Nástup na mateřskou par dní po RD

110
2.6.21 12:30

Nástup na mateřskou par dní po RD

Ahojte, můžete mi prosím někdo poradit na co se připravit? Rodičovská dovolená (i příspěvek) mi končí na konci srpna. Na novou MD bych měla nastoupit cca začátkem září - nevyjde mi to tak o pár dní. Klidně do práce půjdu nebo se domluvíme na neplaceném, to u nás problém není, ale jestli chápu dobře tak nebudu mít nárok na MD a půjdu rovnou na RD až 6 týdnů před porodem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8997
2.6.21 12:34

Jestli jsi zamestnana tak máš normálně nárok na mateřskou. Pokud ne, tak rodicak ale o ten si můžeš zažádat až po porodu. Na ten se nechodí před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6547
2.6.21 12:40

Si protahni rodicak ať nastupujes rovnou na md

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.6.21 12:41

@JancaS84 Jj zamestnana sem na neurčito. Já právě myslela, že když na pár dní zpět nastoupím, tak nesplním tu jakousi lhůtu a mám s MD útrum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.6.21 12:43

@mackA159 Nejde mi o rodičák jako příspěvek, tam to klidně i měsíc přežiju bez prachů ale o tu dovolenou. Bude to fakt jen pár dní, to je možné jako zaměstnavateli tak o par dní nahlásit že chci protáhnout RD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
2.6.21 12:45
@Barus007 píše:
@JancaS84 Jj zamestnana sem na neurčito. Já právě myslela, že když na pár dní zpět nastoupím, tak nesplním tu jakousi lhůtu a mám s MD útrum.

Máš i když nenastoupis a budeš mít těch pár dní neplacené volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
2.6.21 12:46
@Barus007 píše:
@mackA159 Nejde mi o rodičák jako příspěvek, tam to klidně i měsíc přežiju bez prachů ale o tu dovolenou. Bude to fakt jen pár dní, to je možné jako zaměstnavateli tak o par dní nahlásit že chci protáhnout RD?

RD lze jen do 3 let dítěte, pak si musíš nahlásit neplacené volno, se kterým musí zamestnavatel souhlasit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.6.21 12:50

@JancaS84 Jj děkuji, vím že bych o těch par dní musela být na neplacenem, ze dovča je jen do 3. Tak když tím nepřijdu o možnost MD je to super. Děkuji za ujasnění :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
2.6.21 12:58
@JancaS84 píše:
RD lze jen do 3 let dítěte, pak si musíš nahlásit neplacené volno, se kterým musí zamestnavatel souhlasit.

Anebo nastoupit do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47966
2.6.21 12:59

@Barus007 normalne budes mit MD i PPM. Domluv se se zamestnavatelem na neplacenem volnu, pojisteni resit nemusis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47966
2.6.21 13:00
@Luboš P píše:
Anebo nastoupit do práce.

coz by byla pro zamestnavatele vyhra :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
2.6.21 13:21
@matkabagristy píše:
coz by byla pro zamestnavatele vyhra :roll:

Ale nic by s tím nenadělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.6.21 13:25

@matkabagristy
@Luboš P
Pracuju pořád na RD i MD akorát ofiko na DPP, takže jestli bych těch pár dní sbalila komp zpět do kanclu je mi úplně jedno 😀 a zaměstnavateli taky 😀 Šlo mi jen o legislativu když těch pár dní v kanclu budu, tak jestli nepřijdu o PPM :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47966
2.6.21 15:33
@Barus007 píše:
@matkabagristy
@Luboš P
Pracuju pořád na RD i MD akorát ofiko na DPP, takže jestli bych těch pár dní sbalila komp zpět do kanclu je mi úplně jedno 😀 a zaměstnavateli taky 😀 Šlo mi jen o legislativu když těch pár dní v kanclu budu, tak jestli nepřijdu o PPM :wink:

neni treba, pro zamestnavatele opruz, papirovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
2.6.21 15:44

Případně můžeš těch pár dní čerpat letošní dovolenou, domluv se se zaměstnavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat