Nástup na mateřskou z nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 13.01.10 13:45
Nástup na mateřskou z nemocenské

Ahoj, nemáte někdo aktuální informace o tom, kdy je možné nastoupit na MD, když jsem na nemocenské. Některé zdroje uvádí že 6 týdnů, jiné zas 8 týdnů. Tak jak to je?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 13.01.10 13:48

me bylo u mudry nabidnuto jedno nebo druhe…podle toho jak chcu ja…to bylo loni rijen/listopad…tak si myslim ze to bude stale stejny.

Uživatel je onlinemarin
Echt Kelišová 9200 příspěvků 13.01.10 13:49

Nástup na MD je nejpozději 6 týdnů a nejdříve 8 týdnů před termínem porodu. :wink: Záleží, jak se domluvíš s dr. od kdy ti to napíše. Většinou je to teda těch 6 týdnů předem.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 13.01.10 13:53

Marin, to já vím, že je to 6 nebo 8 týdnů, ale slyšela jsem, že když jsem na nemocenské tak si to nemůžu vybrat. A já bych opravdu nutně potřebovala jít už těch 8 týdnů, tak zjišťuju, jak to je. Jsem totiž od začátku řijna doma, zprvu jsem neměla vůbec ždáné vycházky a pak mi dr. dal 2×2 hodiny s tím, že mi to musí stačit. Jenže jak mám koupit kočárek. Za 2 hodiny tady v Praze tak někam dojedu a můžu jet zprátky. A běhat po obchodech těsně před porodem se mi moc nechce.

aknela
Stálice 52 příspěvků 13.01.10 13:54

Ahoj,já nastoupila na MD v pátek 8.1.taky z neschopenky,na které jsem byla od 3.srpna 2009.A mám to těch 6 týdnů před termínem.Mě se nikdo neptal jak to chci,jak jsem byla na kontrole,tak mi to sestřička ukončila a dala mi papíry na MD.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 13.01.10 13:55

Mikito, takže to bude zase na vůli dr. jestli mi to nabídne nebo ne. Tak to se s těmi 8 týdny před můžu rozloučit, protože můj dr. si mě jistě rád vychuntá až dokonce a tak mi to dá až 6 týdnů před TP.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 13.01.10 14:01

no ono máte jedno kdy nastoupíte na MD , protože se stejně počítá jako nemocenská …a tak jestli 6-8 týdnů je to jedno , pokud nastoupíte 6 týdnů tak zase berete déle po narození dítěte a je to asi výhodnější,protože se pak čerpá dovolená kterou vám dají za celý kalendářní rok … což znamená další měsíc příjem jak z rodičovského ,tak od zaměstnavatele :-)

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 13.01.10 14:05

cinkxa, mě je úplně jedno jak to vychází finančně. Mě jde jen o tu svobodu pohybu, kterou bych si dřívějším nástupem na MD zajistila. Já už takhle fakt nemůžu, přitom mi teď už nic není, takže to omezení na vychzkách vyplývá jen ze zlé vůle dr.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 13.01.10 14:11

Aha, takže jestli správně chápu, jde tu o strach z kontroly??? Já byla na nemocenské od druhého měsíce do konce těhu a nikdy mi kontrola nepřišla. Ani teda nevím jestli nějaká na těhu chodí…

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 13.01.10 14:13

ono to tak není, oni jsou povinni dát ten termín 6ti týdnů,tan 8mi týdenní si mohou dát ty co pracují, bohužel to je tak a asi to tu nezměníme, cchápu , že to je děsné, já byla s první taky na nemocenské ale už před 3 lety a to naštěstí těhu nekontrolovali a tak jsem si jezdila kam se mi chtělo a ke všemu jsem měla vycházky od 9-19 hodin oficiálně

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 13.01.10 14:15

jinak teď kontrola na těhu chodí hodně …ale to záleží spíše na zaměstnavateli jak se domluví s e sociálkou, jinak doporučuji chodit ven a mít volný pohyb… a když tam je kontrola tak se domluvit s obvodním doktorem, že jsem byla u něho..... také to lze

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 13.01.10 14:17

Prdísku, já vím, že tady v Praze kontroly chodí, takže nic neriskuju.

Mě by hlavně zajímalo proč to tak je, když teď vychází mateřská míň než nemocenská, takže bych vlastně státu ušetřila peníze.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 13.01.10 14:18

Jenže můj dr. mi nic nepotvrdí. Když jsem ho prosila o lepší vycházky, tak se mi vysmál, že prý nikam chodit nepotřebuju. Takže pešek. Hned jak to půjde tak ho změním.

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 13.01.10 14:32

ja si vybra nemohla, rekli ze 6 nedel, jenze jsem porodila 6.1 a 6 nedel pred bylo 8.1 :mrgreen:

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 13.01.10 14:32

Ahoj, já šla na mateřskou normálně 8 týdnu před TP, rovnou z nemocenské. Doktorka mi dala vybrat, jak mi to vyhovuje.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >