Jde na mateřskou nastoupit později?

Anonymní
6.1.20 16:47

Nástup na mateřskou později? Jde to?

Zdravím, prosím o radu, dnes jsem si byla zvýšit RD, začátkem června rodím. Na MD bych měla nastoupit 23.4. (6.týdnu před). Ale to bych přišla o dost peněz z rodičáku, tak chci na MD nastoupit až 5 týdnů před, od 1.5., jde to? Budu krácena na penězích ze sociálky? Neřešil někdo prosím? Moc děkuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7829
6.1.20 16:51

I kdybys napsala do žádosti o PPM pozdější datum než 6 týdnů před porodem, za datum nástupu (začátek podpůrčí doby) se bude považovat 6 týdnů před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2493
6.1.20 16:55

Nejde. Škoda, že si to neriskla a nezvýšila sis to dřív, když už se o tom hodně dlouho mluvilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1386
6.1.20 16:57

Můžeš nastoupit klidne až při porodu, ale 28. týdnů tí běží od doby 6. týdnů před porodem. Takže přijdeš o tolik týdnů mateřské, o kolik si to posuneš pod těch 6 týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7829
6.1.20 16:59
@skorotehotna píše:
Můžeš nastoupit klidne až při porodu, ale 28. týdnů tí běží od doby 6. týdnů před porodem. Takže přijdeš o tolik týdnů mateřské, o kolik si to posuneš pod těch 6 týdnů.

Nepřijde, protože OSSZ nemá zákonný důvod jí ty peníze nevyplatit od 6. týdne. Nevykonává práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
6.1.20 17:00

Musis ten rodicak ted na maximum zvysit, jestli to jeste zvysit jde, ale to asi vis. Ted uz s tim nejde nic jineho asi udelat. Leda kdbyby ti doktorka napsala trochu pozdejsi termin porodu, ale to asi neudela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1386
6.1.20 17:02

@Lendeš Já myslela, že mateřskou platí zaměstnavatel, a ne OSSZ, teda minimálně u mě to tak je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
6.1.20 17:02

Někde na fb jsem našla příspěvek, kde paní převedla rodicak na manžela a sama nastoupila na mateřskou. Než ji doběhla mateřská tak rp na první dítě již měli vybrané a ona nastoupila na rd s druhým dítětem. Zda to tak opravdu jde netuším, ale přišlo mi to divné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13820
6.1.20 17:04
@skorotehotna píše:
@Lendeš Já myslela, že mateřskou platí zaměstnavatel, a ne OSSZ, teda minimálně u mě to tak je?

Mateřskou platí ossz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2493
6.1.20 17:05

@skorotehotna nikomu neplatí mateřskou zamestnavatel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7829
6.1.20 17:06
@thalasan píše:
Někde na fb jsem našla příspěvek, kde paní převedla rodicak na manžela a sama nastoupila na mateřskou. Než ji doběhla mateřská tak rp na první dítě již měli vybrané a ona nastoupila na rd s druhým dítětem. Zda to tak opravdu jde netuším, ale přišlo mi to divné :nevim:

Je jedno, kdo v rodině rodičák nebo PPM pobírá, při souběhu dávek se postupuje stejně. A nárok na rodičák na starší dítě zaniká nejpozději poslední den měsíce, který předchází měsíci narození mladšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
6.1.20 17:18

Nástup na mateřskou určuje gynekolog (po dohodě s matkou) někdy se to dohodnout dá, většinou vycházejí vstříc, pokud končí rodičák a pár dní to nevychází do další mateřské. Zeptala bych se, třeba ti vyjdou vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 17:41

@JancaS84 máme hodně malý věkový rozdíl sourozenců, udělala jsem to co nejdřív to šlo

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 17:51

Takže i když nastoupím 1.5. (ze své vůle), dávku rodicaku mi vezmou, protože nástup bych měla mít spravne 23.4.? (Podle TP)? At mi to klidně počítají od 23.4., ale jde asi o výplatu dávky? To je des, udělali jsme, co jsme mohli, šli nejdřív, jak jsme měli potvrzené těhotenství a stejně to o ten tyden nevychází

• Nahlásit
  • Citovat
2493
6.1.20 18:04

No tak příjdeš o týden peněz no, to snad nejsou desítky tisíc ne? Je to blbý, ale co už.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama