Nástup do školky, jak to zvládat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 06:39
Nastup do školky - jak to zvladat?

Minuly tyden slavila dcera 3 roky a od ctbrtka ma jit poprve do skolky, sice jen na dopoledne ale ja uz sem z toho mesic podrazdena. Predstavuju si jake to bylo male miminko, ze sem. s ni chtela byt na porad a najednou je vse pryc. Chce se mi porad brecet a nevim jak ten ctvrtek zvladnu. K tomu si uz zacinam hledat praci ale na castecny uvazek neni skoro nic. Manzel na me abych si nasla praci netlaci ale druhe dite zatim nechce. Ja druhe moc chtela ale on najednou otocil. Nevadi mi pracovat ani to hledani. Jen se ted zas budu tezko srovnavat s tou zmenou. Nemam rada tyhle pocity. Premyslim i onnavsteve odbornika :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 27.02.18 06:50

A proc jsi z toho tak nestastna? :think: mas nejake konkretni duvody nebo je to jen stres z velke zmeny? Zkus se trochu sebrat, protoze tyhle pocity preneses na dcerku a ona pak taky nebude do skolky chtit. :think: Me to neprijde jako zadna tragedie, mam to spis naopak :lol: Male je rok a pul, ja si ted nasla brigadu na dva tri dny v tydnu - a mala jde do jeslicek + jeden den bude s tatinkem. Doma se nudime obe, vidim na ni jak si uziva byt nekde v kolektivu s lidmi. A me zase hrabe z toho byt porad doma a resit jen plenky. Zkus si na tom najit neco pozitivniho ;) dcerka si najde nove kamarady, ty treba nejake fajn kolegy.. :palec:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 27.02.18 06:51

Vzdyt je to hezké období. Bude nit kamarádky, oblíbenou učitelku, nosit obrázky, znát nové písničky, básnicky. Já nevim, ale spis než na ni myslíš na sebe. Jestli je to taková krize, tak ji tam dávej jen třeba 2× týdne. A to se příprav na to, ze třeba bude brečet a nebude tam chtít. Já to měla se všemi dětmi. Cele ráno knouraly, ze tam nechtějí, v šatně řev. Dala jsem je učitece, zamavala a už šla. Brecely prý tak 5 minut a pak si už hrály. Odpoledne byly šťastné a spokojené. Druhy den opět řev. Pak ještě počítejte s tím, ze až ji bude 15 budeš klidně nejhorší, v 18 půjde na vejšku, pak se vdá…hele školka je fakt maličkost.

Trinetka
Závislačka 4605 příspěvků 27.02.18 06:56

Naše mládě chodí do školky od září, kdy jí nebylo ani dva a půl a chodí tam celá nadšená. Na dopoledne. Já si práci už hledala, pak sem ale zjistila, že sem těhu (první byla až po dlouhých letech po lécích) tak sme se nechránili.. Práci mi dokonce po 2m volali, že by mě vzali a to mě neskutečně mrzelo, páč to byla skvělá práce..
Někdo je na to odloučení od dětí víc citlivý, ale musíš se s tím naučit pracovat. Dítě si to obvykle báječně užije, ale také záleží na povaze.. Ta naše je prostě společenská, ve školce si od počátku hraje prý snad se všema dětma a je velmi spokojená.
Najít práci je kumšt, obzvlášť mě před pár lety v době krize už chytaly depky, že to není možný.. Ale neboj, najdeš..

tini
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 5 inzerátů 27.02.18 07:03

Nase cerstve trileta nastup do skolky nezvladla, vzdala jsem to a pujde az od zari. A to se tesila a ja se taky tesila a prala ji, ze bude mit krasnou skolku a kamarady.Tak ti radim hodit se do klidu, at to z tebe neciti, i tak je nastup do skolky zahul.Mam castecny uvazek a zvladame se s manzelem prostridat, ale je to zahul

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 27.02.18 07:13

Přesně zde je vidět, že si to člověk dělá hlavně sám :) A to neberte nějak špatně, nemyslím to zle, ale opravdu kolikrát jsou rodiče více závislí na těch dětech, než obráceně :)
Zkuste obrátit a radovat se z toho - dcera půjde do kolektivu, najde si kamarády, bude mít spoustu nových zážitků, mít co vyprávět… A vy určitě nějakou tu práci najdete, případně se nějak zabavte doma - kamarádky, koníčky, které jste s dítětem dělat nemohla.
Hlavně tohle nepřenášejte na dítě, ono se to nezdá, ale děti to fakt vycítí a pak dělají problémy, že zkoušejí, nechtějí do školky chodit apod. a pak jsou rodiče kolikrát zoufalí, i když to je vlastně tak trochu jejich vina ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 07:18

Když by to moje dítě zvládlo co nejdřív, byla bych jedině ráda, že tam už chce chodit a já bych měla zas chvilinku čas pro sebe. Jestli půjde až od 3 let a já hned současně do práce, tak to mi bude taky líto :( Jinak tě uplně chápu, taky bych se bála, ale spíš toho, že musím do práce a hlavně toho, že se dítěti nebude ve školce líbit…:(

Uživatel je onlinelolink
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 27.02.18 07:20

Maly ma jit do skolky v zari. Predstava ze se svym milackem nebudu porad mne rozlitostnuje taky :mrgreen:. Je ale moc spolecensky kluk, takze si myslim, ze se mu tam bude libit. A to me dost drzi. Ber to z druhe strany. Pujde tam jen na dopoledne, pohraje si s detmi, najde kamarady, pak si muzete udelat svuj program a vic si casu straveneho spolu budete vazit. Co jsem o tom mluvila s holkama, ma to takhle fakt vetsina. Je to uplne normalni. Kazde je to lito :). Definitivne konci takovej ten „miminkovskej“ vek. ;)

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 27.02.18 07:23

To je život, děti rostou 8o :)

TeSudička
Kecalka 191 příspěvků 27.02.18 07:24

Me teda dcerka nastupovala v lednu a bylo to pro me peklo z toho duvodu, ze ona tam byt nechtela, takze jecele, brecela, sceny. Kdyz sem ji prevlikala, tak plakala, pam me objala a rekla" maminko miluju te". Snasela sem to docela spatne. Po mesici a pul si zvykla a ja jsem taky klidnejsi. Co se tyce prace, tak ty mam 3 uz pres rok, takze sem si to jen prizpusobila. Drzim palce :mavam:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15082 příspěvků 27.02.18 07:28

Tve pocity jsou naprosto normalni. Ale snaz se na to koukat z pozice toho ditete. Jemu se bude ve skolce libit, bude mit nove kamarady, zazivat nove udalosti. Hlavne na dite neprenasej sve obavy.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 3214 příspěvků 27.02.18 07:35

A proč teda jde do školky, když ty ještě ani nezačalas hledat práci? Nechápu :nevim:

brumi
Kelišová 6357 příspěvků 27.02.18 07:36

Neboj to je normální, prstě ti malá roste a bohužel to utíká až moc rychle, mě šla malá loni poprvé a musím číct první měsíc jsem byla hodně nesvá každé ráno, ale malá to zvládla parádně od prvního dne spokojená a po tom měsící mě dokone bantovala i o víkendu proč nemůže do školky, navíc se hodně věcí naučila, jak se dělit, více komunikovat v kolektivu, spolupráci více lidí atd atd, neboj to bude dobrý :hug:,teď v září půjde i ten nejmladší, měl už jít v září ale dostal roční odklad, protože je dost miminkovskej a vůbec by to nezvládl, u něj jsem na tom stejně jako ty, stále je to mimino, plně na plenách ani u babiček nechce být jen maminka maminka, každého nového člověka se bojí, ale věřím že právě školka mu pomůže, bude mít už 4 takže se musí začít osamostňovat a čím dýl bude se mnou tím horší to bude.

terinka4444
Hvězda diskuse 65764 příspěvků 27.02.18 07:36

S tou školkou ti úplně rozumím. Najednou je člověk prostě musí pustit do toho velkého světa a samotné. Taky jsem z toho měla hrozný strach. Naše malá se těšila a zvládla to parádně, vždycky šla s úsměvem, jediná slzička nikdy nebyla. Kdyby měly být problémy, hned bych jí stáhla. Ale nebyly. Šla v září, já chodila nenápadně na desátou šmírovat k plotu, když chodily na zahradu, jak se jí daří :lol: S druhorozenou už to bylo mnohem snazší, tam jsem si jen povzdychla, že nám roste a bylo. Ono to časem přejde. Přeju ať to zvládne a nepláče, protože to musí být na hlavu, strkat do školky dítě, které brečí a nechce tam.

Uživatel je onlinemrav
Extra třída :D 11600 příspěvků 27.02.18 07:40

Ahoj, zdá se mi, že jsi jednostranně zaměřená - zaměřená na své dítě. Pozor, at ho tím nedusíš. To, že tě v tomto věku potřebuje, je úplně normální. Ale potřebuje i socializaci. Chodili jste s ní před nástupem do Mš do kolektivu dětí, do herniček? Já, být tebou, bych se těšil na to, až bude ve školce, a že si doma uklidím. Vím, o čem mluvím, mám doma čertíka 2 roky a 4 měsíce. Rozdrobené šišky v nočníku, rozházené kostky, hračky. Ano, bylo to malé miminko. Všichni jsme jednou byli malí a pak vyrostli. Prostě jí odložíš ve školce a odpoledne si jí vyzvedneš. A budeš mít čas pro sebe. Není to výhoda? :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama