Nástup do školičky ve dvou letech - zkušenosti, názory?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:14
Nástup do školičky ve dvou letech - zkušenosti, názory

Ahoj :)

píšu raději anonymně :) chtěla bych zjistit, jak vaše děti a vy samy jste zvládly nástup do zaměstnání a dítě do školičky :)

Vracím se letos do práce a malé budou dva roky. Je hodně společenská, nebojí se kolektivu, v herně jako bych pro ni neexistovala :D takže si myslím, že to pro ni bude jen plus… na druhou stranu je taky dost akční a celkem se vzteká. Cítím, že i já potřebuji trochu změnu, potřebuji řešit i jné věci, než vymýšlet denodenní program nebo vaření :)

Samozřejmě se často setkávám s názorem, že je to brzy a chudák moje dítě :) proč si jako tu mateřskou neužívám, proč spěchám do práce… to znamená rok bez peněz nebo další dítě, což teda v žádném případě :D

Děkuji za reakce :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 26.01.17 11:20

Syn šel ve dvou a čtvrt na jedno dopoledne (později jeden den v týdnu 8:00-15:00), holka půjde od dvou na 1-2 dopoledne, s výhledem později to protáhnout na 2 celé dny (cca 7:30-15:00).

Pro kluka to bylo zpestření programu a by ok. U holky taky neočekávám žádné velké problémy, ale uvidímě, může překvapit.
Důležitá je správná adaptace, aby se dítě cítilo ve jesličkách dobře a aby si sedlo s tetama.

unuděná
Kelišová 5919 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 11:33

Musíš sama nejlépe odhadnout, co tvé dítě zvládne a co by pro něj mohlo být stresující. Rozhodně doporučuji pečlivý výběr školky a postupnou adaptaci. Čili ze začátku jedno dvě dopoledne v týdnu, pomaličku přidávat. Připrav se i na variantu, že to nepůjde (nebo půjde, ale s velkými potížemi), abys pak nebyla zaskočená.
Taky bych hleděla na to, aby dítě bylo plně odplenkované (i na spaní přes den) a to už delší dobu - tedy aby si byla jistá a neřešila ještě trauma z čůrání v cizím prostředí atd.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 26.01.17 11:41

@unuděná Odplenkované nemusí být do jesliček vůbec. S tím bych maminku vůbec nestresovala.
Oni se tam dle zkušeností „tet“ tak nějak průběžně odplenkují.

unuděná
Kelišová 5919 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 11:49

@Svistice Tak já myslela, že školička je myšleno „školka“, třeba soukromá, pro menší děti. Tam dítě odplenkované být nemusí, ale ze zkušenosti vím, že pokud v tomto věku není, tak to může být trochu stresující. Většinou doma už nějaké pokusy o nočník probíhají a do toho změna a dítě musí najet na jiný systém, chodit čůrat s dětmi atd…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:53

My dávali tesne po druhých narozeninach na dve hodiny trikrat tydne, po nejake dobe jsme to navysili na dopoledne 3× tydne, pak petkrat a od necelých třech uz chodi na cely den (7/8 hodin).Zadne sceny nikdy nebyly, školka pomohla v odplenkovani-do dvou tydnu po nástupu byla bez plenek, hodne si rozsirila slovní zásobu (písničky, básnicky, počítání atd)-přeci jen ne každé 2lete dite mluví jak čtyřleté. K tomu maji hodne aktivit atd. Celkove jsme na ni pysni, ma rok skolky za sebou a je na tom lip nez deti, co do skolky teprve půjdou (skrz mluvení, sobestacnost, samostatnost).Jo a nemocnost v pohode-za cely rok nebyla ani jednou nemocna, jen par dni nejake lehké nachlazeni, ryma, nic co by nevyresil cibulovy sirup, caj a slaná voda do nosu. Zadne prášky, zadne antibiotika.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:54

@unuděná podle informací ředitelky, děti odplenkované být nemusí, vůbec s tím nemám mít starosti, děti se prý odplenkují opravdu třeba během dvou měsíců. Děti tam přijímají už od jednoho roku, nejsou to přímo jesle, ale dětská skupina (sama jsem to nazvala školičkou)

Andrejka 784
Stálice 62 příspěvků 26.01.17 11:54

Naše to zvládla výborně a to nebyla na hlídání od jiných zvyklá. Ale každý měsíc jsem týden na ošetřovačce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:55
@unuděná píše:
@Svistice Tak já myslela, že školička je myšleno „školka“, třeba soukromá, pro menší děti. Tam dítě odplenkované být nemusí, ale ze zkušenosti vím, že pokud v tomto věku není, tak to může být trochu stresující. Většinou doma už nějaké pokusy o nočník probíhají a do toho změna a dítě musí najet na jiný systém, chodit čůrat s dětmi atd…

Stresující to vubec neni. Naopak deti rady napodobují a ve skolce nechodi deti curat hromadne, ale individualne, takze staci učitelce rict.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 26.01.17 11:57

@unuděná Tak já myslím jeslemi totéž co ty školičkou. Prostě pro dítě 1,5-3 roky. A stresující to být nemusí, pokud je to zařízení dobře vybrané a funguje komunikace mezi rodiči a personálem.

unuděná
Kelišová 5919 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 11:59

Asi ano, záleží. Můj kluk třeba na čůrání potřebuje soukromí, odmalička mě vyháněl z wc, takže do školky šel až v momentě, kdy jsem mohla zaškrtnout „obslouží se komplet sám“, což bylo nějak 2,5roku. Kdyby mu za zadkem stála fronta dětí, tak by asi vyletěl z kůže :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 12:03
@unuděná píše:
Asi ano, záleží. Můj kluk třeba na čůrání potřebuje soukromí, odmalička mě vyháněl z wc, takže do školky šel až v momentě, kdy jsem mohla zaškrtnout „obslouží se komplet sám“, což bylo nějak 2,5roku. Kdyby mu za zadkem stála fronta dětí, tak by asi vyletěl z kůže :mrgreen:

V nasi skolce nikomu zadne deti za zadkem nestojí. Nevim, jeslti ve vaši jo nebo nemas přehled, ale dite jde na zachod s ucitelkou (to male dvouleté, aby si treba nepocuralo kalhotky nebo mu utre zadek).Rozhodne nechodi procesí deti se dívat, jak cura novacek.

unuděná
Kelišová 5919 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 12:04
@Anonymní píše:
V nasi skolce nikomu zadne deti za zadkem nestojí. Nevim, jeslti ve vaši jo nebo nemas přehled, ale dite jde na zachod s ucitelkou (to male dvouleté, aby si treba nepocuralo kalhotky nebo mu utre zadek).Rozhodne nechodi procesí deti se dívat, jak cura novacek.

Ale ne dívat :lol: Ale ve většině školek se chodí hromadně čůrat před odchodem ven, po návratu, před obědem atd :nevim:

unuděná
Kelišová 5919 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 12:07

Ale uznávám, syn chodil do soukromé, která beztak bere děti až od 2,5let (sic i neodplenkované), takže úplná prťata tam neměli. Ale o tom to právě je-vhodný výběr zařízení. Pokud zakladatelka o tomto už zjišťovala informace, není nutné se v tom nějak babrat, plenky neplenky ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 12 inzerátů 26.01.17 12:08
@unuděná píše:
Ale ne dívat :lol: Ale ve většině školek se chodí hromadně čůrat před odchodem ven, po návratu, před obědem atd :nevim:

Ano, dětem to nabízí. Ale pokud víš, že máš takové dítě, tak není problém se s tetami domluvit, aby ho nenutily. Můžou nabídnout jít s ostatními, nebo se ho ptaly individuálně (pokud si aktivně neříká) a při čůrání mu nechali soukromí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >