Reklama

Nástup na mateřskou s druhým dítkem možný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dennie
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 10.05.11 22:30
nastup na materskou s druhym ditkem mozny?

Ahoj, mam celkem velky zmatek v nastupu na materskou a rodicakem jako takovym. Snad mi nekdo poradi… Mam holcicku, ktere bude 24.8. 4 roky. Porad pobiram ve snizene mire 3800,– RP, z hlouposti jsem vybrala 4 letou variantu a jsem tehotna s druhym prckem. Termin mam 5.8.2011. A zajima me, kdyz jsem pri prvnim tehotenstvi mela narok na materskou, odpracovano jsem mela vic nez rok, z cehoz se mi materska i vypocitavala. Pokud se druhe mimi narodi pred narozenim prvniho ditka, coz se asi 100% narodi, jestli mam narok na materskou a z ceho se mi bude vypocitavat a jak je to s RP, jestli si muzu tentokrat vybrat 3, nebo 3 letou variantu? JEstli se v tom nekdo orientuje budu stastna za kazdou radu. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Dennie
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 10.05.11 22:33

chtela jsem napsat-jestli si muzu tentokrat vybrat 3, nebo i 2 letou variantu? :nevim: Snad jsem to napsala srozumitelne :oops:

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 10.05.11 22:37

Hm, zrejme v tom mam taky zmatek… jak mas vyresenou praci? Pokud jsi na neplacenem volnu po dohode se zamestnavatelem}ji­nak bys uz musela chodit rok do prace), tak PPM mit budes. Pokud tvoje pracovni smlouva skoncila behem tehotenstvi, MD nebo RD, mas smulu a jdes opet tentokrat automaticky na 4 lety RP(zbyva ti jedine prevest ho na manzela, ale s tim nemam zkusenost, tak nevim)

Dennie
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 10.05.11 22:46

no ja totiz pracovala v Anglii a z toho se mi to tady vypocitavalo, takze pracovni smlouva byla, ale ukoncenim a naslednym odjezdem mi zadna pracovni smlouva ani nebezela…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 22:47

Na dvouletou je narok pokud je materska 381kc na den
Jinak zalezi jestli ti pokracuje smlouva.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 22:48
Dennie píše:
no ja totiz pracovala v Anglii a z toho se mi to tady vypocitavalo, takze pracovni smlouva byla, ale ukoncenim a naslednym odjezdem mi zadna pracovni smlouva ani nebezela…

narok nemas.Dostanes ode dne porodu rodicovsky prispevek.

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 10.05.11 22:52

Aha, tak pak nic, ode dne porodu RP v 4 lete variante.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 22:54

Nebo prepis.Ale to si dohledej.

Dennie
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 10.05.11 22:58

aha a ja doufala, ze kdyz porad pobiram RP a jsem na 4 lete s prvnim prckem, ze se mi to bude kryt a ze bych tak mela narok aspon na tu 3 letou variantu. Trosku v tom litam a na 4 letou uz bych fakt nerada. :-(

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 23:00
Dennie píše:
aha a ja doufala, ze kdyz porad pobiram RP a jsem na 4 lete s prvnim prckem, ze se mi to bude kryt a ze bych tak mela narok aspon na tu 3 letou variantu. Trosku v tom litam a na 4 letou uz bych fakt nerada. :-(

Leda prepis na manzela.

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 10.05.11 23:03
kattkka píše:
Dennie píše:
aha a ja doufala, ze kdyz porad pobiram RP a jsem na 4 lete s prvnim prckem, ze se mi to bude kryt a ze bych tak mela narok aspon na tu 3 letou variantu. Trosku v tom litam a na 4 letou uz bych fakt nerada. :-(
Leda prepis na manzela.

Jina moznost opravdu neni, ale manzel musi splnovat podminky na pobirani PPM, tj, stejne jako ty pred prvnim tehotenstvim…

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 10.05.11 23:13

Nárok opravdu nemáš, kdybys měla pracovní poměr na dobu neurčitou, tak bys nárok měla, ale vzhledem k tomu, že ti smlouva skončila, tak nárok nemáš.

Jinak to jde přepsat na manžela a pak zpátky na tebe, to ale v případě, že manžel pracuje, má odpracováno atd., ale peníze budeš pobírat tak jako tak až ode dne porodu.

Jinak opravuji Katku, nárok na 2 letou variantou vzniká výměrou 380,– na den.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 23:16
Pettulle píše:
Nárok opravdu nemáš, kdybys měla pracovní poměr na dobu neurčitou, tak bys nárok měla, ale vzhledem k tomu, že ti smlouva skončila, tak nárok nemáš.

Jinak to jde přepsat na manžela a pak zpátky na tebe, to ale v případě, že manžel pracuje, má odpracováno atd., ale peníze budeš pobírat tak jako tak až ode dne porodu.

Jinak opravuji Katku, nárok na 2 letou variantou vzniká výměrou 380,– na den.

Omlouvam se nejak jsem se utukal a nevsimla.

Dennie
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 11.05.11 13:03

ale zvlastni na tom je to, ze i kdyz uz jsem mela ukonceny pracovni pomer jeste pred tehotenstvim tak mi narok na materskou vznikl. Jakto? :nevim:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 11.05.11 13:04
Dennie píše:
ale zvlastni na tom je to, ze i kdyz uz jsem mela ukonceny pracovni pomer jeste pred tehotenstvim tak mi narok na materskou vznikl. Jakto? :nevim:

bud si vlezla do te lhuty nebo jsi mela odpracovany urcity pocet dni za dva roky coz je 270dni

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >