kde budu pracovat je známé že mají nehorázné chování vůči druhým. Nějaký příjem potrebuju mít, proto mě zajímá jak to vlastně muže byt.

No vždycky platilo, že pokud zaměstnanec vůbec nenastoupí fyzicky do práce, není nemocensky pojištěn, a proto nemá nárok na dávky z nemocenského pojistného.
Postupu gynekologa se dost divím, interupce před rokem podle mě není vůbec důvod, proč nechat těhotnou ihned doma, to by byla doma od počůraného testu docela slušná část těhotných.
Pokud půjdeš do práce první den a pan na nemocenskou, tak si koleduješ o šetření ze sociálky ohledně účelového jednání pro získání dávek. No nezávidím ti to, naštveš dost lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27760
29.11.21 20:58

Co máš za práci? V kolikatem jsi týdnu? Ono ani ležet s nohama nahoře prosperitu těhotenství nezajistí. Takže bych počkala asi do prvního screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
29.11.21 21:01
@Anonymní píše:
@Kriss Tina s tím počítám že mě vyhodí, jen mi jde o to když tu smlouvu mám podepsanou, mohu jít hned marodit?

Myslím, že musíš aspoň jeden den oddělat, nevím presne jak to je, jestli ta smlouva jakoby platí, když fyzicky vůbec nenastoupis :think: ale bacha na to, můžou tě pak šetřit kvůli podvodu, jako ze ses nechala zaměstnat účelově kvůli získání dávek :nevim: a taky si Dr bude muset vymyslet nějakou diagnózu, předchozí interrupce není důvod pro pn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat