Nástup do školky, na co se připravit?

7087
1.6.21 14:09

Nástup do skolky na co se připravit?

Tak je to tady malou překvapivě vzali do školky i když ji jestě nebudou v září 3 roky. 3 roky ji tedy budou už v říjnu. Prý je to tento rok masakr a ve větších městech u dětí co jim 1. Září nejsou 3 roky je relativně hodně malá šance že je do standartní státní školky vezmou.

Já mám tedy rodicak roztáhlý až do 4 let s tím, že se od října vracím do práce zatím na poloviční úvazek. A novém roce bych viděla jak to vše bude ( v plánu je IVF ale beru to raději tak že to nevyjde)

A teď k otázce? Jakou máte zkušenost s aklimatizaci? Je lepší dát dítě do školky hned na celý den a nebo nějak zvykat postupně? V podstatě celé září mám ještě " volno" a můžu ji na to nějak připravit.
Další věc je že malá do teď vůbec nebyla nemocná mám se připravit na to že od září bude pořád něco?
Jsem z toho trochu vyjukaja třeba v požadavcích co sebou do školky psali bačkůrky a v závorce zástěrka co myslí tou zástěrkou to myslí něco když budou jíst aby se nezamatlali?
Na konci srpna budeme mít „rodicak“ tak nám tam asi všechno snad dovysvetli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21652
1.6.21 14:14

Ze začátku to chce vyzvedávat po obědě, ale dávat na celý týden, ať nemá hokej v tom, kdy se chodí a kdy ne. Moje děti nebyly nemocný vůbec, netřeba se bát předem. Zástěrka je na výtvarku, my jsme ji sice měli, ale děti ji nikdy nepoužívaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33054
1.6.21 14:18

Lépe postupně. Učitelky ti určitě poradí. Každé dítě je jiné, ale děti si průměrně zvykají klidně i 3 měsíce. Syn byl zkraje hrozně nadšený a v říjnu, když zjistil, že to bude denně a v jeho věku „napořád“, začal stávkovat. Ale zvyknou si všechny. U nás je smíšená třída, někomu to nevyhovuje a volil by radši stejně staré děti. Syn spíš tíhnul ke starším, tak mu ta směska vyhovovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25115
1.6.21 14:20

@ludmilaadamkova Určitě je lepší postupná aklimatizace. Ono taky dost záleží na školce, jak tam adaptaci vedou.
Pro malé dítě opravdu nemůže být nic horšího, než ho ze dne na den stoupnout na 4-8 hodin do neznámého prostředí k cizím lidem.

Nemoci- záleží na dítěti, jeho imunitě. Moje děti sice s nástupem do kolektivu byly častěji nemocné, než v době na rd, ale žádná katastrofa typu tři dny ve školce, tři týdny doma se nekonala. Ale znám i děti, co prvni rok dva kvůli nemocem do školky spíš nechodily než chodily.

Zástěrku s podobně kraviny ignoruje. Dítě musí mít hlavne oblečení na ven a na dovnitř, které si samo i s menší dopomoci obleče, případně holiny, pyžamo na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7087
1.6.21 14:25

@Janli ahaaa no vidíš to mě vůbec nenapadlo že by to mohlo být na výtvarnou. Díky.

@Russet u nás jsou taky pomichane je to relativně malá vesnicka školka tento rok brali z 11 přihlášených dětí 8. Celkove je to do 30 děti na celou školku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
1.6.21 14:32

Synovi byli tři roky v prosinci 2017. Do školky začal chodit v listopadu a bylo v plánu, že bude chodit domů 9:30. Ráno se vždy do školky těšil a byl nadšený, že je mezi dětmi. Když jsem pro něj přišla, tak ze školky jsme chodili s pláčem, že nechce domů. Na základě toho jsem se dohodla s učitelkou a začal chodit po obědě. A syn byl velmi spokojený.
Teď už je to velký kluk. V září mi jde do školy. Tak jsem na něj zvědavá.
Ono to hodně záleží na povaze dítěte, zda je zvyklé na děti nebo ne. Syn nemá problémy s najít kamarády kdekoliv kde jsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
1.6.21 14:37

Na tý schůzce se všechno dozvíte, každý dítě si zvyká jinak, nějaký chce spát hned od prvního dne, nějaký si zvyká měsíc a nějaký má problém celej pobyt ve školce to se říct nedá jak to bude, hlavně se připrav na častý neschopenky než se prcek promoří a možná bych si do zásoby koupila i nějaký přípravek na vši ať to nehledáte až ve chcíli, kdy to bude aktualní, ve školce je to dost častej jev ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7087
1.6.21 14:40

@Svistice Díky. Malá zatím o když potkáme nebo stráví nějaký čas s nachcipanym dítětem tak dobrý. Ani rýmu snad neměla. Tak uvidím. Budu se na to i sama já nějak muset vnitřně připravit. Malá je prakticky pořád se mnou bylo období kdy se strašně bála jakéhokoliv chlapa. S většima skupinama dětí nemá moc zkušeností skrz to že od loňska je covid a všechno buď nefungovalo nebo fungovalo na půl. Vlastně si ji ve školce nějak nedokážu představit a vnitřně se budu muset zžít s představou že už je to predskolacka.
Ještě na podzim jsem měla asi pořád pocit že je to takové mimino. Kór když jsem ji ještě občas hodila do kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
1.6.21 14:42

Záleží na povaze dítěte. To moje už se těšilo do školky od 2 let, nastoupil když mu byly 2 roky a 9 měsíců a školku miluje. V podstatě nebyl nikdy žádný problém. S nemocemi to letos bylo dobré, protože si nikdo nedovolil dát do školky nachlazené dítě, takže my si letos za ten první rok školky domů nic nedonesli. Chodí tedy jen na dopoledne a v pohodě. Pak ale máme ve třídě chlapečka, který ráno hrozně často brečí, už to bude předškolák a drží se ho to celý rok. Jinak ja vždy doma říkám, že školka je za odměnu 🙂, on jí má rád, takže pro něj je to skutečně odměna, že může být mezi dětmi a s jinými hračkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7087
1.6.21 14:46

@manka30 právě skrz covid jsme se přes zimu skoro s nikým neviděli… Nejdřív jsme měli covid my pak ségra pak se udělal totální lokdown a zavřeli nám tu i hřiště :roll: teď se to tak nějak dohání. Máme na to ještě 3 celé měsíce budou se otevírat i dětské koutky. Už jsme byli 3 krát v zoo a od příštího týdne se chystáme i chodit do bazénu jezdíme na velká hřiště kde jsou i děti a ne jako u nás kde potkáme 1 maminku s dítětem když máme kliku. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7087
1.6.21 14:54

@K92 malé bude 2 roky a 11 měsíců když nastoupí. Když jí řeknu že bude chodit do školky tak na to vůbec nereaguje.. asi vůbec neví co si má pod tím asi představit. Já si pamatuju jak jsem se do školky hrozně těšila, ale mě bylo 4.5 když jsem tam nastoupila mně to už jsem vysloveně na školku byla „nadržená“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5712
1.6.21 15:42

Určitě nechat postupně zvykat. U nás se ze začátku dávalo na dvě hodinky. Takže plus, že máš čas na adaptaci. Jinak náš nebýval nemocný. Po nástupu do školky od října do května stále doma. Posílali mi ho domů i s rýmou. Ten první rok byl nejhorší. Další už pohoda. Letos děs, díky koroně a posílání a volání domů se slabší rýmou. V září jde do školy. Spíš se raději připrav, že malá bude často doma. Záleží hodně na školce. Ale co poslouchám, tak to hrotí všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
1.6.21 15:42

Myslim, ze je to indivudualni. ucitelky rikaly, ze nez postupne aklimatizovat, radsi proste nechat… starsi syn si asi dva tydny „zvykal“ a pak jednoho dne proste zacal chodit rad. (a to ho drzi doted(konci druhy rok ve skolce :)). V zari mi nastupuje mladsi, to asi budu muset do prace, takze asi nezbyde nic jineho nez ze tam bude spavat. Co se tyce aklimatizace nevim..

nemocný byl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33054
1.6.21 15:47
@ludmilaadamkova píše:
@Janli ahaaa no vidíš to mě vůbec nenapadlo že by to mohlo být na výtvarnou. Díky.@Russet u nás jsou taky pomichane je to relativně malá vesnicka školka tento rok brali z 11 přihlášených dětí 8. Celkove je to do 30 děti na celou školku.

Tak to je opravdu rodinná školka. U nás je 5 tříd po 26 smráďatech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
1.6.21 16:06

@ludmilaadamkova My často chodili kolem různých školek na procházku, takže on už od malička vždy stál za tím plotem a byl smutný, že tam nemůže. Hrozně ho to lákalo. Už jste byli někdy kouknout aspoň přes plot? Díky tomu jsem mu vždy nenápadně říkala jak to tam chodí a pomalu ho připravovala. Říkala jsem, že tam maminka nesmí, že se tam musí sám obouvat a oblékat apod. 🙂. Pak ho tedy nevzali a nakonec se dost nečekaně dostal na odvolání, takže na přípravu jsme měli jen týden. Já byla vyjukaná, on v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat