Nástup na mateřskou a dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  10.03.03 16:04
nástup na mateřskou a dovolená

Jsem v 8 t.t. a ještě chvilku počkám, než to oznámím zaměstnavateli. Ráda bych už teď věděla, jestli budu mít nárok před mateřskou na tolik dní dovolené, jako kdybych pracovala po celý rok (v některých zemích to tak je), a nebo mi odečtou část dovolené za to období roku, které jsem neodpracovala, protože už jsem nastoupila na mateřskou (asi spíš ta druhá možnost, že?). Velmi předem děkuji za informace. Pavlína

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  11.03.03 07:40

Ahoj, já jsem v 17.týdnu , v práci už jsem to řekla, a hned mě napodlo totéž. Mám vůbec nárok na celou dovolenou? Na osobním oddělení mi řekli, že nárok vzniká po 60 ti odpracovaných dnech v tom daném roce. S tím, že se počítá mateřská dovolená , jako kdyby jsi chodila do práce. Takže v tvém případě budeš mít nárok na celou dovolenou, kterou si můžeš vybrat a nebo Ti jí proplatí. To už je na Tobě a Tvém zaměstnavateli. Přeji klidné těhotenství. Lenka.

Anonymni  11.03.03 08:01

Moc Ti, Lenko, děkuji za odpověď, mám aspoň představu, jak si můžu v létě naplánovat dovolenou. Přeji Ti krásné těhotenství Pavlína

Mysa01
Nováček 7 příspěvků 30.04.03 14:20

Můžeš si vybrat veškerou dovolenou, jako kdybys pracovala celý rok (ptala jsem se naší personalistky v práci, řeším totéž), při mateřské vzniká nárok na dovolenou. Ale když půjdeš na rizikové, tak se ti po 100 dnech dovolená krátí o jednu dvanáctinu a za další dny také nějak… Míša

Anonymni  30.04.03 15:49

na mateřskou jdu za 3 týdny , v práci doposud mzdy zpracovávám.

pokud budete v daném kalendářním roce na mateřské alespon 60 dní tj.např. do března 2004-máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok( 20 dní), dokonce nemusíte ani 1 den odpracovat, ovsem pouze za podmínky že ihned po vyčerpání mateské dovolené tj. před nástupem na rodičovskou požádáte o čerpání dovolené za kalen. rok.

Pokud o proplacení nepozádáte dovolená se vám bude krátit ale skutecně az po 100 neodpracovaných dnech v daném kalendářním roce

Jitka

Anonymni  05.05.03 10:45

Bohužel jsem zjistila, že to pro mě neplatí, protože mám smlouvu pouze na dobu určitou :-[ Přesto Vám moc děkuji za odpovědi. Chtěla jsem se zeptat ještě na jednu věc (už jsem položila tento dotaz i v jiné diskusi, ale zatím nikdo neodpověděl). Z určitých důvodů potřebuji pracovat déle a nastoupit na mateřskou později, než 6 týdnů před datem porodu. Vím, že o týdny, které bych si takto nevybrala, bych přišla, ale to mi nevadí. (Jde o to, že by se dalo říct, že můj plat se skládá ze 2 částí a mateřská se mi bude vypočítávat pouze z jedné, takže bude dost nízká a já bych potřebovala co nejdéle pobírat obě, když se to celé zjednoduší). Slyšela jsem, že až mi doktor potvrdí žádost o mateřskou, jednu část žádosti si vyplním sama a tam si můžu napsat pozdější datum, než to od doktora. Nechci se ptát zaměstnavatele, jestli je to možné, protože by mi z pohodlnosti řekl, že ne. Takže ho raději postavím před hotovou věc. Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jak to s tím přesně je. Já si myslím, že právo na to mám, že jediná podmínka je, že si ty nevybrané týdny nebudu moct přesunout na později. Předem děkuji za odpověď Pavlína

Anonymní  09.07.13 06:21

Chtěla jsem se zeptat, jak to bude. Termín porodu mám 2 listopadu a zbývá mi na vybrání 24 dnů dovolené. Budu ji muset vybrat ještě před nástupem na mateřkou, nebo ji mohu vybrat až před nástupem rodičáku? (což by bylo až v roce 2014)

danyk
Generální žvanilka 22654 příspěvků 2 inzeráty 09.07.13 07:42

Nemusíš si ji vybrat před odchodem na MD. Pak si jen musíš dát pozor, aby Ti navázala hned na MD, vybereš si dovolenou a pak za 24 dní nastoupíš oficiálně na RD. Tím, že dost velká část MD Ti připadne na rok 2014, tak dostaneš ještě dovolenou za 2014, protože MD je pro účely řádné dovolené posuzováno jako výkon práce. Když budeš na MD v roce 2014 do konce března, jakoby odpracuješ 60 dnů a máš nárok na celou řádnou dovolenou. Pokud to vyjde míň, tak se Ti dovolená za rok 2014 trochu zkrátí.

Anonymní  09.07.13 07:45

Tak to je super, takže když mám smlouvu do konce července 2013, tak za těch 7 měsíců si ještě vyberu dovolenou? jestli to dobře chápu?

danyk
Generální žvanilka 22654 příspěvků 2 inzeráty 09.07.13 07:52

Aha, když máš smlouvu na dobu určitou, tak se Tě netýká to, že budeš mít dovolenou i za rok 2014. Ale pokud jsi odpracovala za letošek aspoň 60 dní, tak máš nárok na dovolenou. Jestli jsi byla např. na PN, tak se to bude krátit. A teda, když Ti smlouva končí, tak ani nevím, jestli si tu dovolenou nemusíš vybrat jinak. Docela jiná situace, než na jakou jsme zvyklá. Možná se na dotaz podívá j. a.n. i1, ta toto umí.

Anonymní  09.07.13 10:57

Aha..Tak doufám, že tu někdo odpoví, moc by mě to zajímalo, jak to teda s tou dovolenou je.

nela2
Kelišová 7086 příspěvků 09.07.13 12:36

A letošní rok to máš jak, pracuješ/pracovala jsi nebo jsi na neschopence a to kdyžtak od kdy?

Anonymní  09.07.13 12:40

Pracuji u té firmy přes dva roky, na neschopence nejsem.

nela2
Kelišová 7086 příspěvků 09.07.13 12:47

Aha..tak v případě že ti končí smlouva teď koncem měsíce a dovolenou si nevybereš, proplatí ti ji v poslední výplatě a to i část dovolené za rok 2013.

Anonymní  09.07.13 12:49

Smlouva mi končí v červenci 2014, což je za rok.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama