Nástup na MD - přesné datum

68
25.5.16 10:28

Nástup na MD - přesné datum

Milé maminky, měla bych na Vás prosím dotaz.
Dneska jsem byla u svého gynekologa ohledně potvrzení nástupu na mateřskou dovolenou. Termín porodu mám 13.7.2016 a nástup na mateřskou mi sestra napsala datum 31.5.2016.
Já když si ale odečtu 6 týdnů od 13.7.2016, tak mi vychází datum 1.6.2016.
Proč je ale pro mě 1 den tak důležitý? Protože ještě dobírám rodičovský příspěvek za první dítě a v červnu mi mělo přijít posledních 6 tisíc za květen. V tomto případě by mi ale nepřišlo nic, protože v jeden měsíc nemůžu pobírat rodičovský a mateřský příspěvek zároveň (pokud tomu dobře rozumím). Nebo bych přišla o jen o ten jeden den? (31.5.2016).

Moc tomu nerozumím.

Moc Vám děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7531
25.5.16 10:46

Spočítaný to máš dle mě správně, já mám termín 22.7 a protože taky dobírám za květen na starší, řekla jsem že chci aby mi napsali 1.6 a nebyl problém, zkuz jestli ti to přepíše, ten den by ti tam mohl dělat problém, právě s dobíráním rodičáku na starší
EDIT: zkuz ještě zavolat na sociálku, ale obávám se, že to je tak jak jsi psala, určitě to bude vědět @j.a.n.i1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
25.5.16 11:02

Taky se „vtírnu“ s dotazem :-) Když mám termín dle MS 18.8., ale UTZ 14.8. a z mých zdravotních důvodů půjdu na plánovaný CS, od kterého data se počítá nástup na MD? Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
25.5.16 11:12

@funnym záleží co bere tvůj lékař jako to správné datum. Moje lékařka vždycky píše datum pouze podle poslední MS, takže záleží na tom. Rozdíl v termínech máš 4 dny. Tak se zeptej u svého lékaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20782
25.5.16 11:18
@funnym píše:
Taky se „vtírnu“ s dotazem :-) Když mám termín dle MS 18.8., ale UTZ 14.8. a z mých zdravotních důvodů půjdu na plánovaný CS, od kterého data se počítá nástup na MD? Děkuji :-)

Z toho, který ti vyhovuje víc. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
25.5.16 11:18

@medunka23 jj, v doktorovi jdu v pondělí, tak mám v plánu se zeptat - jen se v práci pořád ptají, do kdy budu a já sama nevím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.5.16 10:18

Holky, takže co jsem dobře pochopila, když přijdu na gyndu, že chci nastoupit na MD 8 týdnů plus 2 dny, tak to nebude problém? Sestra mi v minulé poradně říkala, že kdykoliv mezi 8.-6. týdnem. Už jsem z toho vážně magor :D tak potřebuji jen utvrdit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20782
31.5.16 11:29

@AnyDany Snad 8 týdnů mínus 2 dny. 8 týdnů plus dva dny dopředu nastoupit nemůžeš, protože můžeš nastoupit nejdřív 8 týdnů před očekáaným termínem porodu.

Jinak datum nástupu si vybíráš sama, jen musí být v tom rozmězí 8-6 týdnů před TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.5.16 11:34

Svištice: Ano, ano - 8 týdnů mínus 2 dny :lol: Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu