Nástup na mateřskou v polovině měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 16:10
Nástup na mateřskou v polovině měsíce

Ahojky holky,
Vy co jste nastupovaly na mateřskou v polovině měsíce, jak jste to pak měly s penězi? Byla jsem dosud kvůli rizikovému těhotenství na neschopence, tu jsme ukončili ke 13.5. a nastoupila jsem na mateřskou. Peníze za neschopenku (za těch 13 dní v květnu) mi přišly hned další týden. Chtěla jsem se zeptat, jak je to pak v dalším měsíci s tou mateřskou? Přišla Vám celková částka, kterou budete na mateřské pobírat (za celý měsíc) nebo jen částka za ty zbylé dny v měsíci? Děkuji. :kytka:

Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 03.06.19 16:15

Jen za zbyle dny, uplne ani nevidim duvod, proc bys mela dostat ppm za cely mesic, kdyz na ni cely mesic nejsi :nevim:

katintheBOx63
Kecalka 455 příspěvků 03.06.19 16:16

Ahoj, stejný dotaz akurát s pozdějším měsícem jsem měla nedávno i já - bylo mi řečeno, že do 13tého PN případně v mém případě výplata a zbytek dojde jako mateřská za zbylé dny v měsíci. No snád to tak bude i v reálu :D

NicoleMenette
Povídálka 45 příspěvků 03.06.19 16:24

Tak nejsem v tomhle zkušená, ani v neschopenkách ani v pobírání nějakých dávek od sociálky, je to moje první mateřská i první dlouhodobá neschopnost… proto se ptám, abych věděla s čim můžu příští měsíc počítat…

NicoleMenette
Povídálka 45 příspěvků 03.06.19 16:25

@katintheBOx63 Moc děkuji. :-) Tak uvidíme. Snad to dorazí. :D

Cenarius
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 03.06.19 16:28

@NicoleMenette oboje se urcuje dle kalendarnich dni v mesici. Mate denni vymerovaci zaklad a ten se vynasobi poctem dnu. S celymi mesici to nijak nesouvisi.

ugluk
Hvězda diskuse 46716 příspěvků 03.06.19 16:39

Přijde poměrově, za květen v červnu (pokud byly správně odevzdány papíry zaměstnavatelem).

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 03.06.19 16:45

Nastupovala jsem v půlce dubna, za první půlku mi přišly peníze za nemocenskou, taky ještě ten měsíc asi týden po ukončení neschopenky, a pak další měsíc přišly peníze za mateřskou, ale jenom polovina (tzn za tu polovinu měsíce)

lachtanice86
Echt Kelišová 8065 příspěvků 03.06.19 18:20

Obě dávky se platí za kalendářní dny denním vymerovacim základem.

Váš příspěvek
Reklama