Nástup na mateřskou - zmeškaný termín

10
25.2.21 21:13

Nástup na mateřskou zmeškaný termin

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Od začátku těhotenství jsem z důvodu komplikací a operace na nemocenské. Pořád jsem se soustředila na to ve kterém jsem týdnu, pokud bych porodila dříve, až jsem si neuhlídala nástup na mateřskou. V době kdy uvidím svoji lékařku budu mít jen 4 týdny do termínu porodu. Nárok na PPM mám.
Chtěla jsem se zeptat, zda netušíte jaký bude následující postup? Lékařka mi vypíše žádanku k danému dni ( tedy pouze 4 týdny před termínem) a neschopenku ukončí zpětně 2 týdny, tak aby byla ukončena 6 týdnů před termínem? Jsem blbá, že jsem si to teď na kontrole nespočítala.

Moc děkuju za rady, pokud by někdo věděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
201
25.2.21 21:20

@blbab
A teď máš kolik týdnů do termínu porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
25.2.21 21:24
@Elea9 píše:
@blbab
A teď máš kolik týdnů do termínu porodu?

Teď mám sedm. Jenže s mojí lékařkou se neuvidím. Je to primářka a je dost vytížená, ani ji kvůli tomu nechci otravovat a jít tam mimo termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9262
25.2.21 21:27
@blbab píše:
Teď mám sedm. Jenže s mojí lékařkou se neuvidím. Je to primářka a je dost vytížená, ani ji kvůli tomu nechci otravovat a jít tam mimo termín.

Zavolej tam ať ukončí neschopenku 6 týdnů před termínem porodu. Nevadí, že žádost o PPM dostaneš až pak, normálně tam pak napíšeš datum nástupu 6 týdnů před TP. Jen zaměstnavateli oznam nástup na MD předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
25.2.21 21:31

@blbab Normálně bych si tam zavolala a domluvila se. Mateřskou s tebou stejně většinou řeší sestra a doktorka ten papír jen podepíše a ukonči neschopenku. Radši bych to tedy měla v pořádku, než pak řešit případné problémy s tím, že jsem na mateřskou nenastoupila včas. Nevím, jestli to tak je všude, ale také jsem byla na nemocenské celé těhotenství a doktor mi ukončoval neschopenku v den nástupu na mateřskou, že teď jak je to online to prý nemůže ukončit zpětně. :nevim: Já jsem měla mateřskou u lékaře vyřízenou za méně než 5 minut, takže by to takové zdržení pro doktorku určitě nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
25.2.21 21:38
@Lendeš píše:
Zavolej tam ať ukončí neschopenku 6 týdnů před termínem porodu. Nevadí, že žádost o PPM dostaneš až pak, normálně tam pak napíšeš datum nástupu 6 týdnů před TP. Jen zaměstnavateli oznam nástup na MD předem.

Takže mi bude stačit požádat sestřičku o ukončení nemocenské k pondělí 8.3. a zároveň informovat kolegyni na mzdovém, o tom že nastupuji na mateřskou úterý 9.3. emailem, s tím že papír dodám pozdeji ;)? Termín porodu mám dle utz úterý 13.4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
25.2.21 21:48
@Elea9 píše:
@blbab Normálně bych si tam zavolala a domluvila se. Mateřskou s tebou stejně většinou řeší sestra a doktorka ten papír jen podepíše a ukonči neschopenku. Radši bych to tedy měla v pořádku, než pak řešit případné problémy s tím, že jsem na mateřskou nenastoupila včas. Nevím, jestli to tak je všude, ale také jsem byla na nemocenské celé těhotenství a doktor mi ukončoval neschopenku v den nástupu na mateřskou, že teď jak je to online to prý nemůže ukončit zpětně. :nevim: Já jsem měla mateřskou u lékaře vyřízenou za méně než 5 minut, takže by to takové zdržení pro doktorku určitě nebylo.

Děkuji moc. A tu žádanku tedy můžu poslat i až mi ukončí nemocenskou? V momentě kdy mi ukončí neschopenku, vystaví k následujícímu dni žádost o PPM a tu můžu zaměstnavateli poslat i až poté nebo to vše předem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
25.2.21 21:49

@blbab zavolej tam hned a domluv se. Sestra ti určo poradí. Nenechávej to na poslední chvíli. Je to teď úplně naprd doba :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
25.2.21 21:52
@Ninpet píše:
@blbab zavolej tam hned a domluv se. Sestra ti určo poradí. Nenechávej to na poslední chvíli. Je to teď úplně naprd doba :roll:

Děkuji, zavolám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9262
25.2.21 22:03

@blbab Pokud máš TP 13. 4., tak nástup na PPM 6 týdnů před porodem vychází na 2. 3., takže si tam zavolej a ukonči neschopenku hned v pondělí. Zaměstnavateli bys měla předem oznámit, že nastupuješ na MD, ale kdy dostane papír k PPM mu může být teoreticky jedno, o to se ti prostě pak zpozdí výplata dávky. Datum nástupu na PPM si do žádosti píšeš sama, to nestanovuje doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
25.2.21 22:16
@Lendeš píše:
@blbab Pokud máš TP 13. 4., tak nástup na PPM 6 týdnů před porodem vychází na 2. 3., takže si tam zavolej a ukonči neschopenku hned v pondělí. Zaměstnavateli bys měla předem oznámit, že nastupuješ na MD, ale kdy dostane papír k PPM mu může být teoreticky jedno, o to se ti prostě pak zpozdí výplata dávky. Datum nástupu na PPM si do žádosti píšeš sama, to nestanovuje doktorka.

Děkuju moc za pomoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
26.2.21 00:01

@blbab Já jsem měla nemocenskou do 15.2.,tedy 15.2. Ukončena nemocenská, napsala jsem si na ten papír k mateřské tedy nástup na mateřskou 15.2.a zaměstnavatel mi to teď vrátil s tím, že tam musím mít datum až 16.2… Tak jsem z toho taky kapku zmatená :D ale v pondělí s tím pojedu na CSSZ, zaměstnavatel mi řekl, ať si to tam dám teda sama, když už mi to posílá zpátkykvuli oprávnění data :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8360
26.2.21 07:00
@blbab píše:
Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Od začátku těhotenství jsem z důvodu komplikací a operace na nemocenské. Pořád jsem se soustředila na to ve kterém jsem týdnu, pokud bych porodila dříve, až jsem si neuhlídala nástup na mateřskou. V době kdy uvidím svoji lékařku budu mít jen 4 týdny do termínu porodu. Nárok na PPM mám.
Chtěla jsem se zeptat, zda netušíte jaký bude následující postup? Lékařka mi vypíše žádanku k danému dni ( tedy pouze 4 týdny před termínem) a neschopenku ukončí zpětně 2 týdny, tak aby byla ukončena 6 týdnů před termínem? Jsem blbá, že jsem si to teď na kontrole nespočítala.Moc děkuju za rady, pokud by někdo věděl.

Ahoj, měla jsem to podobně.. nemocenská a neuhlídala jsem to..doktorka mi to ukončila zpětně a vypsala papíry tak aby to sedělo k tomu šestému tydnu.. problém byl ale v tom, že SSZ prošetřovala proč se neschopenka ukončovala zpětně takže mi pozdrželi peníze jak z neschopenky tak i z mateřské..nemít našetřeno, tak nevím z čeho by člověk žil.. ale šlo to..nejseš první ani poslední které se to stalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8360
26.2.21 07:02
@Lendeš píše:

Tak mě třeba všechny papíry vypisovala doktorka ;) záleží asi jak kdo a kde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9262
26.2.21 09:26
@Skaiqy píše:
Tak mě třeba všechny papíry vypisovala doktorka ;) záleží asi jak kdo a kde..

Doktorka vyplňuje jen termín porodu. Nástup si volí žena. Je to tam jasně oddělené, co vyplňuje doktor a co pojištěnka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat